Denon 110 Anniversary logo
Home / info / Denon ma 110 lat!

Denon ma 110 lat!

Laureatowi życzymy zatem … 200 lat!

Informacja prasowa firmy Horn (oficjalnego dystrybutora Denona na Polskę) z 8 IX 2020

Denon celebruje 110 lat definiowania doskonałości dźwięku prezentując cztery wyjątkowe, jubileuszowe komponenty

Nowy wzmacniacz AV, wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz SACD i wkładka gramofonowa oferują najlepszą w swojej klasie wydajność audio w połączeniu z rocznicowym designem 

Eindhoven (8 września 2020 roku) Denon®, od 1910 roku wiodący na świecie producent najwyższej klasy komponentów domowej rozrywki i osobistego audio, zaprezentował dziś cztery nowe, przełomowe produkty celebrujące 110 lat istnienia marki. Należą do nich wzmacniacz A/V Denon AVC-A110, wzmacniacz zintegrowany PMA-A110, odtwarzacz SACD DCD-A110 i wkładka gramofonowa DL-A110 MC, wszystkie zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami, przy wykorzystaniu ponad stuletniego doświadczenia Denon w tworzeniu najlepszych komponentów audio. Każdy nowy jubileuszowy produkt posiada ekskluzywną kolorystykę Silver Graphite, logo 110 Anniversary na przednim panelu i został skrupulatnie dostrojony przez mistrzów dźwięku Denon, aby wyróżnić nowe modele spośród standardowych odpowiedników. Ponadto, każdy nowy produkt posiada specjalny certyfikat autentyczności opatrzony podpisem Głównego Inżyniera firmy Denon oraz pięcioletnią gwarancję[1]. Wszystkie cztery komponenty serii 110 Anniversary są wytwarzane wyłącznie w fabryce Denon w Shirakawa w Japonii i przed dostawą przechodzą rozszerzony proces kontroli jakości.

Definiujemy doskonałość dźwięku od 1910 roku

Od momentu powstania w 1910 roku Denon konsekwentnie przyczyniał się do rozwoju branży audio. W swoim najwcześniejszym okresie marka wyprodukowała pierwszy japoński gramofon, a później stworzyła pierwszy w Japonii profesjonalny rejestrator płyt, który umożliwił powstanie pierwszego nagrania audio głosu cesarza Hirohito pod koniec II wojny światowej. Lecz przede wszystkim, w 1985 roku Denon wprowadził pierwszy format CD-ROM, niezaprzeczalnie zmieniając przyszłość audio i szeroko rozumianej rozrywki. Wraz z upływem czasu Denon wprowadził kilka przełomowych rozwiązań w branży, od pierwszego na świecie uniwersalnego odtwarzacza Blu-ray z możliwością odtwarzania płyt DVD-Audio i SACD, po pierwsze amplitunery AV 8K. Cztery nowe, mistrzowsko wykonane komponenty 110 Anniversary, które zostały dziś zaprezentowane, stanowią kontynuację tej wyjątkowej historii innowacji i designu.

Cechą wspólną pracowników Denon i lojalnych fanów jest entuzjazm dla marki. To miłość do muzyki i filmu umożliwia firmie Denon kontynuowanie projektowania przyszłości dźwięku z pokolenia na pokolenie. Aby uczcić rocznicę marki razem z prawdziwymi fanami, Denon przedstawia cztery produkty, które honorują podstawowe koncepcje firmy Denon w zakresie wysokiej jakości oraz najnowszych technologii produktów audio i wideo. Każdy z nowych komponentów odzwierciedla zaangażowanie Denon w zakresie inżynierii, konstrukcji i detali.

AVC-A110 – wzmacniacz AV (24 999 zł)

Denon z dumą przedstawia flagowy, 13.2 kanałowy wzmacniacz AV 8K AVC-A110, zaprojektowany w celu zapewnienia najbardziej immersyjnych doznań z kina domowego, łączący wszystkie popularne formaty dźwięku 3D, takie jak Dolby Atmos®, DTS:X®, DTS:X® Pro, IMAX® Enhanced, Auro-3D® i nie tylko.

AVC-A110 został opracowany z niezwykłą dbałością o szczegóły i dostrojony przez mistrzów dźwięku Denon, aby podkreślić jego pozycję jako jednego z najbardziej wyjątkowych wzmacniaczy AV, jaki Denon kiedykolwiek wyprodukował. Całkowicie czarne wnętrze wzmacniacza AV jest zwieńczone wykończeniem Silver Graphite z limitowanej edycji, z aluminiowymi panelami przednimi i bocznymi, oryginalnymi odlewanymi stopkami i miedzianą płytą transformatora dla zapewniania doskonałej izolacji.

Oferując obsługę rozdzielczości i skalowania do 8K/60Hz, rozdzielczość 4K/120Hz dla gier i zgodność z najnowszymi specyfikacjami HDMI, AVC-A110 umożliwia entuzjastom budowanie najlepszych systemów kina domowego 4K, jednocześnie zapewniając kompatybilność 8K, aby bezproblemowo współpracować z przyszłymi rozwiązaniami.

Zaawansowanym graczom AVC-A110 oferuje automatyczny tryby niskiego opóźnienia (ALLM), zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) i szybki transport klatek (QFT), minimalizujące opóźnienia i jednocześnie eliminujące zrywanie klatek, zapewniając bardziej płynną rozgrywkę i lepsze wrażenia z gry.

AVC-A110 dostarcza realistyczne, prawdziwie kinowe wrażenia dzięki najlepszej w swojej klasie monolitycznej konstrukcji wzmacniacza, potężnemu wysokoprądowemu transformatorowi mocy o wadze 8.2 kg i niestandardowym kondensatorom audio 22 000 uF/80 V, dostarczając 150 watów na kanał (8 omów, 20 Hz-20 kHz, 0,05%, 2 kanały). Wyposażony w najbardziej zaawansowaną sekcję HDMI (8 wejść / 3 wyjścia), w tym dedykowane wejście 8K, wraz z najnowszym standardem Dynamic HDR dla jaśniejszego obrazu i głębszych poziomów czerni, użytkownicy mogą cieszyć się ulubionymi filmami, programami i grami z wyjątkowymi kolorami, wyrazistością i kontrastem. Funkcja eARC HDMI (przez główne wyjście HDMI) umożliwia bezpośrednie przesyłanie nieskompresowanych i kodowanych obiektowo formatów audio, takich jak Dolby Atmos® i DTS:X®, z aplikacji Smart TV do wzmacniacza AVC-A110 w celu uzyskania doskonale realistycznego dźwięku.

Aby zapewnić najwyższą jakość rozrywki w całym domu, technologia bezprzewodowego streamingu muzyki HEOS® Built-in multi room umożliwia odtwarzanie ulubionych treści w dowolnym miejscu w domu (wymaga głośników kompatybilnych z HEOS), a obsługa Apple® AirPlay 2 zapewnia niezawodne odtwarzanie utworów z urządzeń mobilnych. Wzmacniacz AVC-A110 oferuje również dostęp do najpopularniejszych muzycznych serwisów streamingowych, takich jak Spotify®, Amazon Music HD, TIDAL, Deezer i wielu innych, aby zapewnić użytkownikom niemal nieograniczony dostęp do ich ulubionej muzyki, podcastów i nie tylko. Możliwe jest także sterowanie AVC-A110 poprzez polecenia głosowe dzięki kompatybilności z asystentami Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri.

 

PMA-A110 – wzmacniacz zintegrowany (15 999 zł)

Denon PMA-A110 to najlepszy wybór dla entuzjastów doskonałego brzmienia, którzy chcą zbudować swój wymarzony dwukanałowy system Hi-Fi. Napędzany opatentowaną przez firmę Denon 7 generacją topologii Ultra High Current (UHC), zintegrowany wzmacniacz PMA-A110 dostarcza 80 W przy 8 omach (20 kHz-20 Hz, THD: 0,07%) ultra czystej mocy na kanał. Potrafi generować potężny prąd wyjściowy, aby napędzać nawet najbardziej wymagające głośniki i zapewniać doskonałą liniowość na końcówkach mocy.

Oferując połączenie mistrzowskiej precyzji i wyrafinowania z wyjątkową dynamiką i możliwością uwydatnienia subtelnych szczegółów, PMA-A110 dosłownie ożywia muzykę. Inżynierowie firmy Denon starannie skonstruowali sekcję wzmacniacza, aby zapewnić pasmo przenoszenia do 100 kHz podczas użytkowania. Obwód kontroli głośności tłumi szumy we wzmacniaczu, chroniąc wysoką rozdzielczość dźwięku. PMA-A110 obsługuje szeroki, dynamiczny zakres źródeł dźwięku Hi-Res. Ponadto, przetwornik Quad DAC wykorzystujący układ czterech procesorów Burr Brown PCM1795 zapewnia wysoką jakość dźwięku. Każdy kanał wykorzystuje dwa chipy PCM1795 pracujące w trybie różnicowym, aby osiągnąć najwyższą dokładność i najlepszy stosunek sygnału do szumu.

PMA-A110 jest również wyposażony w przetwarzanie Ultra AL32, najnowszą technologię analogowej reprodukcji sygnału firmy Denon. Korzystając z algorytmów interpolacji danych i obsługując wejście sygnału PCM o wysokiej rozdzielczości 384 kHz/24 bit, algorytmy te przywracają punkty, które powinny istnieć przed i za istniejącymi punktami w dużych ilościach danych, aby uzyskać gładki przebieg fali zbliżony do oryginalnego sygnału. Przy maksymalnie 32 krotnym nadpróbkowaniu częstotliwości próbkowania sygnałów wejściowych, wyjściowa częstotliwość próbkowania wynosi albo 1.411 MHz (dla fs 44.1 kHz), albo 1.536 MHz (dla fs 48 kHz), reprodukując sygnał audio z wszystkimi szczegółami.

Użytkownicy mogą łatwo podłączyć zarówno źródła analogowe, jak i cyfrowe, w tym gramofon do wbudowanego przedwzmacniacza Phono kompatybilnego zarówno z wkładkami MM, jak i MC. Ciesz się cyfrową zawartością audio o wysokiej rozdzielczości dzięki tłumiącym jitter wejściom koaksjalnym, optycznym lub USB-B obsługiwanym przez wyjątkowy przetwornik Quad DAC, uzyskując niezrównaną jakość odtwarzania PCM do 384 kHz i DSD do 11.2 MHz, czyli DSD256. Wzmacniacz zintegrowany PMA-A110 stanowi idealną podstawę dla nowoczesnego audiofilskiego systemu muzycznego, zwłaszcza w połączeniu z odtwarzaczem SACD serii 110 Anniversary DCD-A110 i wkładką gramofonową DL-A110 MC, które zostały zaprojektowane i specjalnie dostrojone przez mistrzów dźwięku Denon, aby osiągnąć najwyższą wydajność.

DCD-A110 – odtwarzacz SACD (13 999 zł)

Denon przedstawia mistrzowsko wykonany, flagowy odtwarzacz SACD DCD-A110 z limitowanej edycji jubileuszowej serii 110 Anniversary. Ten ekscytujący nowy model oferuje najlepsze odtwarzanie płyt CD i Super Audio CD, a także plików DSD (2.8 MHz/5.6 MHz) i plików audio o wysokiej rozdzielczości do 192 kHz/24 bit nagranych na nośnikach DVD-R/RW i DVD+ R/RW. Użytkownicy mogą również odtwarzać pliki muzyczne o częstotliwości próbkowania do 48 kHz nagrane na płytach CD-R/RW.

Wiodącą w branży wydajność odtwarzacza DCD-A110 przypisuje się opatentowanemu przez firmę Denon mechanizmowi Suppress Vibration Hybrid (S.V.H.), niezrównanemu przetwarzaniu dźwięku, najwyższej jakości komponentom i stabilnemu zasilaniu. Mechanizm S.V.H., stosowany w innych odtwarzaczach o wysokiej wydajności firmy Denon, cechuje się najkrótszymi możliwymi ścieżkami sygnału zaprojektowanymi w celu redukcji szumów oraz częściami wykonanymi z materiałów najwyższej jakości, takimi jak miedziany górny panel zastosowany w celu wzmocnienia sztywności, taca dysków z odlewanego aluminium i wsporniki mechanizmu ze stali o grubości 2 mm. Masywne, odporne na wibracje podzespoły przyczyniają się do wyjątkowej ogólnej odporności na wibracje, a nisko położony środek ciężkości mechanizmu dodatkowo pomaga tłumić wszelkie wibracje występujące wewnątrz odtwarzacza spowodowane obracaniem się dysku. Dzięki wyeliminowaniu niepożądanych wibracji, sygnały cyfrowe mogą być odczytywane z dysku z optymalną dokładnością, w stabilnych warunkach.

DCD-A110 wykorzystuje nowy przetwornik Quad DAC, konwertujący duże ilości danych pochodzących z nowego silnika przetwarzania Ultra AL32 z procesorem Intel Cyclone 10, oferującym do 32 krotności nadpróbkowania przychodzącego sygnału PCM w celu uzyskania najdokładniejszej reprodukcji dźwięku. Ta zaawansowana topologia czterech przetworników cyfrowo analogowych PCM1795 zapewnia doskonałą separację kanałów, bardzo niski poziom szumów i THD. Dodatkowo, DCD-A110 rezygnuje z tradycyjnych obwodów filtrów końcowych wzmacniacza operacyjnego na rzecz sekcji filtra ze starannie dobranymi, specjalnie dostrojonymi częściami audio wybranymi przez mistrzów dźwięku Denon, aby uzyskać wyjątkową jakość brzmienia. DCD-A110 został również wyposażony w dwa oscylatory zegarowe, po jednym dla każdej częstotliwości próbkowania (44.1 kHz i 48 kHz), które mogą się przełączać między częstotliwościami, aby całkowicie wyeliminować zjawisko jitter. Ten wysokiej jakości zegar jest punktem referencyjnym dla działania przetwornika Quad DAC i zapewnia, że cyfrowe obwody audio zawsze działają z maksymalnym potencjałem, niezależnie od formatu odtwarzanego źródła.

Ten odtwarzacz SACD z limitowanej serii posiada również w pełni niezależne zasilacze dla sekcji cyfrowych i analogowych w celu wyeliminowania potencjalnych zakłóceń i szumów. Zasilacz sekcji analogowej charakteryzuje się konstrukcją zoptymalizowaną pod kątem dźwięku z oryginalnym kondensatorem blokowym Denon o dużej pojemności (3300 µF), używanym do zasilania analogowych obwodów audio za przetwornikiem cyfrowo analogowym. Zasilacz DCD-A110 został zbudowany na bazie imponującego zestawu niestandardowych części, w tym tranzystorów bipolarnych o dużej mocy, obwodu regulatora napięcia, wysokiej jakości kondensatorów elektrolitycznych i kondensatorów z polisiarczku fenylenu. Te specjalnie zaprojektowane podzespoły zostały opracowane wspólnie z wybranymi producentami w ramach obszernego programu intensywnych testów odsłuchowych, aby zapewnić czyste, solidne i stabilne zasilanie, co skutkuje wyjątkowym poziomem dynamiki i ogólnej wydajności.

DL-A110 – wkładka gramofonowa MC (2 799 zł)

Nowa wkładka gramofonowa Denon DL-A110 to wysokiej jakości konstrukcja typu MC, ręcznie wytwarzana w fabryce Denon Audio Works w Shirakawa w Japonii, tak jak w latach 60., kiedy po raz pierwszy została zaprezentowana jako wkładka DL-103. Te jubileuszowe wkładki gramofonowe Denon reprezentują najdłużej produkowane produkty noszące znaczek Denon zachowujące oryginalną konstrukcję głowicy pierwotnie opracowanej dla potrzeb szerokopasmowych transmisji radiowych stereo FM.

Ważąc zaledwie 6 gramów, lekka głowica DL-A110 w kolorze Silver Graphite zapewnia bezpieczne trzymanie wkładki i idealnie dopasowanie, dostarczając zrównoważoną, szczegółową sygnaturę dźwiękową z rozszerzoną wydajnością niskich częstotliwości, idealną dla entuzjastów płyt winylowych LP. Wkładka DL-A110 została wyposażona w złącze bagnetowe, znane również jako interfejs ramienia SME.

Trzy komponenty z jubileuszowej edycji specjalnej 110 Anniversary będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Denon w październiku 2020 roku, w tym AVC-A110, PMA-A110 i DCD-A110. Ostatni produkt, wkładka gramofonowa DL-A110, będzie dostępna od listopada 2020 roku. Więcej informacji na temat nowych produktów jubileuszowych można znaleźć na stronie https://www.denon.com/pl-pl.

[1] Igła nie jest objęta 5 letnią gwarancją

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl