Home / info / Kino od Samsunga

Kino od Samsunga

Ze względu na rosnącą popularność grajbelek (soundbarów), tradycyjne zestawy kina domowego znalazły się trochę w cieniu. Pomimo tego nadal są chętni na ich zakup, dlatego producenci wypuszczają na rynek nowe modele. Ostatnio zmodernizowaną gamą zestawów kina domowego pochwalił się Samsung, a co przedstawił dowiecie się z poniższej informacji prasowej.

 


INFORMACJA PRASOWA


 

Firma Samsung już w najbliższym czasie wprowadzi do sprzedaży swoje najnowsze zestawy kina domowego. Modele HT-J7750W oraz HT-J7500W wchodzące w skład serii 7 to zaawansowane technologicznie i wydajne urządzenia o dużej mocy, które trafią w gusta każdego kinomana, który oglądając filmy wymaga także wysokiej jakości dźwięku.

Nowe modele zestawów kina domowego Samsung różnią się między sobą przede wszystkim łączną mocą (RMS) oraz liczbą i typem głośników: model HT-J7750W, o łącznej mocy 1330W to zestaw 7.1 wyposażony w 4 głośniki typu tallboy. Z kolei zestaw kina domowego 5.1 HT-J7500W wygeneruje moc 1000W. Dzięki różnorodnym konfiguracjom każdy użytkownik będzie w stanie dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb i wnętrza.

ht_j7500w_001_front_black
HT-J7500

 

Oba modele zostały wyposażone w wydajne dwurdzeniowe procesory, które zapewniają płynne działanie urządzeń i zastosowanych technologii. Wśród nich należy wspomnieć o algorytmie skalowania obrazu zaimplementowanym w odtwarzaczach Blu-ray wchodzących w skład zestawów. Dzięki niemu, będziemy mogli cieszyć się zawsze najwyższą jakością obrazu – filmy odtwarzane z płyt Blu-ray zostaną zeskalowane do rozdzielczości Ultra High Definition, a te z płyt DVD do Full HD 1080p. Zestawy kina domowego zapewnią także szereg inteligentnych funkcji, m.in. dzięki dostępowi do interfejsu Smart Hub czy możliwości użycia technologii Screen Mirroring pomiędzy zestawem kina domowego a smartfonem. W tym przypadku nie trzeba podłączać telewizora i smartfona do domowej sieci Wi-Fi. Używana jest funkcja Wi-Fi Direct, która pozwala połączyć urządzenia bezpośrednio i przesyłać filmy ze smartfona prosto na ekran telewizora.  Modele z serii 7 są także kompatybilne z bezprzewodowym systemem audio Multiroom. Umożliwi to rozszerzanie zestawu o kolejne urządzenia zgodnie z naszymi potrzebami.

ht_j7750w_001_front_black
HT-J7750

 

Nowe zestawy kina domowego zapewnią także wysoką jakość dźwięku dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom. Wzmacniacz wyposażony w lampy próżniowe i technologia Crystal Amplifier Plus, filtrująca źródło dźwięku dwukrotnie, zadbają o brak jakichkolwiek zniekształceń czy zakłóceń. Dodatkowo we wszystkich głośnikach została zastosowana hybrydowa membrana z dodatkiem nanorurek węglowych. Zestawy zostały także wyposażone w moduł do bezprzewodowego podłączenia głośników tylnych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania nie musimy martwić się o nadmierną plątaninę kabli i ich przeciąganie przez całe pomieszczenie – pozostaje tylko cieszyć świetną jakością obrazu i dźwięku.

ht_j7750w_004_bdp_detail_black
lampa próżniowa widoczna w okienku obudowy

 

Odtwarzane nośniki / formaty
Płyty:  3D Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video/DVD±R/DVD±RW, CD DA/CD-R/CD-RW, VCD 1.1
Formaty: AVCHD, DivX, WMV(1/2/3/7/9), WMA, LPCM, FLAC, AAC, MP3, JPEG (HD)
Kodowanie sygnału audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS 96/24, DTS-HD Master Audio, DTS Neo Fusion II 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl