Home / info / Dlaczego warto pójść na Audio Video Show 2016?

Dlaczego warto pójść na Audio Video Show 2016?

Jak co roku, miłośnicy dobrego obrazu i dźwięku znowu mają swoje święto. Audio Video Show wraca, umacniając swoją pozycję jako największa w Polsce i druga w Europie wystawa sprzętu audio-wideo. W tym roku nie zabraknie premier i nowych atrakcji, a wystawa kolejny raz bije rekordy pod względem liczby wystawców.

Wszystko w jednym miejscu

Podstawowym pytaniem, które zadaje sobie typowy audiofil, czy wideofil jest „który sprzęt jest najlepszy” i „które urządzenia oferują najlepszy stosunek jakości do ceny”. Jeżeli przymierzasz się do zakupu telewizora, projektora lub sprzętu audio, zapewne wiesz, że umówienie się jednego i tego samego dnia na odsłuch kilku urządzeń wymaga odwiedzenia kilku sklepów lub salonów, co jest czasochłonne i po prostu męczące. Tymczasem na Audio Video Show możesz z łatwością sprawdzić jak brzmią urządzenia zupełnie różnych producentów i przede wszystkim zrobić to w bardzo krótkim czasie – bo sprzęt jest po prostu w sąsiednim pokoju. Nawet jeśli nie znajdziesz dokładnie tego sprzętu, którego szukasz, z pewnością wizyta ułatwi Ci sporządzenie krótkiej listy urządzeń, które odsłuchasz w późniejszym terminie.

Porównania, które normalnie nie są możliwe

Wiele z urządzeń prezentowanych na Audio Video Show 2016 to sprzęt premierowy, czyli taki, którego jeszcze nie spotkasz w sklepach. Wystarczy wspomnieć choćby o najnowszych OLED-ach 4K, czy telewizorze laserowym. Zamiast jeździć po sklepach, lepiej przyjdź na wystawę aby w jednym miejscu zobaczyć ww. sprzęt i nie tracić cennego czasu.

Seminaria poszerzające wiedzę

Człowiek uczy się całe życie, a im więcej wiesz, tym lepszego wyboru dokonasz. W związku z tym seminaria i prezentacje na Audio Video Show nie dadzą się zastąpić niczym innym. Szczególnie polecamy seminarium poświęcone technice 4K HDR, które odbędzie się w sobotę i niedzielę.

Atrakcyjne promocje

Na czas targów wiele firm przygotowało atrakcyjne opusty cenowe swoich produktów, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Opusty przeznaczone są dla osób odwiedzających targi i dotyczą jednego lub kilku wybranych modeli produktów. Ponadto, jeżeli promocja nie dotyczy sprzętu, którym jesteś zainteresowany, nic nie stoi na przeszkodzie, aby negocjować ceny. Przychodząc na wystawę, która jest tylko raz w roku, udowadniasz, że nie jesteś zwykłym klientem.

Ciekawi ludzie

Audio Video Show to nie tylko sprzęt, lecz także, a może przede wszystkim, ludzie. Nie tylko przedstawiciele producentów, sprzedawcy, czy właściciele firm, lecz przede wszystkim pasjonaci i zapaleńcy, którzy o danym sprzęcie wiedzą niemal wszystko. Audio Video Show to jedna z niewielu okazji, aby w jednym miejscu i czasie spotkać product managerów, projektantów i innych fanatyków sprzętu audio-wideo.

Nowe kontakty biznesowe

Trudno znaleźć lepsze miejsce do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Na Audio Video Show spotkasz nie tylko wystawców, czy pracowników sklepów, lecz często właścicieli firm, którzy zgodnie z zasadą „pańskie oko konia tuczy” doglądają wszystkiego sami. Trudno o lepszą okazję do nawiązania owocnego kontaktu.

Rozmowy z konstruktorami

W wielu przypadkach prezentacji sprzętu dokonują nie tylko sprzedawcy, czy przedstawiciele dystrybutora, lecz takze sami konstruktorzy. Audio Video Show to jedyna okazja aby osobiście powiedzieć im, co tak naprawdę sądzisz o ich sprzęcie i zastosowanych w nim rozwiązaniach.

A oto co naprawdę warto zobaczyć w tym roku:

Debiut najnowszych telewizorów OLED

Technika OLED pomału, lecz wytrwale podbija rynek. Choć OLED kojarzy się głównie z marką LG, na Koreańczykach świat się nie kończy. Swoje wariacje na OLED-owe tematy przedstawią tym razem firmy Loewe i Philips. Ta pierwsza znana jest z tego, że łączy zaawansowaną technikę z supernowoczesną stylistyką oraz najwyższą jakością wykonania „Made in Germany”. Na AV Show 2016 Loewe zaprezentuje swój pierwszy telewizor OLED o nazwie „bild7”.

O tytuł najlepszego telewizora wystawy ubiegał się będzie także Philips, który swojego pierwszego 55-calowego OLED-a wyposażył w chroniony patentami system Ambilight. To właśnie połączenie lubianego przez wielu użytkowników Ambilighta oraz OLED-owej czerni, a także szerokiej palety barw i HDR, będzie orężem, za pomocą którego Philips powalczy o serca (i portfele) klientów.

Zaawansowane telewizory LCD

Ci, którzy, z takich czy innych względów, preferują technikę LCD, również nie powinni być zawiedzeni. Na AV Show 2016 swoje flagowe modele z serii DX900 pokaże firma Panasonic. Dzięki 4K, HDR, szerokiej palecie barw oraz podświetleniu z wielostrefowym wygaszaniem diod LED, telewizor ten udowadnia, że LCD nie odda łatwo pola OLED-om.

Panasonic pokaże także niezwykle oryginalny, wręcz „designerski”, model DX800 z wydzielonym soundbarem i sztalugopodobnym stojakiem:

Niezwykle interesujący telewizor LCD przedstawi też Philips ‒ będzie nim 65-calowy model z systemem AmbiLux. To następna generacja Ambilighta, która dzięki mikroprojektorom zapewnia wrażenia wizualne na zupełnie innym, wyższym poziomie.

Nie zabraknie też telewizorów z tak ostatnio modnymi kropkami kwantowymi. Na tą technikę stawia Samsung, który pokaże 65- i 78-calowe telewizory z serii KS9500. Mają one podświetlenie wykorzystujące kropki kwantowe (ang. quantum dots), co w połączeniu z 10-bitowym panelem i torem wizji zapewnia szeroką paletę kolorów. To jedne z najlepszych telewizorów LCD w tym roku, dlatego warto zobaczyć je na własne oczy.

Projektory 4K

Jeżeli zamiast z telewizora wolisz obraz z wysokiej jakości projektora, to AV Show 2016 Cię nie zawiedzie. JVC pokaże swój flagowy model JVC DLA-Z1. Jest to pierwszy rzutnik tej firmy z pełnym, natywnym 4K. Dzięki laserowi Blu-Escent, HDR, szerokiej palecie barw i certyfikatowi THX, projektor ten ma szansę zostać hitem tegorocznej wystawy.

JVC nie będzie jedyną firmą, która pokaże laserowy rzutnik z pełnym 4K. Na stoisku Sony będzie można podziwiać flagowy model VPL-VW5000ES, który łączy wysoką jasność, kontrast oraz znakomite odwzorowanie barw. Takiej atrakcji szanujący się kinoman po prostu nie może przegapić.

A może telewizor laserowy?

Dla tych, którzy nie mogą wybrać pomiędzy projektorem, a telewizorem, firma SIM przygotowała coś, co łączy oba te rozwiązania ‒ telewizor laserowy. Będzie to pierwsza publiczna prezentacja w Polsce urządzenia, które, zdaniem producenta, potrafi wyświetlić obraz do 110 cali „w dowolnej przestrzeni i na dowolnej powierzchni”.

Odtwarzacze Blu-ray 4K

Płyty Blu-ray 4K to zupełnie nowa jakość – połączenie pełnej rozdzielczości 4K, szerokiej palety barw oraz przełomowej techniki HDR z pewnością zachwyci niejednego miłośnika kina domowego najwyższej klasy. Odtwarzacze te będzie można zobaczyć na stoiskach Samsunga i Panasonica.

Soundbary z Atmosem

Atmos to najnowszy system obiektowego dźwięku przestrzennego zapewniający brzmienie najwyższej jakości. O jego zaletach będzie można przekonać się w dwóch miejscach: na stoisku Samsunga i Philipsa. Pierwszy pokaże swój flagowy soundbar HW-K950, drugi ‒ również flagowy model B8. Który będzie lepszy? Najlepiej sprawdzić samemu.

Niesamowite elektrostaty

Jak co roku, nie zabraknie też elektrostatów. Te niezwykłe głośniki wykorzystują przezroczyste membrany o grubości mniejszej od ludzkiego włosa zapewniające niezwykłą czystość i przestrzenność dźwięku. Jednym z najlepszych zestawów głośnikowych tego typu jest debiutujący Martin Logan Expression ESL13A, którego będzie można podziwiać w hotelu Radisson Blu Sobieski.

Bajecznie drogi Alexx

Audiofilom nie trzeba przedstawiać firmy Wilson Audio. W tym roku zobaczymy jej najnowsze dzieło – zestawy głośnikowe Alexx. Co ciekawe, razem ze wzmacniaczami Dan D’Agostino Momentum M400 oraz przetwornikiem MSB DAC Select II będą one stanowić najdroższy, bo kosztujący aż 2000000 złotych (słownie: dwa miliony) zestaw na Audio Video Show 2016.

Strefa słuchawek

Audio Video Show 2016 to chyba jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednym miejscu będzie można posłuchać słuchawek od niemal 50 różnych producentów.

Najdroższe słuchawki na świecie

Tej atrakcji raczej nie trzeba szerzej reklamować. Kosztujący ćwierć miliona złotych Sennheiser Orpheus jest klasą samą dla siebie. Tych wspaniałych elektrostatów będzie można posłuchać na Stadionie Narodowym.

Trzy dobre rady

Jeżeli zdecydowałeś/-aś się przyjść na Audio Video Show 2016, mam dla Ciebie kilka dobrych rad:

  • Kto pierwszy, ten lepszy. Do atrakcyjnych urządzeń będą kolejki, w związku z czym bardzo ważna jest pora zwiedzania. Najlepiej wybrać się wcześnie rano zaraz po otwarciu wystawy lub popołudniem, kiedy zwiedzających będzie mniej. Mniej osób jest także w piątek, a mniejszy tłok to większa szansa na komfortowy ogląd i odsłuch.
  • Zabierz ze sobą ulubioną muzykę lub film i to w kilku formatach (CD, DVD, Blu-ray lub pendrajw USB). Dlaczego? Otóż jedni wystawcy używają tradycyjnych źródeł sygnału (odtwarzacze CD lub Blu-ray), inni preferują komputery lub serwery multimediów. Jeżeli będziesz miał ze sobą własną muzykę i filmy w obu formatach, będziesz miał okazję sprawdzić każdy sprzęt na tych treściach, które lubisz i znasz na pamięć, a następnie porównać wrażenia z tymi, których doświadczasz w swoim domu.
  • Zabierz gotówkę. Czasowy charakter wystawy i związanych z nią stoisk i ekspozycji sprawia, że zakup niektórych artykułów (jak np. archiwalne numery czasopism) może być dokonany tylko w tej formie.

Więcej informacji o Audio Video Show 2016 (godziny otwarcia, lokalizacje, dojazd, ceny biletów itp.) znajdziecie na oficjalnej stronie wystawy.

Na koniec kilka migawek z ubiegłorocznego Audio Video Show 2015. Zobaczcie sami jak było fajnie!

Do zobaczenia na AV Show 2016!

Tomasz Chmielewski

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl