IFA 2019 logo
Home / informacje prasowe / IFA 2019: JVC z Androidem

IFA 2019: JVC z Androidem

JVC to znana japońska marka, której logo umieszcza aktualnie na swoich telewizorach firma Vestel (przypominam, że turecki producent zakupił również licencję na korzystanie z marki Toshiba). Marka JVC nie jest jeszcze tak szeroko dostępna w krajowych sklepach, jak choćby LG czy Samsung, ale przedstawiciele Vestel Poland zapewne liczą na pozytywną zmianę w tej kwestii.

W popularyzacji marki wśród polskich konsumentów ma pomóc system operacyjny Android, który pojawia się w telewizorach JVC po raz pierwszy. Więcej informacji w oficjalnym komunikacie prasowym poniżej.

Informacja prasowa firmy Vestel Poland

Nowe telewizory JVC z Android TV™ 9.0 Pie debiutują na targach IFA w Berlinie

Już nie tylko dostęp do gier, aplikacji i zasobów własnego konta Google, ale również cztery aktualizacje bezpieczeństwa systemu w roku i funkcja Google Assistant, której wprowadzenie przez amerykańskiego giganta było krokiem milowym dla obecności sztucznej inteligencji w codziennym życiu. Tak wygląda Android TV™ w ostatniej wersji 9.0 Pie, dostępny w najnowszych telewizorach JVC, zaprezentowanych podczas targów IFA w Berlinie. Marka JVC pokazała również premierową linię ultranowoczesnych i designerskich telewizorów Elite UHD z technologiami Dolby Vision i systemem Micro Dimming oraz przystępną cenowo serię Entry UHD o doskonałej jakości obrazu i również z systemem Android TV™. Kinowa jakość obrazu i dźwięku, nieograniczony dostęp do multimediów oraz niebanalny wygląd pozwoliły JVC urzeczywistnić wizję telewizora jako spersonalizowanego, domowego centrum rozrywki.

Android TV™ w wersji 9.0 Pie

Telewizory UHD od JVC działają pod najnowszą wersją systemu Android TV™, oferującą rozwiązanie firmowane przez Google w wersji 9.0 (Pie). To on sprawia, że odkrywanie świata filmu, muzyki oraz internetu nigdy nie było tak proste. Wystarczy zalogować się tylko raz przy użyciu konta Google i spersonalizować wygląd interfejsu użytkownika. Przejrzyste i intuicyjne menu pozwoli szybko dodać ulubione aplikacje do głównego ekranu. Funkcja Play Now, dostępna z poziomu ekranu głównego, wspiera dostęp do treści multimedialnych w jeszcze prostszy sposób: wystarczy wybrać ostatnio oglądane filmy, seriale, bez zagłębiania się w kolejne menu aplikacji.

Android TV™ w wersji 9.0 wyposażony został w Asystenta Google. Możemy zadawać pytania, prosić o informacje, wyszukanie miejsc czy pożądanej przez nas rozrywki. I to wszystko bez użycia klawiatury. Wystarczy wydać polecenie głosowe a Google Assistant niezwłocznie odpowie na nasze potrzeby, ułatwi planowanie i wykonywanie codziennych zadań czy zarządzanie domem.

Telewizory tej serii wyposażono również w Google Play Store gwarantujący dostęp do bazy aplikacji z grami, filmami i muzyką. Android TV™ 9  to niezwykłe centrum rozrywki: dostęp do ponad 4000 gier i aplikacji, w wśród nich do najbardziej popularnych w Polsce serwisów. Przy tak szerokiej ofercie nieoceniona jest funkcja wyszukiwania głosowego. Zamiast żmudnego wpisywania tytułu filmu na ekranowej klawiaturze wystarczy wydać polecenie. Google sam zamieni głos na tekst i wyszuka pożądany materiał.

O sile Android TV™ stanowi nie tylko łatwość obsługi. Nie mniej ważne dla użytkownika są poziom bezpieczeństwa i częste aktualizacje systemu, dlatego telewizory otrzymają aktualizację do następcy – Androida 10 oraz kolejnej wersji systemu firmowanego przez Google.

Nie bez znaczenia jest także standardowo obsługiwana technologia Chromecast. Niezależnie od tego czy chcemy szybko wyświetlić na dużym ekranie telewizora muzyczny klip z telefonu komórkowego czy też prezentację z laptopa, z pomocą przychodzi właśnie to rozwiązanie. Bez czasochłonnej konfiguracji i podłączania kabli możemy powielić zawartość naszego ekranu i udostępnić obraz większej grupie widzów. Wystarczy uruchomić jedną z setek aplikacji wspierającą Chromecast i wybrać urządzenie, do którego skierujemy obraz i dźwięk. Co ważne, funkcja działa niezależnie od systemu operacyjnego naszego urządzenia. Windows, iOS, Android nie stanowią już problemu, aby cieszyć się obrazem na dużym ekranie telewizora.

JVC nie idzie uznaje kompromisów w dbałości o jakość obrazu i dźwięku

W tym roku wprowadzony został nowy procesor odpowiadający za idealną ostrość, niezwykle realistyczne kolory i wysoki kontrast.

W Technologii Super Resolution specjalny algorytm analizuje szczegóły, kontury i rozdzielczość obrazu. Aby zwiększyć ich ostrość skutecznie likwiduje artefakty, oferując odbiorcy czystszy obraz także wtedy, gdy oglądamy materiały zarejestrowane w rozdzielczości niższej niż 4K, np. sygnał telewizji naziemnej, kablowej czy programy VOD. Algorytm skutecznie rozwiązał największy problem ekranów o bardzo dużej przekątnej, tj. ograniczył ogromne dysproporcje w wyświetlaniu materiałów różnej jakości. Równie ważny jest fakt, że teraz oglądanie filmu z niewielkiej odległości od ekranu nie odbierze przyjemności płynącej z doskonałej jakości obrazu.

Micro Dimming to druga z najciekawszych technologii, która znacznie poprawia kontrast i rozpiętość tonalną obrazów w wymagających, dynamicznych scenach. Pozwala wyświetlać ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, dbając o optymalny kontrast i czystość obrazu. Dzięki temu na ekranie zobaczymy szczegóły i perfekcyjnie odwzorowane kolory.

Efekt ten zawdzięczamy specjalnemu oprogramowaniu, które inteligentnie dzieli obraz na setki bloków i analizuje obszary o różnej charakterystyce. W zależności od warunków oświetleniowych dla danej sceny dobierana jest optymalna jasność, kontrast i kolor, tak aby można było się cieszyć się w pełni tym, co dzieje się na ekranie.

W zakresie poprawy odtwarzanego dźwięku JVC proponuje rozwiązanie charakterystyczne dla wyższego segmentu rynku. To uznany DTS: X, któremu zawdzięczamy niezwykły realizm wrażeń dźwiękowych. Możliwości, jakie daje ta technologia, pozwalają w pełni odzwierciedlić wizję reżysera – dźwięk dobiegający „z góry” czy efekt przemieszczania się wokół widza są doskonałym uzupełnieniem obrazu. A wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników rozstawionych w pomieszczeniu.

 JVC ELITE UHD seria VA8900

Najbardziej zaawansowana technologicznie linia modelowa tej marki. Projektanci zadbali, by w urządzeniach znalazły się najnowsze rozwiązania poprawiające jakość obrazu i dźwięku. Jednocześnie stworzyli serię telewizorów, którą z powodzeniem można wyeksponować w centrum sztuki współczesnej.

Telewizor wyposażony w najnowszą wersję Android TV™ 9.0 zapewnia zarówno intuicyjny i spersonalizowany interfejs, jak również szybkie i łatwe połączenie z własnym smartfonem wyposażonym w system Android™. Z wbudowanym Chromecastem użytkownik może łatwo przesyłać filmy, zdjęcia poprzez setki aplikacji Android czy iOS, bezpośrednio na ekran telewizora. JVC Android TV™ oferuje dostęp do tysięcy filmów, gier z Google Play, YouTube i innych popularnych aplikacji. System zapewnia również cztery aktualizacje bezpieczeństwa systemu w roku i wbudowany Google Assistant, pozwalający na szybki dostęp do ulubionych treści oraz odpowiedzi głosowe z Google. Wystarczy użyć dołączonego do telewizora JVC Android TV™ pilota z wbudowanym mikrofonem, za pomocą którego wydamy polecenia dla asystenta Google.

Seria została wyposażona również w najnowsze technologie poprawiające jakość obrazu. Algorytm technologii Super Resolution wychwytuje zniekształcenia obrazu, wyostrza krawędzie i znacznie redukuje szumy. Skutecznie likwiduje artefakty, oferując odbiorcy czystszy obraz. Idealnie sprawdza się wtedy, gdy na naszym telewizorze oglądamy obrazy zarejestrowane w zdecydowanie niższej rozdzielczości takie jak chociażby filmy z płyt DVD. W efekcie nawet taki materiał doskonale prezentuje się na ekranie o rozdzielczości 4K, bez niedoskonałości obserwowanych w obrazach o niższej jakości.

Micro Dimming to jedna z najciekawszych technologii. Znacznie poprawia kontrast i rozpiętość tonalną obrazów w wymagających, dynamicznych scenach. Wyświetla ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, dbając o optymalny kontrast i czystość obrazu. Dzięki temu na ekranie szczegóły będą dobrze widoczne, a kolory perfekcyjnie odwzorowane.

Najnowsza linia telewizorów JVC z roku 2019 wspiera najważniejsze technologie HDR Dolby Vision, HDR10 czy HLG, gwarantując szeroki zakresu dynamiki obrazu oraz precyzję w odwzorowaniu wszystkich tonów – od najciemniejszych po najjaśniejsze.

Warto zwrócić również uwagę także na Wide Colour Gamut – poszerzoną paletę barw, dzięki której wszystkie prezentowane sceny odtwarzane są w bardzo naturalnych i jednocześnie żywych barwach.

Perfekcyjny obraz to stanowczo za mało. O przewadze produktu nad innymi stanowi także dźwięk, a strona audio to kolejna, bardzo mocna cecha telewizorów JVC, które i tu nie ustępują konkurencji. Wszystko za sprawą technologii DTS: X, która pozwala na zaawansowany realizm wrażeń dźwiękowych. Dodatkowe efekty dźwiękowe „z góry”, wrażenie pełnego zanurzenia w dźwięku, który przemieszcza się wokół widza dokładnie tak, jak zaplanował reżyser, to właśnie zasługa tej technologii. A wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników w pomieszczeniu.

Bardzo wąska ramka i smukła obudowa oraz niespotykana w tym segmencie rynku designerska, centralna podstawa wykonana w całości z metalu jest zdecydowanie luksusowym rozwiązaniem. Telewizor będzie dobrze uzupełniał nawet najbardziej eleganckie wnętrza.

JVC ENTRY UHD seria VA6900.

JVC 65VA6900
65-calowy telewizor JVC z serii VA6900 (model JVC 65VA6900)

To telewizorów mogący cieszyć się największym zainteresowaniem wśród użytkowników z uwagi na rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Model JVC VA6900 z Android TV™ 9.0 Pie jest bardzo przyjazny a wszystkie działania przebiegają sprawnie: od automatycznej instalacji aplikacji po funkcję automatycznego logowania w telewizorze. To pierwszy model telewizorów Toshiba wyposażony w Asystenta Google, który odpowie nam na pytania i ułatwi planowanie czy wykonywanie codziennych zadań oraz zarządzanie domem. Telewizory tej serii wyposażono również w Google Play Store, który zapewnia dostęp do bogatej bazy kanałów, filmów i muzyki.

Podobnie jak seria Elite telewizory z serii Entry otrzymały nowy procesor i algorytmy przetwarzania obrazu  Micro Dimming i Super resolution, które gwarantują niezrównane wrażenia wizualne.

JVC 65VA6900
65-calowy telewizor JVC z serii VA6900 (model JVC 65VA6900)

To, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność tej serii to niewątpliwie niebanalny design: minimalistyczna konstrukcja, lekka metalowa podstawa oraz tylne podświetlenie.

Nowe telewizory JVC dostępne będą jeszcze w tym roku w sklepach sieci Media Expert.
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl