Home / info / Galaxy S6 już jest!

Galaxy S6 już jest!

Od dzisiaj ruszyła sprzedaż nowego smartfona Samsunga, choć ponoć gdzieniegdzie był już dostępny wczoraj. Cena – to blisko 3000 zł. O tym, jakie wiele wart jest ten telefon, zapewniali wczoraj przedstawiciele producenta na uroczystej, bardzo okazałej premierze. Na co szczególnie zwracano uwagę? Na design i wytrzymałość obudowy i szkła Gorilla Glass, które testowano i rzeczywiście telefon bez szwanku wyszedł z wielu uderzeń o stół. Na wyświetlacz Super AMOLED. Zachwalano aparat o rozdzielczości 4K, jego szybką reakcję, jasność obiektywu f/1,9 i jakość zdjęć. Zapewniano i o trwałości baterii, która jest niewymienna, ale np. dysponuje możliwością szybkiego ładowania – po 10 minutach możemy liczyć ponoć nawet na 4-godzinne użytkowanie. Całość premierowej oprawy dopełaniła muzyka zespołu Skalpel.


INFORMACJA PRASOWA


Zaprezentowane podczas tegorocznych targów Mobile World Congress flagowe smartfony Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge będą dostępne są w sprzedaży w Polsce od 17 kwietnia br. Nowe urządzenia charakteryzują się wyjątkowym wzornictwem, doskonałą jakością wykonania i parametrami technicznymi, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających entuzjastów urządzeń mobilnych.

Decydując się na zakup jednego z dwóch nowych modeli, klienci będą mogli wybierać spośród urządzeń o pojemności 32/64/128 GB oraz w kolorach White Pearl, Black Sapphire, Gold Platinum, Blue Topaz (tylko Galaxy S6) i Green Emerald (tylko Galaxy S6 Edge). Dzięki temu, każdy będzie mógł wybrać telefon idealnie spełniający jego potrzeby.

Piękno i funkcjonalność
Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wykonane z metalu i szkła charakteryzują się funkcjonalnym wzornictwem i znakomitymi parametrami. W szczególności Galaxy S6 Edge wyróżnia się unikatową urodą, niezwykle wygodnie układając się w dłoni, zaś jego pierwszy na świecie zakrzywiony przy obu krawędziach wyświetlacz gwarantuje wrażenie zanurzenia w obrazie. Obudowa smartfona została wykonana z najtwardszego na rynku szkła Corning Gorilla Glass 4. Jest ona dostępna w wielu wersjach kolorystycznych, w tym białej (White Pearl), czarno-szafirowej (Black Sapphire), złoto-platynowej (Gold Platinum), niebieskiej (Blue Topaz) i szmaragdowej (Green Emerald). Ze względu na użyty materiał każdy kolor w niepowtarzalny sposób odbija światło. Ponadczasowe wzornictwo wymagało zastosowania nowatorskiej obróbki szkła i bezprecedensowej kontroli jakości. Dzięki temu Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyróżniają się na tle wszystkich pozostałych urządzeń mobilnych na rynku. Ekskluzywna estetyka urządzenia podnosi jego rzeczywistą wartość – podobnie jak zupełnie nowy i prostszy w obsłudze interfejs, który zwiększa walory użytkowe i funkcjonalność. Dopracowany i zoptymalizowany, ułatwia on korzystanie z aplikacji i zapewnia bardziej intuicyjny dostęp do funkcji i ustawień.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=A3rF6B4qBvg?feature=player_profilepage]

 

Żywe obrazy dzięki szybkiemu i czułemu aparatowi fotograficznemu
Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażono w szybkie przednie i tylne aparaty fotograficzne umożliwiające uzyskanie niezwykle żywych i jasnych zdjęć. Obiektywy f/1,9 oraz matryce o wysokiej rozdzielczości zarówno z przodu (5 MP), jak i z tyłu (16 MP) gwarantują najwyższą jakość obrazu wśród smartfonów, nawet w ciemnościach. Odpowiednie ustawienie czułości i ostrość zdjęć zapewniają funkcje takie, jak automatyczna regulacja dynamicznego zakresu w czasie rzeczywistym (HDR), inteligentna stabilizacja obrazu (OIS) i balans bieli z sensorem podczerwieni. Ponadto nowa funkcja szybkiego uruchamiania zapewnia błyskawiczny dostęp do aparatu z poziomu każdego ekranu, w ciągu zaledwie 0,7 sekundy, po dwukrotnym nadciśnieniu przycisku Home. Zaawansowane funkcje aparatu umożliwiają zarejestrowanie najcenniejszych i najbardziej osobistych chwil na zdjęciach o najwyższej jakości – w dowolny sposób i w dowolnym czasie.

Premierę smartfona Galaxy 6 poprowadził oczywiście Marcin Prokop.

Superszybkie ładowanie i ładowanie bezprzewodowe
Dzięki wbudowanej technologii WPC i PMA smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyznaczają nowy branżowy standard uniwersalnego bezprzewodowego ładowania. Urządzenia współpracują z każdą stacją ładowania bezprzewodowego kompatybilną ze standardami WPC i PMA. Można je także błyskawicznie naładować przewodowo – 1,5 raza szybciej niż model Galaxy S5. Dziesięciominutowe ładowanie wystarcza na 4‑godzinne korzystanie z urządzenia.

Najnowocześniejsze procesory i główne podzespoły
W cienkich (6,8 mm / 7,0 mm Edge) i lekkich (138 g / 132 g Edge) Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zastosowano najbardziej zaawansowane i najnowocześniejsze podzespoły firmy Samsung. Pierwszy na świecie 14‑nanometrowy procesor do urządzeń mobilnych z 64‑bitową platformą, nowy system pamięci LPDDR4 oraz pamięć flash UFS 2.0 zapewniają lepsze parametry i szybsze działanie pamięci przy niższym zużyciu energii. Także pierwszy na świecie kodek sprzętowy 1440P/VP9 umożliwia odbiór transmisji strumieniowej wideo w wysokiej rozdzielczości przy mniejszym zużyciu energii. Ekran Quad HD Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala charakteryzuje się najwyższą gęstością pikseli 577 ppi. Jaśniejszy wyświetlacz (600 cd/mm) zapewnia doskonałą widoczność i przyjemność oglądania treści w każdych warunkach.

Łatwe i bezpieczne płatności mobilne
Samsung Pay – nowa i łatwa w obsłudze usługa płatnicza, która będzie akceptowana w większej liczbie lokalizacji niż jakikolwiek inny konkurencyjny system w ramach jednej aplikacji – zostanie udostępniona w smartfonach Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge w Stanach Zjednoczonych już w drugiej połowie bieżącego roku. Usługa Samsung Pay, chroniona systemem Samsung KNOX, skanowaniem linii papilarnych i zaawansowaną identyfikacją za pomocą tokenów, będzie zgodna ze standardami NFC (Near Field Communication) i MST (Magnetic Secure Transmission) niezależnie od urządzenia oraz infrastruktury akceptanta i formatów stosowanych przez emitentów kart.

Podwyższony poziom bezpieczeństwa
Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zostały zbudowane w oparciu o zmodernizowaną, kompleksową platformę zabezpieczeń urządzeń mobilnych Samsung KNOX. Platforma ta gwarantuje ochronę przed złośliwymi atakami w czasie rzeczywistym ze skutecznością wymaganą w systemach wojskowych. Obydwa urządzenia są również gotowe do natychmiastowego włączenia do infrastruktury przedsiębiorstwa, a najlepsze na rynku udoskonalenia MDMs i KNOX dostępne od chwili premiery obydwu modeli upraszczają i usprawniają zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Ponadto funkcja Find My Mobile pozwala zabezpieczyć zgubione urządzenie i chronić prywatne informacje na wiele sposobów, w tym poprzez zdalnie sterowaną „blokadę reaktywacji”. Udoskonalony czytnik linii papilarnych zapewnia szybkie uwierzytelnianie użytkownika i strzeże dostępu do zaszyfrowanych danych zapisanych w bezpiecznych sektorach pamięci urządzenia.

t2
Na premierowej imprezie Samsunga intrygującą muzykę zaprezentował Skalpel

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl