Home / informacje prasowe / Da Vinci, Rubens i Monet na ekranie telewizora

Da Vinci, Rubens i Monet na ekranie telewizora

Da Vinci, Friedrich, Monet, Gauguin, Caravaggio – dzieła tych wybitnych artystów są już dostępne w ramach Samsung Art Store, sklepu z reprodukcjami dzieł sztuki. Użytkownicy telewizora The Frame, którzy korzystają z abonamentu w Art Store, uzyskują także dostęp do niezwykłych, czasowych wystaw, w tym przygotowanej specjalnie dla muzeum Prado kolekcji chińskiego artysty Cai Quo-Qiang’a.

Telewizor The Frame oferuje nowy sposób na prezentację dzieł artystycznych w domu. W trybie Sztuka (Art Mode) na ekranie można podziwiać wyjątkową kolekcję obrazów lub zdjęć. Użytkownicy mogą wybierać spośród materiałów dostępnych w ramach bezpłatnej kolekcji Samsung Collection, prezentować swoje własne zdjęcia lub skorzystać z oferty Art Store, gdzie w cenie 20,99 zł miesięcznie otrzymują dostęp do stale uzupełnianej galerii obrazów, w tym specjalnych materiałów czasowych.

samsung frame art store

Jeszcze więcej sztuki

W Art Store miłośnicy sztuki mogą znaleźć obecnie ponad 100 dzieł sztuki pozyskanych od najlepszych światowych galerii i partnerów, takich jak Muzeum Albertina, LUMAS, Magnum Photos, Saatchi Art i Sedition. Kolekcja obejmuje obecnie dzieła wybitnych mistrzów malarstwa, takich jak Da Vinci, Friedrich, Monet, Klimt, Rousseau, Rubens, Caravaggio, Gauguin, Cezanne, Dürer czy Rembrandt. Dzięki temu światowy dorobek kulturalny można podziwiać w domu – bez kolejek i pośpiechu. Nowością w Art Store jest możliwość obejrzenia kolekcji czasowych. Obecnie zobaczyć można prace chińskiego artysty Cao Guo Qiang’a, które w tym samym czasie prezentowane są w muzeum Prado w Madrycie.

Otwórz się na nowe

W The Frame użytkownicy znajdą nie tylko klasykę światowego malarstwa, ale zyskają także szansę poznania współczesnej twórczości. Galeria Saatchi Art reprezentuje tysiące niezwykłych artystów z całego świata, a udostępniając – w ramach Art Store – kolekcję wybranych dzieł na telewizorze The Frame pomaga kolekcjonerom sztuki poznawać współczesnych artystów.

Bycie częścią tej nowej technologii jest bardzo ekscytujące dla artystów, których reprezentujemy. Nasza współpraca z marką Samsung przy The Frame daje im szansę na to, aby ich dzieła były oglądane przez ludzi na całym świecie w całkowicie rewolucyjny i wysublimowany sposób

– twierdzi Rebecca Wilson, główny kurator i wiceprezes w Art Advisory w Saatchi Art.

Zapytana o to, w jaki sposób The Frame może wpłynąć na odbiorców sztuki i ich doświadczenia, odpowiedziała:

Im więcej sposobów na kontakt ze sztuką damy ludziom, tym bardziej będą chcieli z nią obcować, w różnej formie. Myślę, że zachęci to odbiorców do wizyty w galerii czy muzeum i sprawi, że w kontakcie ze sztuką poczują się komfortowo – bez względu na to, czy mowa o prezentacji w formie tradycyjnej czy cyfrowej.

The Frame to także telewizor – oferuje jakość obrazu 4K UHD, technologię HDR oraz bogaty świat aplikacji w ramach Smart TV.

samsung frame

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl