Home / info / Canon Legria Mini

Canon Legria Mini

Firma Canon zaprezentowała nową kamerę o nazwie Legria Mini. Obok niewielkich rozmiarów jej najważniejsze cechy to m.in.:
 • matryca CMOS 1/2,3” (BSI),
 • układ przetwarzania obrazu DIGIC DV4,
 • szerokokątny obiektyw,
 • odchylany ekran LCD,
 • Wi-Fi,
 • nagrywanie w zwolnionym/przyspieszonym tempie,
 • rejestrowanie z interwałem czasowym.

Szczegółowe informacje poniżej.

 

komunikat prasowy

 

 

 

Warszawa, 31 lipca 2013 r.

Firma Canon prezentuje LEGRIA mini – nową kamerę cyfrową, która zapewnia użytkownikom elastyczność oraz swobodę dzielenia się pasją poprzez materiały wideo. LEGRIA mini posiada szerokokątny obiektyw Canon, wielofunkcyjny odchylany ekran LCD, wbudowany stojak, doskonały system obrazowania wideo HD oraz łączność Wi-Fi, co zapewnia zupełnie nowy sposób opowiadania – i udostępniania – zdumiewających historii.

LEGRIA_mini_4

Uchwyć nową perspektywę

Nowatorska konstrukcja kamery LEGRIA mini oferuje niezrównane możliwości ekspresji, pozwalając użytkownikom w kreatywny sposób opowiadać historie i dzielić się swoimi zainteresowaniami. Lekkie i przenośne urządzenie dostępne w czarnym, srebrnym lub białym kolorze zrywa z tradycyjną konstrukcją, a dzięki wbudowanemu stojakowi pozwala na filmowanie bez użycia rąk oraz na wyjście zza kamery i dołączenie do akcji.

LEGRIA_mini_3

Za sprawą szerokokątnego obiektywu f/2,8 firmy Canon, który rejestruje filmy Full HD z kątem widzenia 160° oraz zdjęcia z kątem 170°, LEGRIA mini ułatwia kadrowanie i pozwala użytkownikom uchwycić jeszcze więcej otaczającego świata. Ci, którzy wolą filmować w bardziej konwencjonalnym stylu, mogą po prostu dotknąć pojemnościowego ekranu LCD, aby jednym ruchem ograniczyć pole widzenia do kąta 71°.

LEGRIA_mini_5

Innowacyjny, odchylany, dotykowy ekran LCD o przekątnej 6,8 cm (2,7”) można przekręcić do tyłu lub do przodu, co pozwala na zabawę z różnymi opcjami i stylami filmowania. Ekran można na przykład skierować w przód podczas filmowania samego siebie albo zamknąć w celu uzyskania ujęcia z niskiego kąta. System wykrywania obrotów kamery gwarantuje, że obraz jest zawsze wyświetlany właściwą stroną w górę, bez względu na to, jak trzymane jest urządzenie.

LEGRIA_mini_1

Wbudowany stojak nadaje się doskonale do filmowania bez użycia rąk. Utrzymuje urządzenie pod różnymi kątami aż do 60° i ogranicza potrzebę korzystania ze statywu. Pozwala ustawić kamerę w sposób, który zapewni kreatywne ujęcia, co przydaje się podczas kręcenia kosmetycznego samouczka ze stolika do makijażu albo tanecznych kroków z parkietu.

LEGRIA_mini_6

Wysoka jakość wideo – kreatywne rezultaty

Kamerę LEGRIA mini wyróżnia doskonała jakość obrazu. System HS łączy czułą, podświetlaną od tyłu matrycę CMOS 1/2,3” [komentarz TV TEST: poprawny termin to matryca typu BSI; nie ma matryc „podświetlanych” od tyłu; ewentualnie, w dużym uproszczeniu można mówić o „oświetlaniu tylnej strony matrycy”] z niezwykle zaawansowaną platformą przetwarzania obrazu DIGIC DV 4 opracowaną przez firmę Canon, aby ograniczyć do minimum ilość artefaktów i szumów na filmach oraz zdjęciach. W ten sposób powstaje  żywe wideo Full HD (1920 x 1080) z szerokim zakresem dynamicznym, nawet w słabym świetle, a także znakomite zdjęcia o rozdzielczości 12,8 MP.

LEGRIA mini zawiera też wbudowany mikrofon stereo, który zapewnia wysoką jakość dźwięku i sprawdza się doskonale podczas kręcenia samouczków lub nagrywania rozmów w zatłoczonych miejscach. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, użytkownicy mogą skorzystać z funkcji wyboru sceny dźwiękowej i ustawić jeden z dostępnych scenariuszy, na przykład nagrywanie muzyki albo mowy.

Dziel się pasją z wykorzystaniem łączności Wi-Fi

Tym, którzy lubią prezentować swoje filmy na różnych urządzeniach i w sieciach społecznościowych, LEGRIA mini oferuje wbudowaną łączność Wi-Fi, umożliwiającą udostępnianie wideo wysokiej jakości[1]. Funkcjonalność obejmuje zdalne sterowanie nadawaniem na żywo, dzięki któremu użytkownicy urządzeń z systemem iOS lub Android mogą zdalnie kręcić filmy przy użyciu aplikacji na smartfonie lub tablecie.

LEGRIA_mini_lifestyle_2

Funkcja zdalnej przeglądarki umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów zrobionych kamerą LEGRIA mini na innych urządzeniach, takich jak tablety lub monitory z dużym ekranem, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, na przykład Safari lub Internet Explorer, dzięki czemu nie trzeba używać specjalnego oprogramowania. Aby bezprzewodowo wysyłać filmy do serwisów społecznościowych, takich jak YouTubeTM i FacebookTM, bez konieczności włączania komputera, użytkownicy urządzeń Apple iOS mogą wykorzystać bezpłatną i łatwą w użyciu aplikację Movie Uploader firmy Canon. Pozostali mogą skorzystać z serwisu Canon Image Gateway, aby udostępnić wideo bez użycia komputera. Obsługa DLNA oznacza, że użytkownicy mogą również bezprzewodowo wyświetlać wideo na kompatybilnych telewizorach lub komputerach.

LEGRIA_mini_lifestyle_1

Obudź kreatywność

Kamerę LEGRIA mini zaprojektowano z myślą o rozwijaniu kreatywności i ekspresji – niezależenie od tego czy chodzi o filmowanie swojej pasji, alternatywne spojrzenie na wycieczkę, czy przygotowywanie ciekawej treści do wideobloga. Użytkownicy mogą manipulować czasem poprzez filmowanie poklatkowe z interwałem od pięciu sekund do dziesięciu minut, co pozwala uzyskać fascynujący zapis ruchliwych miejsc albo powolnych działań, takich jak np. urządzanie pokoju.

Funkcja nagrywania w przyspieszonym tempie (Fast Motion Capture), która rejestruje filmy z maksymalnie 4-krotną prędkością, pomaga w tworzeniu interesujących samouczków kosmetycznych lub kulinarnych. Z kolei nagrywanie w zwolnionym tempie (Slow Motion Capture) pozwala rejestrować filmy z prędkością ¼ i ½ – jest to szczególnie przydatne dla osób takich jak tancerze, którzy chcą obserwować i uczyć się nowych technik. Ponadto funkcja rejestrowania/odtwarzania obrazu lustrzanego, która obraca obraz w poziomie, pozwala przejrzeć nakręcony materiał w celu dopracowania ruchów.

LEGRIA_mini_lifestyle_3

Ciekawe efekty można także uzyskać poprzez zatarcie granicy między zdjęciem a filmem. Tryb migawki wideo (Video Snapshot) rejestruje czterosekundowe filmy po każdym naciśnięciu  przycisku migawki podczas fotografowania, a następnie łączy je w krótki materiał wideo przedstawiający wydarzenia z całego dnia.

 

LEGRIA mini – kluczowe cechy:

 • Ultraszerokokątny obiektyw 170°[2]
 • Odchylany ekrany LCD i wbudowany stojak
 • Przełączanie między szerokim polem widzenia a zbliżeniem
 • Wi-Fi; nadawanie na żywo i udostępnianie
 • Nagrywanie Full HD
 • System HS: matryca CMOS 12,8 MP, DIGIC DV4
 • Wbudowany mikrofon stereo, wybór sceny dźwiękowej
 • Wykrywanie orientacji
 • Nagrywanie/odtwarzanie obrazu lustrzanego
 • Nagrywanie zwolnione, przyspieszone i poklatkowe

 

– KONIEC –[1] Kompatybilność zależy od urządzenia.

[2] 160° podczas filmowania

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl