Home / info / Jak dobrać rzutnik?

Jak dobrać rzutnik?

Jak dobrać projektor do konkretnego pomieszczenia? Jaki model i jaki obiektyw będzie najlepszy? Specjalne kalkulatory dostępne są na stronach producentów, ale firma BenQ przygotowała także odpowiednią aplikację dostępną w Google Play.


INFORMACJA PRASOWA


BenQ Calqulator
– aplikacja dla Androida, pomagająca dobrać projektor

BenQ_Calc_01
Planując zakup lub tylko wypożyczenie projektora, powszechnie wiadomo, że warto sprawdzić jego jasność, rozdzielczość i gniazda połączeniowe – to łatwo znaleźć w tabelkach parametrów. Schody zaczynają się gdy zastanawiamy się „jak duży będzie obraz gdy postawimy projektor na stoliku przed kanapą, niecałe 2 m od ściany?” Na to i wiele innych podobnych pytań błyskawicznie odpowie bezpłatna aplikacja BenQ Calqulator dla Androida. Jest tylko mały haczyk, pomaga ona tylko w przypadku projektorów BenQ.

BenQ_Calc_02 copy1024
BenQ Calqulator w w sklepie Google play

W sklepie z aplikacjami dla Androida – Google Play, dostępna jest bezpłatna aplikacja BenQ Calqulator BenQ. Przygotowano ją by łatwo i szybko można było sprawdzić jakiej wielkości obraz uzyskamy z poszczególnych modeli projektorów BenQ, zależnie od ich położenia względem ekranu lub ściany, na którą wyświetlamy obraz. Dzięki tej aplikacji można przekonać się o różnicach między projektorami ze standardowym obiektywem, krótko ogniskowym (ST – Short Throw) i ultra krótkoogniskowym (UST – Ultra Short Throw).
Po wybraniu konkretnego modelu projektora, na kolejnych interaktywnych rysunkach, użytkownik może ustalić:
– położenie projektora – odległość od ekranu i wysokość od podłogi,
– wielkość obrazu – szerokość, wysokość, przekątną,
– położenie obrazu – wysokość pomieszczenia, odległość dolnej krawędzi obrazu od podłogi, a górnej od sufitu,
– a dodatkowo można ustawić proporcje obrazu i wskazać instalację sufitową lub na podłodze czy stole.
Oczywiście zmiana każdej z tych wartości powoduje automatyczną zmianę wartości zależnych od niej. Wszystko widoczne jest na czytelnych, prostych rysunkach, które można zapisać do późniejszego wykorzystania.

BenQ_Calc_04 copy BenQ_Calc_05 copy

Informacje o firmie BenQ Corporation
Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne, aparaty i kamery cyfrowe, urządzenia mobilne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.    


 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl