Home / info / Nagroda EISA dla amplitunera Sony

Nagroda EISA dla amplitunera Sony

Gdy kilka miesięcy temu uczestniczyłem w zorganizowanych przez Sony warsztatach 4K w Los Angeles, miałem okazję zapoznać się bliżej z amplitunerem DA-5800ES (na zdjęciach poniżej).

IMG_STR-DA5800ES_B_EU_T-1200

IMG_STR-DA5800ES_B_EU_R-1200

IMG_STR-DA5800ES_B_EU_F-1200

Muszę przyznać, że jego brzmienie zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Okazuje się, że amplituner przypadł także do gustu jurorom EISA, którzy nagrodzili go tytułem „Amplitunera kina domowego roku 2013-1014”.

Referencyjny amplituner Sony jest ciężki, ale i finezyjny w swoich wielokanałowych możliwościach. Zapewnia filmowym ścieżkom dźwiękowym, a także muzyce, brzmienie pełne zdrowej energii i żywych detali. STR-DA5800ES jest przygotowany do obsługi konfiguracji 9.2 i napakowany mnóstwem opcji, oferując dziewięć wejść i trzy wyjścia HDMI, asynchroniczne wejście USB, a także – co unikalne w amplitunerach AV – funkcję wideo na życzenie Sony Entertainment Network. Wydajny procesor audio pozwala regulować wirtualną wysokość kanału centralnego, ułatwiając jego instalację, podczas gdy odtwarzacz plików wspiera WAV i FLAC do 192 kHz/24 bity. Wyśmienity, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika i skuteczna autokalibracja ułatwiają opanowanie tej niezwykle zaawansowanej, najnowszej maszyny Sony.

Więcej informacji tutaj.

Tomasz Chmielewski

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl