Home / info / Klasyka kina

Klasyka kina

Od około dwóch tygodni użytkownicy telewizorów firmy Samsung korzystają z nowej aplikacji o nazwie POLVOD. Co ona oferuje? Tego dowiecie się z poniższej informacji prasowej.

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Dzięki nowej aplikacji oferującej filmy na życzenie POLVOD, użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV uzyskali dostęp do biblioteki zawierającej ponad 200 polskich filmów fabularnych, dokumentalnych oraz seriali. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne.

Polvod

Aplikacja POLVOD jest dostępna na telewizorach z serii E (2012) oraz telewizorach, Blu-ray i kinach domowych z Blu-ray z serii F (2013) z funkcją Smart TV. POLVOD oferuje możliwość zapoznania się zarówno z klasykami polskiego kina, jak i z filmami niegdyś bardzo cenionymi, a dziś zapomnianymi i trudno dostępnymi. Wśród filmów dostępnych w bibliotece aplikacji fani polskiej kinematografii znajdą szeroki przegląd pełnometrażowych produkcji fabularnych, dokumentów, etiud i krótkich metraży, animacji, a także seriali. W jednym miejscu zgromadzona jest historia ostatnich 60 lat kina w Polsce. Za pośrednictwem aplikacji POLVOD  można między innymi obejrzeć takie filmy jak ZnachorC.K. DezerterzyBaza ludzi umarłychJeszcze słychać śpiew. I rżenie koni… czy też Akademia Pana Kleksa i Podróże Pana Kleksa, ale także filmy z cyklu  Pan Samochodzik.

Aplikacja pozwala na przeglądanie katalogu filmów według gatunku, średnich ocen widzów oraz roku produkcji. Użytkownicy mogą też sprawdzić, czy w bazie znajdują się inne filmy, w których grał wybrany aktor lub nakręcone przez ulubionego reżysera. Odnalezienie najciekawszego filmu ułatwia ranking TOP100, zawierający zestawienie najlepiej ocenianych przez innych użytkowników pozycji.

Jak zapowiadają twórcy platformy POLVOD, dynamicznie rozwijająca się baza filmów w aplikacji powiększy się niedługo o najnowsze produkcje młodego polskiego kina, dotychczas dostępne jedynie na festiwalach i nieznane szerszej publiczności.

POLVOD dołącza tym samym do bogatej oferty aplikacji znajdujących się na platformie Samsung Smart TV. Na platformie znajdziemy już 120 polskojęzycznych aplikacji, wśród których występują nie tylko znane i popularne serwisy VoD, ale także programy do nauki języka angielskiego dla dzieci i dorosłych, bogata gama przepisów kulinarnych oraz obszerny katalog aplikacji muzycznych. Wśród dostępnych aplikacji znajdują się również znane portale społecznościowe takie jak Facebook, Twitter oraz YouTube, a także popularne komunikatory Skype i Google Talk.* Pod względem liczby rodzimych aplikacji w telewizorach Samsung Smart TV Polska znajduje się w ścisłej europejskiej czołówce – tuż za Francją i Włochami.

* Liczba i dostępność aplikacji może się różnić w zależności od modelu TV. Pobranie aplikacji ze sklepu Samsung Smart TV jest bezpłatne. Niektóre treści, które są udostępniane za pośrednictwem aplikacji mogą być płatne

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl