Home / informacje prasowe / Historie interaktywne w serwisie Netflix: zdecyduj, co się wydarzy

Historie interaktywne w serwisie Netflix: zdecyduj, co się wydarzy

Siedzisz przed telewizorem i włączasz Netflix. Oglądasz uwielbiane na całym świecie przygody zawadiackiego Kota w butach, który znalazł się w „Opowieści o trzech niedźwiadkach” w towarzystwie nowych…

Teraz to Ty musisz zdecydować: przyjaciół czy wrogów?

To Twój wybór i Twoja przygoda! Ty decydujesz, co się wydarzy i co ma zrobić Kot w butach.

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić nasze pierwsze historie interaktywne: „Kot w butach: Uwięziony w baśni” oraz „Buddy Błyskawica: sterta pomysłów”. Los ich bohaterów spoczywa w rękach użytkowników serwisu Netflix. Nasi inżynierowie z Doliny Krzemowej we współpracy z zespołem kreatywnym z Hollywood stworzyli zupełnie nowy wymiar narracji w serwisie Netflix.

Brzmi ciekawie? Co chcesz teraz zrobić? Dowiedzieć się więcej na temat tego fascynującego przedsięwzięcia czy od razu zobaczyć Kota w butach w akcji?

Dzięki firmie Netflix twórcy, którzy marzą o snuciu tak rozbudowanych opowieści, mogą eksperymentować i próbować nowych rzeczy, co daje wspaniałe efekty. Działamy w internecie, dlatego możemy tworzyć nowe, innowacyjne formaty i prezentować je milionom użytkowników z całego świata na przeróżnych urządzeniach, a także, co najważniejsze, wyciągać wnioski na podstawie zdobytej wiedzy.

Ostatnio dużo pracowaliśmy nad uwielbianymi, pełnymi przygód tytułami: „Przygody Kota w butach” i „Buddy Błyskawica”. Do naszego projektu dołączyli również ich niezwykle kreatywni twórcy, firmy DreamWorks Animation Television, American Greetings Entertainment i Stoopid Buddy Stoodios. Przez cały czas szukaliśmy czegoś kompletnie nie z tej bajki. Postawiliśmy sobie cel: stworzyć w serwisie Netflix coś zupełnie nowego, co wykracza poza konwencjonalną narrację i pozwala widzowi w zupełnie nowy sposób zaangażować się w opowieść.

Chcieliśmy się dowiedzieć, czy coś takiego spodoba się widzom, dlatego przeprowadziliśmy serię badań i rozmów z dziećmi oraz rodzicami, by zdobyć cenną wiedzę. Nasz pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem (na przykład, rodzicom spodobało się to, że ich dzieci będą mogły podejmować decyzje i zasiądą na krześle reżysera). Czekamy z niecierpliwością, by przekonać się, czy nasi użytkownicy będą korzystać z nowych możliwości, a także które scenariusze najbardziej im się spodobają. Na przykład, czy bardziej przypadną im do gustu przyjazne, czy wrogo nastawione niedźwiadki? Czy będą chcieli obejrzeć odcinek ponownie, wybierając inny scenariusz?

Zaczęliśmy od programów dla dzieci, bo najmłodsi chętnie „bawią się” ze swoimi bohaterami i lubią korzystać z ekranów dotykowych. Często nawet mówią do ekranu, zupełnie jakby postaci z bajek mogły je usłyszeć. Teraz zamiast monologu możliwy jest dialog. W tym wszystkim chodzi o znalezienie odpowiednich historii — i autorów — dzięki którym z tych rozbudowanych opowieści powstanie wciągająca narracja.

„Kot w butach: Uwięziony w baśni” ma dzisiaj swoją światową premierę, a „Buddy Błyskawica: sterta pomysłów” będzie dostępny już od 14 lipca. Trzecią historię interaktywną, „Stretch Armstrong: The Breakout”, udostępnimy w serwisie Netflix w przyszłym roku. W chwili premiery tytuły będzie można oglądać na większości telewizorów i urządzeń z systemem iOS. Seriale dla dzieci „Przygody Kota w butach” i „Buddy Błyskawica” są już dostępne w naszym serwisie, ale historie interaktywne, których premierę ogłaszamy dzisiaj, to zupełnie nowe, niezależne programy. Więcej informacji o historiach interaktywnych i obsługiwanych urządzeniach znajdziesz tutaj.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze opinie na temat tego projektu. Mamy nadzieję, że unikniemy pułapek, w jakie co i rusz wpadają bohaterowie „Sterty pomysłów”.

Z pozdrowieniami

Carla

Carla Engelbrecht Fisher jest dyrektorem działu ds. innowacyjności produktu w firmie Netflix

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl