Home / info / Edukacyjne Viviteki

Edukacyjne Viviteki

Trudno już dziś u nas spotkać szkoły wyższe i niższe, które nie korzystają w czasie zajęć z projektorów multimedialnych. Ostatnie kilkanaście lat spopularyzowało te urządzenia, a także dzięki temu, że i one same dostosowały się do rozmaitych zastosowań prezentacyjnych, wyspecjalizowały się, no i oczywiście generalnie stały się bardziej przystępne cenowo.

Vivitek D758WTIR
Vivitek D758WTIR

Jedną z bardziej pożądanych cech projektorów do zastosowań edukacyjnych jest uzyskiwanie dużego obrazu z małej odległości. Dwa nowe urządzenia Vivitek to właśnie projektory ultra-short-throw – Vivitek DH758UST i DH758USTiR, które wyświetlają obraz o przekątnej 100 cali z odległości zaledwie 30 cm od ekranu. Ten drugi to projektor interaktywny, który ma w zestawie dwa pióra pozwalające na korzystanie z zaawansowanych funkcji edycji. Dostępny jest również opcjonalny moduł Interactive Finger Touch, który pozwala zmienić białą tablicę w interaktywny ekran z czterema punktami dotyku, co oznacza, że mogą przy niej jednocześnie pracować cztery osoby.
Zarówno Vivitek DH758UST, jak i interaktywny DH758USTiR oferują funkcję MHL czyli możliwość przekazywania dźwięku i obrazu z urządzeń mobilnych za pomocą jednego kabla. Rozdzielczość Full HD 1080p w połączeniu z jasnością 3500 ANSI lumenów i współczynnikiem kontrastu 10 000:1 daje obraz, który będzie dobrze widoczny nawet w stosunkowo jasnych, szkolnych klasach. Do tego mamy głośniki o mocy 20 W dostarczające dobrze słyszalny dźwięk.
Każdy z nowych projektów jest kompatybilny z NovoConnect, które pozwala na bezproblemowe udostępnianie treści z innych urządzeń za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Możliwe jest jednoczesne połączenie 64 urządzeń, zaś na ekranie w tym samym czasie można oglądać materiały z czterech.
Projektory są dostępne w cenach – Vivitek DH758USTiR 6959 zł , moduł „Interactive Finger Touch” 1099 zł, zaś Vivitek DH758UST 6150 zł.