Home / info / Zapowiedź Google Play w telewizorach LG

Zapowiedź Google Play w telewizorach LG

LG zapowiedziało wprowadzenie nowej usługi do swoich telewizorów. Choć przyjdzie na nią nieco poczekać i nie będzie bezpłatna, warto się zapoznać z nową ofertą. Szczegóły poniżej w oficjalnej informacji prasowej.

Informacja prasowa

17.11.2015 r.

USŁUGA „FILMY I TELEWIZJA GOOGLE PLAY” DEBIUTUJE NA TELEWIZORACH LG

 

Użytkownicy LG Smart TV zyskują dostęp do nowych treści na ekranach telewizorów, komputerów i smartfonów

Począwszy od listopada br. posiadacze telewizorów LG Smart TV w ponad 100 krajach, uzyskają dostęp do usługi „Filmy i TV Google Play”, dzięki której będą mogli oglądać tysiące nowych filmów i programów telewizyjnych. Usługa ta jest kompatybilna z systemem LG webOS dla telewizorów Smart TV (a także z pozostałymi systemami operacyjnymi LG – NetCast 4.0 oraz 4.5) i umożliwi oglądanie klasyki filmowej, programów informacyjnych, filmów kina niezależnego oraz kultowych przebojów, zarówno w formacie HD jak i SD.

W ramach usługi Filmy i TV Google Play widzowie mogą wypożyczać lub kupować filmy oraz programy telewizyjne z oferty głównych hollywoodzkich wytwórni. Wszystkie te treści są udostępniane w chmurze, dzięki temu można rozpocząć ich oglądanie na telewizorze LG Smart TV, wstrzymać odtwarzanie, po czym wznowić je następnego dnia na smartfonie, tablecie lub komputerze PC.

Rynek telewizorów Smart TV rozwija się gwałtownie, czemu towarzyszy ogromne zapotrzebowanie na nowe treści wysokiej jakości.

– powiedział In-kyu Lee, wiceprezes oraz szef oddziału telewizorów i monitorów w dziale Home Entertainment firmy LG.

Zaspokojenie tego zapotrzebowania jest dla firmy LG niezwykle ważne. Podobnie wielką wagę przywiązujemy do zapewniania najwyższej możliwej jakości obrazu na ekranach telewizorów z systemem webOS. Nasza ścisła współpraca z firmą Google będzie bardzo pomocna przy spełnianiu wysokich oczekiwań użytkowników telewizorów LG Smart TV.

Począwszy od listopada usługa Google Play Movies będzie dostępna w telewizorach LG Smart TV w 104 krajach, przy czym jako pierwsi będą mogli z niej korzystać użytkownicy z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanady.