Home / info / Jest zgoda na zakup Philipsa

Jest zgoda na zakup Philipsa

Decyzją nr DKK-60/2013 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel (na zdjęciu poniżej), wyraziła zgodę na przejęcie działu audiowizualnego Philipsa przez firmę Funai.

malgorzata krasnodebska-tomkiel 2

Przeprowadzone przez UOKiK postępowanie antymonopolowe wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku.

KOMENTARZ

Holenderski Philips od pewnego czasu wyprzedaje swoje aktywa związane z ESPU. W 2008 roku Funai uzyskał prawo, na 7 lat, do produkcji i sprzedaży telewizorów pod marką Philips na rynku USA. W 2012 roku Philips przekazał dział produkcji telewizorów do spółki TP Vision, będącej wspólnym przedsięwzięciem Philipsa (30%) i tajwańskiej spółki TPV Technology (70%). Sprzedaż działu audio-wideo zamyka pewien okres w historii Philipsa, który teraz będzie rozwijał swoją działalność w sektorze medycznym i oświetleniowym.

Dodajmy, że 3 maja br. akcjonariusze spółki zatwierdzili zmianę nazwy z Koninklijke Philips Electronics N.V. na Koninklijke Philips N.V. Zdaniem wieloletniego prezesa Philipsa van Houtena: „This completes the repositioning away from consumer electronics” (to wieńczy proces zmiany profilu działalności na [sektor] inny od elektroniki użytkowej).

Na koniec pragniemy uspokoić miłośników marki Philips: nadal będzie można kupić telewizory, odtwarzacze Blu-ray, zestawy kina domowego itp. urządzenia z logo Philipsa, choć będą je już produkować zupełnie różne spółki.

Więcej informacji poniżej.

komunikat prasowy

 

 

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Funai Electric kontroli nad działalnością Philipsa obejmującą m.in. produkcję i sprzedaż elektronicznego sprzętu audiowizualnego

Uczestnicy transakcji to spółki Funai Electric (Japonia) i Koninklijke Philips Electronics  (Holandia), które stoją na czele grup kapitałowych działających m.in. w branży elektronicznej. W wyniku koncentracji Funai Electric  przejmie kontrolę nad częścią działalności grupy kapitałowej Philips, która obejmuje rozwój, produkcję i sprzedaż  produktów multimedialnych, audio i wideo (m.in. słuchawki, głośniki, odtwarzacze DVD i Blu-Ray Disc, kino domowe), produktów komunikacji domowej (telefony DECT) oraz akcesoriów (m.in. baterie, anteny i kable).

startpic

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzja_nr_DKK-60_2013

źródło: UOKiK

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl