Home / info / Kamera! Akcja!

Kamera! Akcja!

Oto ukłon firmy Sony w stronę osób aktywnych. Wprowadza do sprzedaży sześć nowych dodatków do kamer Action Cam. Będą to elementy takie jak: pasek na przegub dłoni, uchwyt na deskę surfingową, dobrze widoczny pływak, głowica kulowa, uchwyt ochronny, szelki dla psa oraz nowa aktualizacja wewnętrznego oprogramowania, umożliwiająca rejestrację obrazu z dużą szybkością, filmowanie w trybie „Pod wodą” oraz dźwiękową sygnalizację nagrywania. Więcej na ten temat dowiecie się z poniższego komunikatu prasowego. Miłego czytania!

komunikat prasowy

 

 

 

Nowości dla użytkowników kamer Action Cam: więcej możliwości, więcej emocji

AKA-SM1
Sony
  • Pasek na przegub dłoni: filmowanie z ręki w dosłownym znaczeniu
  • Uchwyt na deskę surfingową: dla tych, którzy lubią być na fali
  • Dobrze widoczny pływak: ochrona kamery Action Cam przed zatonięciem
  • Głowica kulowa: regulacja ustawienia kamery Action Cam w trzech płaszczyznach
  • Uchwyt ochronny: do prostego montażu na statywie
  • Szelki dla psa: możliwość spojrzenia na świat z perspektywy czworonożnego pupila
  • Nowa aktualizacja wewnętrznego oprogramowania umożliwiająca rejestrację obrazu z dużą szybkością, filmowanie w trybie „Pod wodą” oraz dźwiękową sygnalizację nagrywania
Sony
Sony
Sony wprowadza do oferty sześć nowych akcesoriów do kamer wideo Action Cam, które zostały stworzone z myślą o miłośnikach przygód. Nowe dodatki dają możliwości montażu kamery Action Cam w różnych sytuacjach, takich jak jazda na rowerze, pływanie na desce surfingowej czy przekraczanie przepastnych szczelin na lodowcu.AKA-WM1

Pasek na przegub dłoni AKA-WM1 zawiera obrotową podstawę, która pozwala na ustawienie kamery Action Cam w jednym z 16 położeń. Doskonale nadaje się dla miłośników windsurfingu, kolarstwa górskiego i snowboardu, którzy chcą pokazać na filmie to, co sami widzą w czasie swoich wyczynów. W rezultacie „filmowanie z ręki” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

AKA-SM1

Uchwyt AKA-SM1 służy do montażu kamery Action Cam na desce surfingowej. Cztery samoprzylepne podkładki utrzymają uchwyt nawet na zakrzywionych powierzchniach. Na wypadek niespodziewanego uderzenia wysokiej fali przewidziano dodatkowe zabezpieczenie w postaci linki ochronnej. Mechanizm mocowania kamery pozwala na regulację kąta nachylenia i ułatwia uchwycenie wykonywanych ewolucji.

AKA FL1

Przypadkowe wypadnięcie kamery Action Cam z kajaka albo jej wysunięcie się z ręki podczas pływania oznaczało dotąd konieczność nurkowania, a czasami utratę urządzenia. Teraz można uniknąć takich przykrych niespodzianek: pływak AKA-FL1 utrzymuje kamerę na wodzie, a jego intensywna, żółta barwa sprawia, że jest widoczny z daleka. Można go używać w czasie zdjęć z ręki, gdy kamera znajduje się w obudowie wodoodpornej, i łączyć z innymi akcesoriami, takimi jak uchwyt do deski surfingowej AKA-SM1 i pasek na rękę AKA-WM1.

ADP-BH1

Głowica kulowa ADP-BH1 zapewnia pełną swobodę wyboru kąta ujęcia, umożliwia bowiem bezstopniowe obracanie kamery wokół trzech osi. Można jej użyć z dostarczaną z kamerą obudową wodoodporną lub z uchwytem samoprzylepnym.

AKA-SF1

Dzięki uchwytowi ochronnemu AKA-SF1, montaż kamery na statywie nie wymaga już użycia obudowy wodoodpornej. Uchwyt można z łatwością zainstalować na typowym statywie fotograficznym. Ma on formę lekkiego, wytrzymałego szkieletu bez ścianek i zapewnia dostęp do gniazd USB, HDMI, oraz stereo mini jack zamontowanej kamery.

AKA-DM1

Lekkie szelki AKA-DM1 to propozycja dla posiadaczy średnich i dużych psów. Dzięki nim kamerę można zainstalować na grzbiecie zwierzęcia — aby zobaczyć, jak z jego perspektywy wygląda bieganie po parku lub zabawa w aportowanie. Regulacja długości poszczególnych pasków pozwala na połączenie dokładności dopasowania z wygodą czworonoga.

Nowa aktualizacja wewnętrznego oprogramowania w kamerach Action Cam HDR-AS15

Nowo opublikowana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania kamery Action Cam przynosi dodatkowe funkcje, między innymi tryb rejestracji obrazu z dużą szybkością.

Zarejestrowani użytkownicy kamer Action Cam mogą pobrać tę aktualizację za darmo, wchodząc na http://www.sony.pl/support/pl/product/HDR-AS15/updates, a po jej zainstalowaniu zacząć nagrywać filmy Full HD w nowym trybie 1080/60p — czyli w tempie 60 klatek na sekundę. Zapis w tym formacie pozwala płynnie i wyraźnie ukazać nawet najszybsze akcje.

Aktualizacja powoduje też dodanie nowego trybu balansu bieli „Pod wodą”. Jak łatwo się domyślić, umożliwia on uzyskanie naturalnej kolorystyki obrazu nagrywanego pod wodą.

Kolejną nowością jest dostępność trzech trybów sygnalizacji dźwiękowej potwierdzającej zatrzymanie/rozpoczęcie nagrywania i działanie innych funkcji. Oprócz włączenia i wyłączenia sygnalizacji można wybrać trzecie ustawienie, przy którym sygnalizowane jest tylko nagrywanie i wyzwolenie migawki. W rezultacie, użytkownik ma kontrolę nad działaniem najważniejszych funkcji nawet wówczas, gdy pędzi rowerem górskim z kamerą zainstalowaną na kasku.

Nowe akcesoria do kamery Full HD Action Cam HDR-AS15 będą dostępne od czerwca 2013 r.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl