Home / info / Domowe kino Sony

Domowe kino Sony

Jeżeli komuś nie spodobała się poprzednia propozycja sprzętu potrzebnego do stworzenia prywatnego kina, to mamy jeszcze jedną. Jest to pierwszy, stworzony przez Sony, amplituner z wbudowanym Wi-Fi. Ma nowy, przejrzysty i bardzo przyjemny w użyciu graficzny system obsługi. Więcej przeczytacie w poniższej informacji prasowej. Życzymy miłej lektury!

informacja prasowa

 

 

 

Nowe wielokanałowe amplitunery Sony z technologią Wi-Fi: dźwięk jak w prawdziwym kinie i bezprzewodowa łączność

STR-DN1040
Sony
  • Amplitunery STR-DN1040 i STR-DN840: źródło mocnego, 7.2-kanałowego dźwięku o kinowej jakości
  • Starannie wyselekcjonowane podzespoły i nowa konstrukcja Rigid Chassis gwarantująca bogaty bas bez zniekształceń
  • Strumieniowe przesyłanie muzyki z urządzeń sieciowych lub z chmury dzięki technologiom Wi-Fi i AirPlay
  • Więcej szczegółów dzięki funkcji interpolacji filmów do formatu 4K i zgodności z 24-bitowym dźwiękiem 192 kHz
  • Darmowe aplikacje umożliwiające zdalne sterowanie ze smartfonu lub tabletu
Sony
Sony
Sony przygotowało niespodziankę dla miłośników kina domowego: pierwsze w ofercie firmy amplitunery wielokanałowe z technologią Wi-Fi. Nowe modele mają do zaoferowania nie tylko najlepszą w tej klasie urządzeń jakość obrazu i dźwięku, lecz także technologię łączności bezprzewodowej, maksymalnie ułatwiającą dostęp do niewyczerpanych zasobów rozrywki.

Amplitunery STR-DN1040 i STR-DN840 wyróżniają się starannością wykonania. Wewnątrz minimalistycznej obudowy znajduje się nowo opracowana podstawa montażowa Rigid Chassis, która tłumi niepożądane wibracje i rezonanse, pomagając w uzyskaniu mocnego, solidnego basu. O reprodukcję każdego szczegółu dźwiękowego — zarówno w filmie akcji, jak i finezyjnym kwartecie smyczkowym — odpowiadają starannie wyselekcjonowane podzespoły, przeznaczone do sprzętu audiofilskiego. W rezultacie każdy seans i koncert będą źródłem znakomitych wrażeń.

STR-DN1040

Amplitunery DN1040 i DN840 umożliwiają bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki ze smartfona, tabletu, komputera itp. Zgodność z technologią Airplay gwarantuje z kolei nieskazitelną jakość dźwięku przesyłanego z urządzeń firmy Apple: iPadów, telefonów iPhone, iPodów touch i komputerów Mac.

Reprodukowany dźwięk zachwyca bogactwem — zarówno podczas słuchania ulubionych nagrań, jak i oglądania kinowych przebojów z płyt Blu-ray Disc™.

Dzięki 7.2-kanałowemu dźwiękowi o dużej mocy oglądane filmy i słuchana muzyka nabierają nowego wyrazu. Tryb cyfrowego dźwięku kinowego HD-Digital Cinema Sound umożliwia uzyskanie akustyki najsłynniejszych sal kinowych Hollywood, a tryb Concert Hall pozwala przenieść się do renomowanych sal koncertowych: filharmonii w Berlinie, Concertgebouw w Amsterdamie lub wiedeńskiej Musikverein. Funkcja Sound Optimiser steruje poziomami poszczególnych pasm częstotliwości w taki sposób, by zapewnić dobrze słyszalny, wyrazisty dźwięk niezależnie od nastawionej głośności. Całości dopełnia system Advanced D.C.A.C. (Digital Cinema Auto Calibration), który precyzyjnie koryguje parametry emisji z poszczególnych głośników, dostosowując je do akustyki pomieszczenia.

Oba amplitunery umożliwiają odtwarzanie 24-bitowego dźwięku 192 kHz, który znacznie przewyższa jakością standard CD i pozwala usłyszeć każdy szczegół nagrań dokonanych w najnowszych formatach cyfrowych. Nowe modele gwarantują także świetną jakość obrazu filmowego z nośników Blu-ray Disc™ i DVD. Amplituner DN1040 ma nawet funkcję interpolacji do formatu 4K, zapewniającą jeszcze więcej szczegółów w obrazie oglądanym na telewizorze 4K lub wyświetlanym z projektora 4K.

STR-DN1040

Duża liczba wejść umożliwia podłączenie odtwarzacza Blu-ray Disc™ i DVD, telewizora, dekodera, konsoli do gier, odtwarzacza SACD i innych urządzeń domowych. Aby ułatwić słuchanie nagrań z odtwarzacza MP3 lub pamięci flash, konstruktorzy urządzenia umieścili na płycie czołowej port USB. Zgodność tego portu ze standardem MHL oznacza możliwość łączenia amplitunera ze smartfonami oraz tabletami — i wyświetlania na telewizorze filmów HD lub zdjęć z urządzenia przenośnego.

Amplituner DN1040 ma dodatkowo nowy, przejrzysty i bardzo przyjemny w użyciu graficzny system obsługi.

Do wybierania wejść i regulacji głośności w obu amplitunerach można również użyć darmowej aplikacji TV SideView, przeznaczonej na smartfony i tablety z systemem iOS lub Android. Dostępna jest także aplikacja Network Audio Remote, służąca do przeglądania cyfrowej kolekcji nagrań i wybierania utworów do odtworzenia przez amplituner.

Główne cechy i dane techniczne

Model STR-DN1040 STR-DN840
Liczba kanałów 7.2 kan. 7.2 kan.
Moc (6 Ω, 1 kHz, reprodukcja przez 1 kanał) 7 x 165 W 7 x 150 W
HDMI™ 8 wejść (1 z przodu) / 2 wyjścia 6 wejść / 1 wyjście
4K Interpolacja / Przejście sygnału Przejście sygnału
Sieć Wbudowana technologia Wi-Fi Wbudowana technologia Wi-Fi
Funkcje współpracy z siecią AirPlay/DLNA AirPlay/DLNA
Serwisy muzyczne vTuner vTuner
Zgodność z MHL/USB MHL/USB USB
GUI (graficzny interfejs użytkownika) Nowy graficzny interfejs użytkownika Nowe menu ekranowe
Aplikacje mobilne (iOS/Android) TV SideView / Network Audio Remote TV SideView / Network Audio Remote
Dekodowane formaty WAV (LPCM), MP3, WMA, AAC, FLAC WAV (LPCM), MP3, WMA, AAC, FLAC
Inne HD-D.C.S, Advanced D.C.A.C., optymalizacja dźwięku, „podnoszenie” głośnika centralnego, tryb sali koncertowej HD-D.C.S, Advanced D.C.A.C., optymalizacja dźwięku, „podnoszenie” głośnika centralnego, tryb sali koncertowej
Sony
Sony

Sony

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl