Home / info / Kanonizacja w 4K

Kanonizacja w 4K

Firma Sony podała informacje związane z transmisją ceremonii kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczegóły poniżej.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Technologia firmy Sony zapewnia transmisję z kanonizacji bł. Jana XXIII i Jana Pawła II w rozdzielczości 4K Ultra HD

Kwiecień 2014 r. Ceremonia kanonizacji bł. Jana XXIII i Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia na pl. św. Piotra i będzie transmitowana w rozdzielczości 4K Ultra HD przy użyciu kamer Sony PMW-F55 rozmieszczonych w konfiguracji studyjnej. Będzie to nowa, doskonała okazja do przetestowania rewolucyjnych właściwości technologii 4K, nie tylko w stosunku do produkcji, lecz także podniesienia jakości nagrań archiwalnych. Wydarzenie to będzie realizowane przez Watykańskie Centrum Telewizyjne (CTV) we współpracy z firmą Sony i telewizją Sky Italia oraz ze wsparciem technologicznym firm DBW Communication i Eutelsat. Ceremonia będzie transmitowana na żywo w rozdzielczości 4K z Auli Pawła VI w Watykanie. Dzięki naszemu partnerowi Prevost Srl odbędzie się transmisja 3D na żywo w Monte Giovanni XXIII — miejscu narodzin papieża Jana XXIII — przy wykorzystaniu projektora SRX-R515P. Dzięki współpracy firm Sony, Sky Italia i Eutelsat widzowie będą uczestniczyć w ceremonii w 3D i poczuć się, jak na pl. św. Piotra.

Decyzja zarejestrowania tej ważnej ceremonii w trybie HD, 3D i 4K wynika z chęci wzmocnienia pozycji CTV jako organizacji ukierunkowanej na technologię i dalszego budowania reputacji uzyskanej za sprawą wcześniejszych sukcesów w tej dziedzinie. Niezwykle ważną kwestię stanowił wybór technologii. Najwyższa jakość obrazu zapewni widzom poczucie uczestnictwa i emocjonalną więź z tym ważnym wydarzeniem.

Rejestrowanie obrazu w jakości 4K będzie odbywać się w sześciu miejscach na pl. św. Piotra przy użyciu zaawansowanych kamer PMW-F55 rozmieszczonych w konfiguracji studyjnej i podłączonych do obsługującego technologię 4K wozu transmisyjnego.

SONY_pmwf55_03
kamera Sony PMW-F55

Dokładne rozmieszczenie kamer oraz dobór obiektywów zostały sprawdzone i wybrane pod technicznym kierownictwem specjalistów z CT, którzy chcieli skoordynować formaty nagrywania, z myślą o integracji obrazów 4K i HD.

Dzięki zaawansowanemu przetwornikowi Super 35 mm i rozdzielczości do 4096 × 2160 pikseli (łącznie 11,6 miliona pikseli) kamera F55 oferuje najwyższą jakość przy wykorzystaniu obiektywów telewizyjnych i filmowych. Widz jest w stanie dostrzec znacznie więcej detali na ekranie, a obraz jest zawsze ostry. Zapewnia to lepszy wgląd w szczegóły, oferując niespotykane poczucie uczestnictwa i zaangażowania.

SONY_pmwf55_02
kamera Sony PMW-F55

Oprócz kamer F55 wykorzystany zostanie mikser wideo Sony MVS-7000X 000X w konfiguracji 4K, 30-calowy, profesjonalny system monitorów 4K LCD PVM-X330 oraz nowy serwer 4K PWS-4400.

PWS-4400
serwer PWS-4400

Produkcja odbędzie się ze wsparciem firmy DBW Communication, która do tego wspólnego przedsięwzięca 4K wniesie doświadczenie w zakresie kreatywnych rozwiązań i produkcji. Firma DBW Communication zapewni także wóz transmisyjny, który na cele ceremonii zostanie rozbudowany o możliwość obsługi technologii 4K. Ceremonia będzie także transmitowana przez satelitę Eutelsat.

SONY_srxr515p_01
projektor SRX-R515P

Model SRX-R515P to wysokiej jakości system projekcji cyfrowej 4K oferujący obrazy o wysokim kontraście 8000:1 dzięki redukcji strat światła, czym zapewnia bardziej realistyczny obraz. Kino cyfrowe 3D firmy Sony wyświetla równocześnie dwa obrazy dla obojga oczu, dzięki czemu widz obserwuje jeszcze bardziej realistyczny obraz przestrzenny. Rozwiązanie to zagwarantuje niezwykłe, bardzo realistyczne wrażenia wizualne, które w pełni przyciągną uwagę widzów w Sotto il Monte.

Produkcja ta będzie jednocześnie ważnym testem doskonałych możliwości oferowanych przez technologię 4K i umożliwi ocenę jej wpływu na branżę, szczególnie, że realizowana jest na żywo. Będzie ona stanowić także swojego rodzaju próbę przed ważnym letnim wydarzeniem sportowym — mistrzostwami świata w piłce nożnej FIFA 2014, które rozpoczną się 13 czerwca w Rio de Janeiro w Brazylii i będą nagrywane w rozdzielczości Ultra HD (4K).

Produkcja treści w formacie 4K to dziedzina, którą Watykańskie Centrum Telewizyjne wykazało duże zainteresowanie. Koncentrujemy się na wdrażaniu tej nowej technologii produkcji. 4K to doskonała technologia, która pomaga nam w wypełnianiu ważnej części naszej misji, czyli dokładnym dokumentowaniu i przechowywaniu wysokiej jakości obrazów posługi Najwyższego Kapłana oraz działań Kurii przez jak najdłuższy czas

– mówi ks. Dario E. Viganò, dyrektor generalny Watykańskiego Centrum Telewizyjnego.

David Bush, dyrektor ds. marketingu Sony Professional Solutions, Sony Europe komentuje:

Firma Sony nieustannie przesuwa bariery technologiczne. To pierwszy przypadek równoczesnego wykorzystania tych trzech poziomów produkcji podczas tak ważnego wydarzenia, w związku z którym tak ważne jest wymaga więc zastosowania  najbardziej zaawansowanych urządzeń, które umożliwią uchwycenie wszystkich szczegółów. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wspierać Watykańskie Centrum Telewizyjne, z którym współpracujemy od wielu lat, wprowadzając kolejne innowacje.

Misją firmy DBW Communication jest produkcja sprzętu audiowizualnego oraz świadczenie usług polegających na wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii na potrzeby realizacji produkcji telewizyjnych i kinowych. Z przyjemnością wesprzemy naszą wiedzą tę kongregację technologiczną, której celem jest wyprodukowanie wydarzenia równie wyjątkowego pod względem wartości kulturowej, jak i zaawansowanych systemów produkcyjnych i transmisyjnych

– mówi Stefano Rebechi, dyrektor firmy DBW Communication.

Zapewnienie przekazu satelitarnego dla tak historycznego wydarzenia to doskonała możliwość przetestowania transmisji na żywo w rozdzielczości Ultra HD i we współpracy z partnerami będącymi liderami branży transmisji 4K. Eutelsat to pionier transmisji w rozdzielczości czterokrotnie wyższej od HD, co odzwierciedla nasze ambicje w zakresie eksplorowania granic możliwości technologii nadawania. Z dumą oferujemy naszą wiedzę i środki, by dowieść znaczeniu współpracy we wdrażaniu nowych technologii wideo

mówi Renato Farina, dyrektor generalny Eutelsat Italia.

Firma Sony jest czołowym dostawcą rozwiązań AV/IT dla firm z różnych sektorów, w tym m.in. mediów i nadawców medialnych, wideomonitoringu, medycyny, kina cyfrowego i wyświetlaczy. Firma dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie dostarczania innowacyjnych, najlepszych na rynku produktów czyni z firmy Sony idealnego kandydata na dostawcę rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi, firma Sony dostarcza rozwiązania końcowe, które idealnie spełniają wymagania klientów w zakresie integracji oprogramowania i rozwiązań, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa.

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl