Home / informacje prasowe / Furumi nowym szefem Sony

Furumi nowym szefem Sony

Informacja prasowa firmy Sony

Obecny prezes Sony Europe Limited, Shigeru Kumekawa, powróci do Tokio, gdzie z dniem 1 kwietnia 2019 r. obejmie stanowisko Corporate Executive i prezesa Sony Marketing Inc. Jego następcą na stanowisku prezesa Sony Europe będzie Hideyuki Furumi, aktualny wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Sony Mobile Communications Inc.

Shigeru Kumekawa kieruje Sony Europe od 2016 r. Zarządza działaniami w segmencie elektroniki prowadzonymi w 40 krajach w Europie, zapewnia stabilny rozwój firmy i systematycznie doskonali metody pracy. Poprzednio pracował w Moskwie, gdzie odpowiadał za rynek w Rosji i WNP. Wcześniej zajmował stanowiska na rynku malezyjskim, holenderskim i w rejonie Zatoki Perskiej. Przez osiem lat kierował marketingiem produktów CAV w Sony Marketing Japan.

Hideyuki Furumi kieruje globalną sprzedażą i marketingiem produktów mobilnych od 2016 r.

Hideyuki Furumi Sony
Hideyuki Furumi

W okresie tym nawiązywał niezbędne relacje z najważniejszymi partnerami biznesowymi z całego świata, tworząc możliwości bieżących i przyszłych działań. Wcześniej odpowiadał za globalną strategię produktu/doświadczeń użytkownika we wszystkich kategoriach, marketing komputerów VAIO w Stanach Zjednoczonych, segment TV w Europie oraz marketing kategorii CAV w Tajlandii i Singapurze.

Europa jest dla Sony jednym z najważniejszych rynków, a zarazem największym pod względem sprzętu oznaczanego naszą marką.

— powiedział Masaru Tamagawa, dyrektor ds. globalnej sprzedaży i marketingu oraz prezes Sony Marketing Inc.

Dzięki Hideyukiemu Furumiemu i jego doświadczeniu w wielu dziedzinach Sony będzie wzmacniać swoją markę i potencjał rozwoju. Jestem też przekonany, że połączenie doświadczenia, które Shigeru Kumekawa zdobywał w kraju i za granicą, z jego zdolnościami przywódczymi ożywi działalność w Japonii poprzez zmianę sposobu komunikowania się z klientami, zarówno przez Internet, jak i w sklepach.

Czekam na powrót do mojego kraju, na rodzimy rynek Sony, by zbliżyć się do tamtejszych użytkowników oraz twórców i wciągnąć ich do grona fanów Sony

— powiedział Shigeru Kumekawa.

Cieszę się, że znów będę miał okazję pracować w Wielkiej Brytanii i Europie, zwłaszcza w okresie wprowadzania nowych technologii, takich jak AI czy 5G. Sony dysponuje dziś szerokim wachlarzem produktów, które pozwolą zapewnić użytkownikom jeszcze bogatsze doświadczenia.

— powiedział Hideyuki Furumi