Home / info / Hisense powoli, ale odrabia zaległości

Hisense powoli, ale odrabia zaległości

Nie ulega wątpliwości, że telewizory marki Hisense pracujące pod kontrolą systemu VIDAA oferowały i nadal oferują znacznie mniej aplikacji od konkurencji – w niektórych przypadkach zaledwie 50% tego, co mają rywale. Na przykład tak wygląda lista kilku wybranych dostępnych aplikacji (od A do P) w typowym telewizorze tej marki:

Hisense missing VIDAA apps

Nie da się ukryć – braki są dobrze widoczne. Hisense zdawał sobie z tego sprawę, pracował nad odrobieniem zaległości i oto efekt.

Komunikat prasowy firmy Hisense z 21 lipca 2022 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Nowe polskie aplikacje dostępne w smart TV Hisense

21.07.2022. Ponad 14 mln użytkowników na całym świecie korzysta z inteligentnych telewizorów wyposażonych w system operacyjny VIDAA. To jeden z najszybszych i najbardziej intuicyjnych systemów smart TV, w które wyposażone są telewizory Hisense. Producent ogłasza wdrożenie kolejnych polskich aplikacji w VIDAA – Polsat Go oraz Disney Plus.

VIDAA to system operacyjny smart TV, który jest używany w telewizorach przez firmę Hisense. Od 2014 roku, kiedy VIDAA po raz pierwszy została wdrożona, system znacząco ewoluował i dzisiaj jest jedną z najszybszych i najbardziej intuicyjnych platform smart TV dostępnych na rynku. VIDAA otwiera przed użytkownikiem wiele możliwości.

Kontent z polskimi aplikacjami

Aplikacje dostępne w VIDAA, zapewniają dostęp do najlepszych treści takich jak filmy, muzyka, sport czy TV na żywo. Dzięki współpracy z ponad 500 globalnymi partnerami na całym świecie na platformie dostępne są najpopularniejsze międzynarodowe aplikacje tj.: YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, NBA, UEFA.TV. Na każdym rynku VIDAA oferuje dostęp również do rodzimych aplikacji. Ich wybór jest ściśle powiązany z wybranym krajem.

Od marca br. polscy użytkownicy systemu korzystają z rodzimej aplikacji Polsat Go [skoro od marca to dlaczego komunikat prasowy wspomina o tym w lipcu? – TCh]. To nowoczesny, wygodny serwis typu VOD, w którym można obejrzeć treści Telewizji Polsat, a zatem najlepsze seriale czy programy rozrywkowe, sport i informacje oraz telewizję na żywo. Dodatkowo w ofercie znajduje się kilkaset pozycji filmowych polskiego kina.

Od czerwca użytkownicy telewizorów Hisense mogą korzystać z platformy streamingowej Disney Plus, oferującej oryginalne produkcje, filmy i seriale od Disneya, Pixara, Marvela, materiały i dokumenty od National Geographic, wytwórni 20th Century Studios i stacji FOX-a. Jeszcze przed premierą, Disney zadbał o to, by tworzone przez nią materiały miały polskie napisy i/lub polskiego lektora lub dubbing. Interfejs aplikacji serwisu został również przetłumaczony na język polski.

Przed wdrożeniem rodzimych aplikacji przeprowadziliśmy badania rynkowe, aby dowiedzieć się, które z nich cieszą się największą popularnością wśród polskich konsumentów

– mówi Konrad Arseniuk, VP of Sales Brown Goods w grupie Gorenje.

Dostępność kolejnych polskich aplikacji w systemie VIDAA jest wyłącznie kwestią czasu. Myślę, że sukcesywnie będziemy wprowadzać kolejne polskie aplikacje do systemu smart TV. Mam nadzieję, że da nam to szansę, aby stać się znaczącym graczem również na polskim rynku. Bardzo na to liczę.

– dodaje Konrad Arseniuk.

[…]

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl