Home / informacje prasowe / Kino-LED Samsunga już działa

Kino-LED Samsunga już działa

Informacja prasowa firmy Samsung

Ruszyło pierwsze na świecie kino wyposażone w ekran Samsung Cinema LED 3D

Zmodernizowane kino sieci Arena Cinemas w Zurychu to pierwsze w Europie miejsce, w którym zainstalowany został ekran Cinema LED 3D firmy Samsung oferujący niespotykane do tej pory wrażenia podczas oglądania filmów tradycyjnych, jak i 3D. To kolejny krok w kierunku zastąpienia dotychczasowych technologii opartych na projektorach kinowych.

Nowy ekran Samsung Cinema LED 3D, utrzymuje stałą jasność zapewniającą doskonałą widoczność napisów, obrazów i wszelkich szczegółów – także podczas oglądania w okularach 3D. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań dostosowanych do treści trójwymiarowych, ekran Samsung Cinema LED gwarantuje niezmienną jakość odbioru niezależnie od tego, z którego miejsca na widowni oglądany jest film.

Samsung 3D Cinema LED

Samsung Cinema LED to pierwszy ekran kinowy HDR z certyfikatem Digital Cinema Initiatives. Ekran liczy niemal 9 milionów pikseli na powierzchni o wymiarach 10,3 m na 5,4 m co przekłada się na niespotykaną do tej pory jakość obrazu. Prezentowane obrazy nabierają niesamowitej ostrości dzięki rozdzielczości 4K (4096 x 2160) i szczytowym poziomom jasności, niemal 10-krotnie wyższym (146 fL) [ok. 500 cd/m^2 – TCh] niż powszechny kinowy standard (14 fL) [48 cd/m^2 – TCh]. Dodatkowo, ekran wzmacnia wyświetlane treści za pomocą technologii HDR.

Rezultatem jest wysoki kontrast oddający żywe kolory, nieskazitelne biele i głębokie czernie, co sprawia, że ekran jest idealny zarówno dla treści dwu-, jak i trójwymiarowych. W połączeniu z przełomową technologią audio dostarczoną przez markę JBL Professional oferowaną przez HARMAN International otrzymujemy rozwiązanie, które daje gwarancję prawdziwie immersyjnego kinowego doświadczenia. Smukły design ekranu pozwolił również na usunięcie kabiny projekcyjnej [??? – zdumiewające stwierdzenie; tak naprawdę kabina na projektor nie jest w ogóle potrzebna, ponieważ mamy tu do czynienia nie z ekranem odbijającym światło z projektora, lecz z wyświetlaczem, który sam świeci – TCh] co z kolei pozwoliło na powiększenie sali kinowej i wyposażenie jej w komfortowe fotele.

Samsung 3D Cinema LED

Ekran [czytaj: wyświetlacz – TCh] Samsung Cinema LED, który zaprezentowany został w lipcu 2017 r., funkcjonuje do tej pory w kinach w Seulu i Busan (Korea) oraz w Szanghaju (Chiny). Partnerstwo z Arena Cinemas umożliwiło pierwszą implementację ekranu w Europie, a zarazem pierwsze na świecie zastosowanie ekranu kinowego LED 3D.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl