Home / info / 32 cale z 4K

32 cale z 4K

Jesienią na nasz rynek wejdzie najnowszy monitor IGZO, zaprojektowany przez firmę Sharp. 32-dwucalowy dotykowy ekran o rozdzielczości Ultra HD 4K zaprojektowano go tak, by precyzyjnie odwzorowywał odręczne pismo.

Sharp PN-K322B 00

Ponadto urządzenie wyposażono w unikalną funkcję unieważnienia dotyku, która traktuje priorytetowo prace wykonywane piórem dotykowym. Dzięki temu można opierać się o ekran i nie wpływa to na efekty naszej pracy. Więcej na ten temat przeczytacie w poniższej informacji prasowej.

informacja prasowa

Najwyższa jakość w najsmuklejszej obudowie – dotykowy monitor IGZO – Sharp PN-K322B

  • Precyzyjne odwzorowanie odręcznego tekstu wprowadzanego na ekranie i obsługa wielopunktowego dotyku
  • Ekran o rozdzielczości Ultra HD 4K

Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, 32-calowego monitora PN-K322B. Przeznaczony do profesjonalnych zastosowań monitor, wyposażony w oryginalnie opracowany ekran dotykowy o wysokiej czułości i precyzji, zapewnia rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli) – poziom rozdzielczości cztery razy wyższy od Full HD. Monitor trafia do sprzedaży w Japonii 30 lipca 2013r. W Europie, także w Polsce, dostępny będzie od jesieni 2013.

Model PN-K322B to najnowszy monitor firmy Sharp o rozdzielczości Ultra High Definition –  4K. Ekran dotykowy o wysokiej precyzji umożliwia dokładne odtwarzanie drobnego tekstu i cienkich linii z odręcznie wprowadzonych notatek przy pomocy dedykowanego pióra dotykowego z końcówką o szerokości zaledwie 2 mm. Monitor obsługuje również wielopunktowy dotyk.

Sharp PN-K322B 02

Monitor PN-K322B, dzięki zastosowaniu technologii IGZO i krawędziowego podświetlenia LED, wyróżnia się smukłym wyglądem i grubością zaledwie 36 mm*2 – jest najcieńszy w swojej klasie.

Dostarczona w zestawie z monitorem podstawa umożliwia łatwe ustawienie go w dwóch położeniach, w zależności od wykorzystania: pionowej – do oglądania wyświetlanego obrazu lub pod małym kątem – do pisania po ekranie i obsługi za pomocą dotyku.

Model PN-K322B został wyposażony w unikalną funkcję „unieważnienia dotyku”, która traktuje priorytetowo prace wykonywane piórem dotykowym. Umożliwia to oparcie dłoni o ekran podczas wykonywania precyzyjnych szkiców, prac nad detalami w edytowanych dokumentach, czy plikach. To bardzo praktyczna funkcjonalność, której brak był dla użytkowników dość uciążliwy. Sharp rozwiązał ten problem.

Gniazda wejściowe monitora PN-K322B, kompatybilne z najnowszymi specyfikacjami interfejsu DisplayPort i HDMI, umożliwiają wyświetlanie*3 materiałów o rozdzielczości Ultra HD 4K przesyłanych z komputera podłączonego poprzez pojedynczy kabel.

Sharp PN-K322B 01

Zapotrzebowanie na monitory o rozdzielczości Ultra High Definition 4K wzrasta w licznych dziedzinach i profesjonalnych zastosowaniach, takich jak tworzenie oraz edycja grafiki i materiałów wideo. Aby zaspokoić rosnące zainteresowanie na monitory o rozdzielczości 4K, firma Sharp zaproponuje również ich wykorzystanie w innych dziedzinach, np. do obsługi klientów w punktach sprzedaży i salonach wystawowych lub jako ekrany wystawowe w muzeach i galeriach sztuki.

Główne zalety

1. Monitor o rozdzielczości HD 4K wyposażony w oryginalnie opracowany ekran dotykowy o wysokiej czułości i precyzji.

2. Najbardziej smukła sylwetka na rynku i dedykowana „rozsuwana” podstawa optymalizują oglądanie obrazów oraz obsługę ekranu za pomocą pióra dotykowego i funkcji wielopunktowego dotyku.

3. Podłączenie z komputerami poprzez pojedynczy kabel umożliwia wyświetlanie obrazów o rozdzielczości 4K.

*1 Monitory IGZO zostały opracowane przy produkcji masowej przez firmę Sharp i Semiconductor Energy Laboratory Co., Ltd. IGZO logo IGZO są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi firmy Sharp Corporation.

*2 Stan z dnia 2 lipca 2013 roku; dotyczy monitorów dotykowych o rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli) i przekątnej 30 cali lub większej (na podstawie badań firmy Sharp).

*3 DisplayPort (Multi-Stream Transport) obsługuje rozdzielczość do 3840 × 2160 przy szybkości odtwarzania w tempie 60 klatek na sekundę; port HDMI może obsługiwać rozdzielczość do 3840 × 2160 przy szybkości odtwarzania w tempie 30 klatek na sekundę.

Dane techniczne

Nazwa modelu

PN-K322B

Orientacja

Pozioma/pionowa*4

Panel LCD

Wymiary ekranu

Ekran panoramiczny o przekątnej 42 cali (80,1 cm) IGZO LCD

Podświetlenie

Edge LED

Maks. rozdzielczość
(maks. liczba wyświetlanych kolorów)

3840 x 2160 pikseli
(ok. 1,07 miliarda kolorów)

Jasność

300 cd/m2

Aktywny obszar ekranu
(szer. x wys.)

698 x 393 mm

Ekran dotykowy

Technologia dotykowa

Pojemnościowy system czuły na dotyk

Komunikacja

Interfejs szeregowy USB

Obsługa wielopunktowego dotyku

10 punktów

Obsługiwane systemy operacyjne

Windows® 8*5, Windows® 7, Windows Vista®*6, Windows® XP*6

Gniazda wejściowe

DisplayPort

DisplayPort x 1

HDMI

HDMI x 2

Audio

3,5 mm mini jack stereo x 1

RS-232C

3,5 mm mini jack stereo x 1 (kabel konwersji dostarczony w zestawie)

Gniazdo wyjściowe

Audio

3,5 mm mini jack stereo x 1

Moc głośników

2 W + 2 W

Źródło zasilania

100 V~, 50/60 Hz (w przypadku korzystania z dostarczonego w zestawie zasilacza)

Pobór mocy

97 W*7 / 91 W*8

Temperatura / wilgotność podczas pracy

Od 5°C do 35°C / od 20% do 80% (wilgotność względna, bez skraplania)

Wymiary (w przybliżeniu)

750 (szer.) x 36 (gł.) x 441 (wys.) mm (bez podstawy)
750 (szer.) x 390–575 (gł.) x 207–493 (wys.) mm (z podstawą)

Ciężar (ok.)

9,0 kg (bez podstawy) / 16,0 kg (z podstawą)

*4 Wykorzystanie podstawy przy orientacji poziomej nie jest możliwe.

*5 Obsługa tylko przy użyciu palca.

*6 Obsługa tylko przy użyciu myszy.

*7 W przypadku korzystania z zasilacza.

*8 W przypadku podłączenia do wejścia 19,5 V (prąd stały) na monitorze.

  • Windows i Windows Vista są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi firmy Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach.
  • DisplayPort jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Video Electronics Standards Association.
  • HDMI jest znakiem handlowym lub zarejestrowanym znakiem handlowym firmy HDMI Licensing, LLC.