Home / info / Koniec radia?

Koniec radia?

Wydawałoby się, że radia słucha się już wyłącznie w samochodzie. Nic bardziej mylnego. Króluje także w internecie i tam ma swój złoty wiek. W związku z tym firma Samsung udostępnia nam radiowe aplikacje muzyczne: Radio Zet, eskaGo, Radio NRJ Energy i wiele, wiele innych. Wszystko po to, by zapewnić nam doskonałą zabawę. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

 

 

informacja prasowa

 

 

 

 

Mogłoby się wydawać, że w dobie serwisów streamingowych słuchanie radia powoli przechodzi do lamusa. Nic bardziej błędnego! Coraz więcej stacji radiowych dopasowuje się do szybko zmieniającej się rzeczywistości i tworzy aplikacje, dzięki którym otrzymujemy dostęp do najlepszej muzyki wzbogaconej ciekawostkami i informacjami o koncertach. A do tego zawsze pod ręką – w smartfonie, a także w telewizorach Samsung Smart TV!radio-zet-screenshot-2

Najlepsze jazz sessions podczas przygotowywania obiadu, koncert chopinowski przy porannej kawie, a może mocny, energetyczny rock w trakcie sprzątania? Wielu z nas nie wyobraża sobie nie tylko relaksu, ale również codziennych czynności bez ukochanej muzyki w tle. A jeszcze nie tak dawno nie przyszłoby nam do głowy, że będziemy mogli jej słuchać bez odbiorników radiowych. Tymczasem dziś mamy już dostęp do setek kanałów muzycznych bez częstych bloków reklamowych, nudnych przegadanych audycji i ograniczeń w postaci słuchawek czy kabli, na telewizorach Samsung Smart TV. Od niedawna na tej platformie można też instalować aplikację Open FM, czyli jedną z najpopularniejszych internetowych stacji radiowych w Polsce, dostępną do tej pory tylko dla posiadaczy komputerów. Niezależnie od tego, jaki rodzaj muzyki kochamy, z pewnością znajdziemy coś, co umili nam relaks lub rozkręci imprezę. Kanały są podzielone tematycznie, a zestawy tworzą doświadczeni DJ-e.

Za co jeszcze pokochasz aplikacje muzyczne?

Aplikacje dostępne na platformach telewizyjnych takich jak Samsung Smart TV to niewyczerpane źródło muzycznych inspiracji. Na wyciągniecie ręki (a w zasadzie pilota) dostępne są usługi streamingowe, które zdążyły już podbić cały świat – Spotify i Deezer, oferujące dostęp do kilkudziesięciu milionów utworów. Te aplikacje pokochały już setki tysięcy fanów muzyki. Co jednak, jeśli poza dźwiękami kręci nas również obraz? W takim przypadku warto zainstalować Tuba.TV, dzięki której możemy stać się DJ-ami, układając własne playlisty najlepszych teledysków. Tuba.FM zapewni dostęp do ulubionych playlist – każdy znajdzie muzyczny klimat najlepszy dla siebie. Fani opery mogą skorzystać z internetowych transmisji z Opery Wiedeńskiej.

open-fm-screenshot-2

Tym z nas, którzy lubią rozpoczynać poranki nie tylko z kawą, ale i najświeższymi wiadomościami, może spodobać się aplikacja Radia ZET. Warto też wypróbować aplikację Radio Polska Stacja, która serwuje m. in. przeżywającą renesans muzykę disco polo czy folk. Fani radia ESKA pokochają z kolei aplikację eskaGO prezentującą hity z polskich i światowych list przebojów, a także teledyski i programy promowane przez stacje ESKA – w aplikacji dostępne jest 7 kanałów live, min.: ESKA TV, ESKA ROCK TV WAWA TV czy POLO TV. Wielbiciele poszukiwania nowych muzycznych wrażeń mogą natomiast korzystać z serwisu RMFon.pl dostępnego na platformie Samsung Smart TV, który zapewnia dostęp do bogatych zasobów muzycznych. Jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze większej dawki muzyki i energii, znajdzie ją w Radio NRJ/ENERGY. Ta aplikacja to prawdziwa kopalnia najgorętszych hitów, których można słuchać jedynie w 15 krajach Europy!

samsung-smart-tv

A co z tymi, którzy oprócz słuchania muzyki uwielbiają sami śpiewać? Oczywiście rozwiązaniem jest karaoke. Aplikacja iSing.pl, która oferuje ponad 1000 profesjonalnych podkładów muzycznych, jest również dostępna dla Samsung Smart TV. Wszystkie te radiowe dobrodziejstwa dostępne są w telewizorach Samsung Smart TV. Wystarczy podłączyć telewizor do Internetu i wybrać interesujące nas aplikacje.
*liczba aplikacji może być różna w zależności od modelu Smart TV. Korzystanie z niektórych aplikacji może być związane z obowiązkiem ponoszenia opłat.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl