Samsung 65Q85Q
Home / informacje prasowe / Kompan. Partner. Towarzysz. Takim ma być Q85

Kompan. Partner. Towarzysz. Takim ma być Q85

Przyznam, że wstęp do tego komunikatu prasowego czytałem dobrych kilka razy i to w dodatku z coraz większym uśmiechem na twarzy. Uśmiechem zdumienia oczywiście. Ktoś z działu marketingu korańskiego producenta miał chyba ogromny przypływ potężnej „weny twórczej”. Czy wspomaganej zewnętrznie? Tego nie wiem, ale to nie zmienia faktu, że

Q85 jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie elcdeków na rynku

… który w praktyce rzeczywiście może być fajny. Zresztą przeczytajcie o nim sami poniżej.

Informacja prasowa firmy Samsung

QLED Q85, czyli telewizor do filmów, sportu i gier

QLED Q85 to telewizor kompletny. Idealny filmowy kompan, niezastąpiony partner w grze oraz najlepszy towarzysz wydarzeń sportowych. Wszystkie jego oblicza łączy wysoka jakość obrazu 4K oraz technologie, dzięki którym widzowie przeniosą się w centrum wydarzeń.

  • Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie przekłada się na nowy poziom intensywnej czerni i perfekcyjny kontrast. Elementy niezbędne podczas oglądania filmów i grania
  • Procesor Quantum 4K poprawia obraz w czasie rzeczywistym i pozwala cieszyć się najwyższą jakością i szczegółowością każdej sceny
  • Ultra Szeroki Kąt Widzenia to idealny obraz z każdego miejsca na kanapie
  • Niezapomniane wrażenia z gry: Freesync i niski input lag to realistyczne obrazy i płynny ruch
  • Nowa odsłona Smart TV to m.in. dedykowana aplikacja Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2
  • Tryb Ambient, który zmieni ekran w stylowy dodatek

QLED Q85 to kolejna nowość w serii telewizorów QLED na 2019 rok. Produkt jest dostępny w Polsce w trzech wariantach 55, 65 i 75 cali. Jak przystało na kolejną generację telewizorów QLED z technologią kropek kwantowych, widzowie mogą liczyć na piękne, nasycone kolory – ponad miliard odcieni barw ze 100-procentowym Natężeniem Kolorów to gwarancja niezwykłych efektów. Piłkarska murawa czy amazońska dżungla zachwycą intensywnością barw. Jednak Q85 ma do zaoferowania o wiele więcej. Wśród nowości jest m.in. Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, które przekłada się na odwzorowanie czerni i perfekcyjny kontrast. W rezultacie widzowie zobaczą więcej szczegółów w ciemnych scenach oraz intensywniejszą czerń.

samsung direct full array

Duży ekran telewizora to większe wymagania względem jakości obrazu. Aby to pogodzić i zaoferować wyjątkowe wrażenia z oglądania, Q85 otrzymał nowy Procesor Quantum 4K, który poprawia obraz w czasie rzeczywistym. Inteligentne Skalowanie Obrazu do 4K[1] jest możliwe dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W efekcie widzowie będą mogli obejrzeć ulubione filmy, oryginalnie dostępne w niższej rozdzielczości, w jakości bliskiej 4K. Dzięki Quantum HDR 1500 zobaczymy każdy drobny niuans i szczegół, tak jak chciał tego reżyser.

QLED Q85 to także zaproszenie do wspólnego kibicowania w większym gronie. Duży ekran w połączeniu z Ultra Szerokim Kątem Widzenia przekłada się na niezapomniane wrażenia z każdego miejsca na kanapie. Dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora światło równomiernie rozświetla ekran, co sprawia, że obraz prezentuje się równie dobrze niezależenie od punktu siedzenia.

Gry: lepsza kontrola, większa satysfakcja

QLED Q85 to telewizor, który ma wiele do zaoferowania również graczom. Na czele jest Tryb Gry, który wyróżnia się m.in. niskim input lagiem. Pojęcie to odnosi się do czasu, jaki mija od wciśnięcia przycisku kontrolera do momentu reakcji  widocznej na ekranie. Im ta wartość niższa, tym lepiej. Równie ważnym elementem, co brak opóźnień, jest płynność obrazu. Właśnie dlatego Q85 oferuje Motion Plus, czyli system poprawy płynności i ostrości obrazu. Technologia ta pozwala precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu, co intensyfikuje wrażenia wizualne. Z kolei obsługa FreeSync eliminuje efekt „urywanych” rozgrywek i zacinających się ujęć.

Dzięki tej technologii płynność gier charakterystyczna dla monitorów gamingowych jest teraz dostępna na dużym ekranie telewizora. Warto podkreślić, że po rozpoznaniu włączonej konsoli Tryb Gry uruchomi się automatycznie, jednocześnie optymalizując ustawienia pod kątem rozgrywki na dużym ekranie. Gracze będą też zadowoleni z funkcji korektora czerni. Pozwala ona uwypuklić detale w czerni, co w niektórych grach typu FPP może ułatwić zauważanie przeciwnika w ciemnej scenerii a w nocnych wyścigach da nam więcej emocji pokazując szczegóły, które dotychczas ginęły w ciemności.

Smart TV teraz z aplikacją Apple TV

Samsung od lat konsekwentnie rozwija platformę Smart w swoich telewizorach. Solidną podstawę stanowi stabilny, szybki i intuicyjny system Tizen. Dzięki niemu zarówno konfiguracja, jak i codzienna obsługa są przystępne i przyjemne. Widzowie na wstępie otrzymują szereg aplikacji ułatwiających dostęp do ulubionych serwisów VOD.

Q85, podobnie jak pozostałe modele z serii QLED, oferuje już dedykowaną aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2. Dzięki temu filmy i programy, które użytkownicy posiadają w bibliotece iTunes, będą mogli zobaczyć na dużym ekranie telewizora. Z poziomu aplikacji będą także mogli przeglądać, kupować i wypożyczać kolejne produkcje. Z kolei wsparcie dla AirPlay 2 to szybki sposób na wyświetlenie treści z urządzeń Apple.

Mówiąc o „smarcie” nie sposób nie wspomnieć o nowym Jednym Pilocie, który jest nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Aby ułatwić dostęp do popularnych serwisów VOD w tym roku dodano trzy dedykowane przyciski, kierujące do aplikacji NetflixRakuten Amazon Prime Video.

Czarny ekran to przeszłość

samsung 2019 TV ambient mode

Jako przedstawiciel serii QLED, model Q85 otrzymał Tryb Ambient2[2]. To unikatowe rozwiązanie na nowo zdefiniowało rolę telewizora we wnętrzu. Dzięki niemu duży ekran, także wyłączony, będzie przyciągać spojrzenia. Widzowie, którzy akurat nie oglądają filmów, będą mogli podziwiać dekoracyjne motywy, własne zdjęcia czy na bieżąco śledzić najnowsze informacje. W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej motywów, w tym efekty świetlne czy filtry, które pozwolą przeobrazić zdjęcia m.in. w efektowne szkice.

[1] Efekty skalowania mogą się różnić w zależności od materiału wejściowego.
[2] Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: projektu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl