Home / informacje prasowe / IFA 2019: Flagowce Philipsa

IFA 2019: Flagowce Philipsa

Zazwyczaj nie powtarzam sloganów reklamowych producentów i często się z nimi nie zgadzam, ale wygląda na to, że najnowsze telewizory Philipsa rzeczywiście mają duże szanse na to, aby otrzymać laur najlepiej brzmiących OLED-ów na rynku. Zresztą dlaczego macie mi wierzyć na słowo? Wystarczy, że zajrzycie pod maskę, a raczej „maskownicę” (soundbara oczywiście).

Więcej szczegółów w komunikacie prasowym poniżej.

Informacja prasowa firmy TP Vision

Nowe telewizory Philips OLED+, które redefiniują segment premium  

Marki Philips TV oraz Bowers & Wilkins łączą siły i po raz kolejny prezentują telewizory, które wyznaczają nowe granice. OLED+984 oraz OLED+934 to flagowe modele, które swoją premierę mają podczas rozpoczynających się właśnie targów IFA. Za wyjątkową jakość obrazu odpowiadają procesor Philips P5 trzeciej generacji oraz najnowsze panele OLED, zaś dźwięk na audiofilskim poziomie zapewnia system audio od Bowers & Wilkins.

Oba modele obsługują formaty Dolby Vision, HDR10 + i HDR10 oraz Dolby Atmos, a także posiadają zainstalowaną najnowszą generację systemu Android TV (Android 9.0 Pie) z wbudowanym Google Assistant oraz opcję sterowania głosowego za pomocą Amazon Alexa. Jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania zapewnia czterostronny system Ambilight w OLED+984 oraz trójstronny w OLED+934.

Warszawa, 5 września 2019 r. – Jednym z ważniejszych wydarzeń zeszłorocznych targów IFA 2018 była premiera Philips OLED+903 – pierwszego telewizora, który powstał w wyniku ekskluzywnej współpracy Philips TV oraz legendarnej brytyjskiej firmy produkującej wysokiej klasy sprzęt audio Bowers & Wilkins. Podczas tegorocznej edycji targów IFA obie marki po raz kolejny udowadniają swoją innowacyjność i prezentują dwa modele, które na nowo definiują klasę premium TV: Philips OLED+934 oraz OLED+984, zdobywca nagrody EISA Best Home Theatre TV 2019.

Oba modele są wyposażone w najnowsze panele OLED i procesor Philips P5 trzeciej generacji, które dają jeszcze wyższą jakość obrazu, a przy tym zapewniają lepszą ostrość i redukcję szumów, wierniejsze odwzorowanie kolorów, odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich treści. Procesor posiada również funkcję korygowania obrazu dzięki unikatowej technologii Philips Perfect Natural Reality, a także oferuje prawdziwą jakość HDR poprzez obsługę formatów HDR10, jak i HDR10 +. Po raz pierwszy wspiera również treści Dolby Vision.

Nowe modele to również przykład najlepszego europejskiego designu, gdzie do wykończenia użyto wysokiej jakości materiałów.

Perfekcyjny dźwięk na jeszcze wyższym poziomie

Podczas projektowania modeli OLED+934 i OLED+984 inżynierowie Philips oraz Bowers & Wilkins ściśle współpracowali od początku konceptu, dzięki czemu możliwe było stworzenie systemu audio zupełnie nowej jakości. W przeciwieństwie do OLED+903 nowe telewizory mają zamontowany oddzielny wielomembranowy głośnik w zoptymalizowanych akustycznie sztywnych obudowach zewnętrznych. Takie rozwiązanie jest przykładem zastosowania opatentowanych technologii Bowers & Wilkins. Oba modele oferują obsługę formatu Dolby Atmos, a dodatkowo OLED+934 to pierwszy telewizor marki Philips z elementami systemu Dolby Atmos zamontowanymi na górnej części obudowy głośnika.

OLED+984 – nowa klasa telewizorów

OLED+984 będzie dostępny na rynku od września 2019 r. w rozmiarze 65”. Model oferuje audiofilską jakość dźwięku i posiada najbardziej zaawansowany system audio, jaki kiedykolwiek zainstalowano w telewizorach. Znajduje się on poniżej ekranu, co pozwala na zastosowanie mocniejszego i większego głośnika. W efekcie takiej konstrukcji uzyskano bardziej przestronny dźwięk, który dokładnie odwzorowuje dialogi postaci znajdujących się na środku ekranu, jednocześnie zapewniając niski poziom zniekształceń i doskonale wypełniając pomieszczenie.

Philips OLED984
Philips 65OLED984

System zawiera wiele charakterystycznych rozwiązań marki Bowers & Wilkins stosowanych w światowej klasie głośników, w tym m. in. cantralny zewnętrzny głośnik wysokotonowy. Sposób montażu systemu audio pozwolił na rozdzielenie głośnika wysokotonowego od większych przetworników, co zapewnia odwzorowanie dźwięków wysokiej częstotliwości bez efektu rozmycia związanego z dyfrakcją w obudowie, co ma często miejsce w przypadku montażu głośników wysokotonowych w większych obudowach.

Wewnątrz głównej kolumny znajdują się trzy oddzielne komory dedykowane dla lewego, środkowego i prawego głośnika. Każdy z nich posiada przetwornik średnich i niskich tonów w rozmiarze 100 mm.

Philips OLED984
Philips 65OLED984

Głośniki wysokotonowe zostały umieszczone po lewej i prawej stronie w oddzielnych komorach głośnika, aby zapewnić czystość i wyrazistość dźwięku. Środkowy głośnik wysokotonowy jest przykładem autorskiej konstrukcji Bowers & Wilkins Tweeter-on-Top, która zapewnia wierne odwzorowanie dźwięków.

Zewnętrzny subwoofer spełni oczekiwania miłośników niskich tonów oraz poradzi sobie z odtwarzaniem basów w dużych pomieszczeniach.

Oprócz wyjątkowych zalet akustycznych OLED+984 oferuje dekodowanie i przetwarzanie formatu Dolby Atmos najnowszej generacji dla przestrzennego dźwięku, co w połączeniu z czterostronnym systemem Ambilight zapewnia podczas seansu wrażenia na najwyższym poziomie.

OLED+934 – jeszcze lepsza jakość dźwięku dzięki Dolby Atmos

Model OLED+934, który będzie dostępny na rynku od początku września 2019 r. w rozmiarach 55” i 65”, posiada oddzielny głośnik łączący się z minimalistycznym metalowym ramieniem, tworząc razem podstawę telewizora. Podobnie jak w przypadku OLED+984 istnieje opcja montażu obu elementów na ścianie.

Obudowa głośnika została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i pokryta jest tkaniną firmy Kvadrat. Aby uniknąć niepożądanego rezonansu, konstrukcję usztywniono wewnętrznymi żeberkami, co pozwoliło dodatkowo na zamontowanie mocniejszego głośnika i uzyskanie w ten sposób dwukrotnie większych możliwości systemu audio niż w OLED+903.

Obok czterech 30-milimetrowych głośników średniotonowych, dwóch oddzielnych tytanowych głośników wysokotonowych 19 mm oraz centralnie zamontowanego 80-milimetrowego subwoofera z portem Flowport, model OLED+934 – jako pierwszy telewizor marki Philips zgodny ze specyfikacją 2.1.2 Dolby Atmos – posiada również dwa 50-milimetrowe skierowane ku górze głośniki Dolby Atmos. Zapewnia to dodatkową skalę dźwięku oraz głębię podczas seansów filmowych, grania w gry czy oglądania transmisji sportowych.

OLED+934 automatycznie rozpoznaje i dekoduje treści Dolby Atmos, a w przypadku odtwarzania materiałów bez tego formatu telewizor pozwala na upmixing materiałów do jakości Dolby w ramach trybu filmowego dostępnego w ustawieniach.

Trójstronna technologia Philips Ambilight doskonale współgra z nowoczesnym systemem audio, tworząc idealne połączenie zapewniające jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania filmów i grania w gry.

***

Philips TV należy do TP Vision, który jest wyłącznym właścicielem marki i silnym graczem w cyfrowym świecie wirtualnej rozrywki. TP Vision koncentruje się na produkcji, rozwijaniu i sprzedaży telewizorów Philips w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej, Indiach i wybranych krajach Azji i Pacyfiku oraz sprzętu audio na całym świecie. TP Vision bazuje na doświadczonym zespole projektantów i europejskim dziedzictwie marki Philips TV oraz doskonałym działaniom operacyjnym, elastyczności i technologicznej innowacyjności TPV. Dzięki tej kombinacji TPV produkuje najwyższej klasy telewizory – inteligentne, a zarazem intuicyjne w obsłudze, charakteryzujące się wyjątkową stylistyką, dzięki czemu dostarcza użytkownikom doskonałe wrażenia w czasie oglądania telewizji. Dzięki telewizorom Philips, TP Vision jest światowym liderem na rynku hotelarsko-gastronomicznym. TP Vision zatrudnia blisko 2000 osób w kilku lokalizacjach na całym świecie i jest w 100% własnością TPV, jednego z wiodących na świecie producentów monitorów i telewizorów LCD, wprowadzającego na rynek chiński telewizory marki Philips. TPV rośnie wykorzystując ekonomię skali i kluczowe kompetencje w zakresie badań i rozwoju, produkcji, wydajności logistycznej i jakości.

[…]

Informacje podane w komunikacie są aktualne w dniu publikacji, ale mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszystkie znaki towarowe wymienione w niniejszej informacji prasowej są własnością ich właścicieli.

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl