Home / info / Koniec Family Story

Koniec Family Story

Nasi czytelnicy przyzwyczaili się już, że we wpisach sklasyfikowanych w kategorii „Smart” podajemy informacje o nowych aplikacjach internetowych. Producenci prześcigają się w dodawaniu nowych widgetów i aplikacji, bowiem niepisaną regułą jest, że im jest ich więcej, tym większa atrakcyjność telewizora w oczach potencjalnego nabywcy. Korzystając z funkcji Smart należy jednak pamiętać, że większość aplikacji należy do stron trzecich, a producenci zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian, a nawet czasowego ograniczania dostępu do aplikacji.

W marcu tego roku firma Samsung podała, że trwale wycofuje jedną ze swoich aplikacji. Chodzi o Family Story.

01

Ci, którzy z niej korzystali wiedzą, że Family Story to coś w rodzaju mini Facebooka, który służy do wymiany zdjęć, filmów i wiadomości w zamkniętym kręgu rodziny.

IMGP5429_cr2

Family Story pozwalała sporządzać notatki na ekranie telewizora i przesuwać je za pomocą gestów rozpoznawanych przez telewizor. W Family Story mogliśmy dodać maksymalnie d0 20 osób , z którymi następnie dzielilibyśmy się wiadomościami, terminarzem, harmonogramem zadań itp.

02

04

06

05

Nie znamy powodów, z jakich firma Samsung postanowiła trwale wycofać aplikację Family Story. Oficjalny komunikat jest nieco lakoniczny:

Postanowiliśmy wycofać Family Story i skoncentrować się na kilku nowych, ciekawych usługach.

Usługa zostanie wyłączona 1 października br. Więcej informacji w oficjalnym komunikacie producenta poniżej lub tutaj.

 

Informacja o planowanym wycofaniu usługi Family Story

 

 

Użytkowniku usługi Family Story,

Chcielibyśmy podziękować Ci za korzystanie z usługi Family Story. Pragniemy poinformować, że usługa Family Story przestanie wkrótce być dostępna. W firmie Samsung stale dążymy do zapewnienia jak najlepszej jakości naszych usług. Postanowiliśmy wycofać Family Story i skoncentrować się na kilku nowych, ciekawych usługach. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość w związku z zakończeniem świadczenia usługi.

Data wycofania usługi: 1 października 2013 r. (GMT+0).

Zalecamy pobranie na komputer wszystkich ważnych dla Ciebie zdjęć z grupy Family Story za pośrednictwem witryny Family Story (www.familystory.com). Aby pobrać wszystkie swoje zdjęcia, w grupie wybierz Ustawienia, a następnie Utwórz kopię zapasową. Jeśli zrobisz to do 1 października 2013 r., możesz zachować kopie wszystkich zdjęć udostępnionych w Twojej grupie Family Story.

W przypadku pytań dotyczących wycofania usługi Family Story skontaktuj się z nami za pośrednictwem witryny http://help.content.samsung.com

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl