Home / info / Jumboled LG ma 8 na 13 metrów i jest największy na świecie

Jumboled LG ma 8 na 13 metrów i jest największy na świecie

LG nie ustaje w promowaniu swojej sztandarowej technologii. Tym razem ma lotnisku w Incheon zaprezentowano megawyświetlacz (jumboled?) o rozmiarach 8 na 13 metrów.

lg bigoled 02 (3)

Oczywiście nie jest to jednolity panel, lecz mozaika stu czterdziestu paneli 55-calowych. Co ciekawe, zastosowwane panele nie są ani wklęsłe, ani płaskie, lecz… wypukłe.

lg bigoled 02 (1)

Ponadto, takich jumboledów powieszono nie jeden, lecz dwa. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia musiał być ogromny, co tylko potwierdza, jak duże znaczenie przywiązuje LG do promocji swoich wyświetlaczy organicznych.

lg bigoled 02 (2)

Więcej szczegółów w oficjalnej informacji prasowej poniżej.

 

LG PREZENTUJE NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE WYŚWIETLACZ OLED Magia LG OLED dla milionów podróżnych – ogromne panele OLED zawisły w Międzynarodowym porcie lotniczym Incheon w Korei Południowej Firma LG Electronics, czołowy producent telewizorów OLED na świecie, zaprezentował w południowokoreańskim porcie lotniczym Incheon dwa największe na świecie wyświetlacze OLED. Projektując konstrukcję ogromnych paneli, które zdobią główny terminal nagradzanego lotniska, firma LG ściśle współpracowała z francuskim biurem architektonicznym Wilmotte & Associés. Każdy wyświetlacz składa się ze 140 zakrzywionych paneli OLED o przekątnej 55 cali. Takie połączenie ekranów pozwoliło stworzyć obraz o wymiarach 8×13 metrów, co odpowiada wielkości trzech dużych kontenerów transportowych. Oba wyświetlacze prezentować będą materiały demonstrujące możliwości technologii OLED – obrazy bogate w czerń i żywe kolory, np. pokaz sztucznych ogni na tle nocnego nieba. Wyświetlacze zainstalowane w porcie lotniczym są niezwykle lekkie i elastyczne – każdy piksel w matrycach OLED emituje własne światło, dzięki czemu nie wymagają one ciężkich modułów z diodami LED. Wyjątkowo smukła konstrukcja zakrzywionych wyświetlaczy pozwoliła zawiesić je pod sufitem terminalu w subtelny, pasujący do wnętrza sposób. „Wyświetlacze OLED stanowią doskonałe dopełnienie zaawansowanej infrastruktury technicznej, z której słynie nasz port lotniczy” powiedział Park Wan-su, prezes i dyrektor generalny międzynarodowego portu lotniczego Incheon. „Od zawsze staramy się prezentować milionom podróżnych korzystających z naszego lotniska nowoczesne technologie rodem z Korei. OLED jest tego najlepszym przykładem”. „Największy na świecie wyświetlacz OLED to niewątpliwy powód do dumy, jednak jeszcze bardziej cieszy nas to, że możemy go pokazać podróżnym z całego świata” powiedział Ro Se-Yong, wice prezes i szef oddziału rozwiązań biznesowych w firmie LG Electronics. „Słowa nie są w stanie opisać zalet technologii OLED, to po prostu trzeba zobaczyć”.

 

lg bigoled 02 (4)

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl