Home / info / Granie bez konsoli = GameFly w telewizorach LG

Granie bez konsoli = GameFly w telewizorach LG

Firma LG chyba trochę pozazdrościła Samsungowi, bowiem właśnie zapowiedziała, że niebawem również w jej telewizorach pojawi się usługa GameFly. Koreński gigant elektroniki podaje, że:

Usługa GameFly pozwala użytkownikom telewizorów LG smart TV cieszyć się ulubionymi grami wideo, za ułamek kosztów związanych z ich nabyciem, a do tego bez konieczności kupowania i podłączania konsoli.

W chwili obecnej wiadomo też, że:

 • GameFly pojawi się pod koniec kwietnia br.
 • usługa pojawi się wraz z aktualizacją oprogramowania telewizorów,
 • GameFly będzie dostępny w telewizorach z systemem webOS 2.0 oraz 3.0.

Oto wybrane tytuły gier dostępne w usłudze GameFly:

 • Tomb Raider: Game of the Year Edition
 • Batman: Arkham Origins
 • F.E.A.R. 3
 • Darksiders
 • Red Faction Armageddon
 • Lego Batman 3
 • Pacman Championship Edition
 • WRC4.

A oto pełna informacja prasowa:

KOMUNIKAT PRASOWY
KONSOLA W TELEWIZORZE – LG OGŁASZA WSPÓŁPRACĘ Z GAMEFLY

LG-GameFly

Dzięki aplikacji GameFly Streaming, telewizory LG pozwolą na korzystanie z gier udostępnianych w chmurze – za przystępną cenę na całym świecie

Firma LG Electronics poinformowała o globalnej współpracy z GameFly – liderem wśród wypożyczalni gier na abonament. Wspólne działania pozwoliły na wyposażenie telewizorów LG Smart TV w aplikację GameFly Streaming, która za pośrednictwem systemu webOS zapewni użytkownikom z całego świata dostęp do najlepszych gier na konsole. Wszystko po to, by poszerzyć wachlarz rozrywki, jaką zapewniają swoim konsumentom telewizory LG Smart TV.

W ramach aktualizacji oprogramowania, którą firma LG zaplanowała na kwiecień, w telewizorach LG Smart TV z systemem webOS 2.0 oraz 3.0 pojawi się aplikacja GameFly Streaming. Dzięki niej gry z dostępnej biblioteki mogą być poprzez łącza internetowe strumieniowo przesyłane z chmury do telewizorów Smart TV oraz innych urządzeń multimedialnych. W ten sposób usługa GameFly pozawala użytkownikom telewizorów LG smart TV cieszyć się ulubionymi grami wideo, za ułamek kosztów związanych z ich nabyciem, a do tego bez konieczności kupowania i podłączania konsoli.

Opłacając miesięczny abonament użytkownicy telewizorów LG Smart TV będą mogli korzystać z pakietów GameFly Streaming, które oferują takie gry jak: Tomb Raider: Game of the Year Edition, Batman: Arkham Origins, F.E.A.R. 3, Darksiders, czy Red Faction Armageddon. Poza tytułami dla fanów silnych emocji i dynamicznej akcji, biblioteka GameFly zawiera także rodzinne gry, jak np. Lego Batman 3 czy Pacman Championship Edition oraz wyścigowe jak WRC4.

Dzięki współpracy z GameFly nasza oferta telewizorów Smart TV z systemem webOS stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. Teraz możemy zapewnić naszym klientom także dostęp do najciekawszych gier wideo

– powiedział Brian Kwon, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Home Entertainment firmy LG. „Użytkownicy telewizorów LG Smart TV będą mogli korzystając jedynie z możliwości telewizora, w dowolnej chwili cieszyć się rozrywką, jaką do niedawna zapewniały tylko konsole do gier wideo. Zamierzamy zapewnić naszym klientom z całego świata dostęp do wielu fascynujących tytułów, dlatego współpraca z firmą GameFly będzie stale rozwijana. By poszerzyć ofertę multimediów dostępnych za pośrednictwem naszych telewizorów Smart TV, planujemy nawiązać współpracę także z innymi dostawcami dynamicznych treści”.

Pod koniec kwietnia aplikacja GameFly Streaming pojawi się na telewizorach LG Smart TV w ponad 20 krajach Europy oraz USA. Następnie usługa będzie udostępniana konsumentom z wielu innych krajów świata.

Firma GameFly zaleca stosowanie gamepadów takich jak. np. Logitech F310, Logitech F710, czy przewodowy kontroler Xbox.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl