Home / informacje prasowe / Dolby Atmos wkracza do serwisu Netflix

Dolby Atmos wkracza do serwisu Netflix

Dolby Atmos wkracza do serwisu Netflix

„Okja” — pierwsza produkcja z dźwiękiem w nowym wymiarze

Wyobraź sobie, że oglądasz ulubiony film lub serial bez tych efektów dźwiękowych, które sprawiły, że każdy jego moment był dla Ciebie tak intensywnym przeżyciem. Porywającą atmosferę filmu tworzy nie tylko jego obraz, ale również — a być może nawet przede wszystkim — dźwięk. To dzięki niemu opowiadana w filmie historia wykracza poza ekran, wciągając widzów w sam środek przedstawionego świata. Z radością zatem ogłaszam, że serwis Netflix wdraża technologię Dolby Atmos®, a pierwszą produkcją dostępną w tym formacie będzie „Okja” — uznany przez krytyków film w reżyserii Bonga Joon Ho, który niedawno zadebiutował na Festiwalu Filmowym w Cannes, a od dzisiaj jest dostępny w serwisie Netflix na całym świecie.

Podczas gdy technologie 4K i HDR dostarczają nam niesamowicie realistycznych wrażeń wizualnych, Dolby Atmos zapewnia fascynujące doświadczenie dźwięku dynamicznie rozprowadzanego po całym pomieszczeniu, w tym nad głowami widzów, w zaciszu ich własnego domu. Wyobraź sobie pełne zanurzenie w dźwięku sceny, którą właśnie oglądasz — w szumie przelatującego samolotu lub też subtelnym szeleście wiatru w koronach drzew. Niespotykany dotychczas realizm dźwięku oznacza nowy wymiar rozrywki, dzięki któremu poczujesz się uczestnikiem opowiadanej na ekranie historii.

Z ogromną radością udostępniamy tę przełomową technologię zarówno naszym widzom jak i artystom, z którymi współpracujemy. Dla twórców jest ona kolejnym artystycznym narzędziem, które pozwala budować fascynujący, wciągający świat. Bong Joon Ho — reżyser zrealizowanego w technologii Dolby Atmos filmu „Okja” — podzielił się z nami swoją opinią na temat dźwięku z punktu widzenia artysty: Director Bong testimonial video |

Oprócz filmu „Okja” technologia Dolby Atmos wzbogaci kilka innych wybranych tytułów, które już niedługo będą dostępne w serwisie Netflix. Z czasem planujemy rozszerzyć katalog produkcji zrealizowanych w tej technologii, który początkowo będzie obejmował następujące tytuły:

Wiele z tych tytułów będzie dostępnych w formatach 4K i HDR, zapewniających spektakularną warstwę wizualną, która dopełnia realistyczne wrażenia dźwiękowe.

Obecnie przesyłanie strumieniowe w formacie Dolby Atmos jest dostępne na konsolach Microsoft Xbox One i Xbox One S. Wsparcie na telewizorach LG OLED z 2017 r. zostanie udostępnione wkrótce. Konsole Xbox umożliwiają korzystanie z dźwięku Dolby Atmos po podłączeniu do kompatybilnego zestawu kina domowego, telewizora, soundbara lub słuchawek z wykorzystaniem funkcji Dolby Atmos dedykowanej dla słuchawek i dostępnej w aplikacji Dolby Access w sklepie Xbox Store. Telewizory LG OLED mają wbudowany komponent Dolby Atmos, pozwalający na stworzenie wokół użytkownika pola dźwiękowego o zakresie 360° bez konieczności podłączania urządzenia do zewnętrznego systemu audio.

Planujemy z czasem udostępnić tę technologię na innych urządzeniach, aby jak najwięcej użytkowników serwisu Netflix z całego świata mogło z niej korzystać. Dodatkowe informacje na temat wymagań technologii Dolby Atmos w serwisie Netflix znajdziesz tutaj.

Bardzo się cieszę, że użytkownicy serwisu Netflix z całego świata będą mogli w zaciszu własnego domu poczuć się jak w kinie, oglądając film „Okja” i inne wspaniałe produkcje, które wkrótce udostępnimy.

— Greg

Greg Peters pełni funkcję dyrektora ds. produktów w firmie Netflix

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl