Home / info / Innowacyjny Samsung

Innowacyjny Samsung

Portal evertiq.pl informuje, że Samsung otwiera kolejne, piąte centrum rozwojowe, które ma sprawić, że firma stanie się niekwestionowanym liderem innowacji. W centrum będzie zatrudnionych 10 tysięcy osób. Ciekawe jakie będą rezultaty ich pracy. Więcej na temat centrum i badań Samsunga dowiecie się z poniższego artykułu.

artykuł

 

 

Samsung chce być bardziej innowacyjny

Nowe centrum rozwojowe R5 w Suwon na przedmieściach Seulu ma spełnić marzenia Lee Kun-hee o Samsungu jako niekwestionowanym liderze innowacji.

Centrum rozwojowe R5 jest piątym ośrodkiem badawczo-rozwojowym koncernu. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 10 tys. osób, którzy będą pracowali w budynkach o powierzchni 300 tys. m kw.

Nowe centrum jest sygnałem, że południowokoreańska spółka zwraca się w stronę projektów badawczych zamiast projektów produkcyjnych. – Lee zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie odpowiednio innowacyjny, może się okazać, że inny przedsiębiorca zajmie jego miejsce. – „The Korea Times” cytuje jednego z pracowników działu badawczego Samsunga. I z pewnością jest się czego obawiać, bo chińscy konkurenci, tacy jak ZTE czy Huwaei również nie próżnują w dziedzinie B+R.

Samsung próbuje też pobić konkurencję, jeśli chodzi o urządzenia mobilne i w tym roku zamierza sprzedać o 20% więcej telefonów komórkowych niż w 2012 roku. Koncern chce sprzedać 300mln sztuk smartfonów w tym roku.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl