Home / info / Kosmiczny Canon

Kosmiczny Canon

Canon XU-80 front wiper

 

Wyjątkowo w pierwszej kolejności zdjęcie. Czy to cudeńko nie kojarzy się Wam z robotem z przyszłości? Takim wielofunkcyjnym… No cóż… Urządzenie to z pewnością ma wiele funkcji, jak na przykład wycieraczkę, zdalne sterowanie… Zależy od modelu, bo tak naprawdę wpis ten dotyczy nie robota z przyszłości, ale kamer Canona. W sierpniu firma ta wprowadza na europejski rynek najnowsze kamery Full HD: XU-81 i XU-81W. Każdą z nich można zamontować pod sufitem lub na ścianie, wtedy kamera rozpocznie automatyczne obracanie się. Model XU-81 ma również wbudowany filtr ND, który reguluje ilość światła wpadającego do obiektywu podczas filmowania w słońcu. Zainteresowanych zapraszam do przeczytania poniższej informacji prasowej.

 

 

 

informacja prasowa

 

 

 

 

 

Canon wprowadza na europejski rynek XU-81 i XU-81W – kamery
Full HD ze zdalnym sterowaniem PTZ

 

Warszawa, 16 lipca 2013 r. – Firma Canon poinformowała,
że wprowadza do sprzedaży XU-81 i XU-81W – dwie kamery Full HD
ze zdalnym sterowaniem PTZ (pan-tilt-zoom – panoramowanie, przechylanie, zbliżenia), które rejestrują obraz wideo wysokiej jakości zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Nowe kamery, które zastępują modele XU-80 i XU-80W, są odporne na warunki atmosferyczne i łączą zdalne sterowanie PTZ z ulepszoną matrycą. Oferują zatem dużą wszechstronność oraz doskonałą jakość obrazu, przez co nadają się doskonale do takich zastosowań, jak produkcja telewizyjna, monitorowanie bezpieczeństwa czy ruchu drogowego.

XU-81 i XU-81W oferują szereg usprawnień, dzięki którym działają jeszcze lepiej, niż poprzednie modele. W wytrzymałej obudowie z odlewanego metalu mieści się nowa matryca Canon CMOS o przekątnej 1/3” i rozdzielczości 2,1 megapiksela oraz obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i precyzyjnym autofokusem (AF), co przekłada się na znakomity obraz Full HD w każdej sytuacji. Standardowe złącze HD-SDI[i] w obu modelach pozwala zdalnie rejestrować wideo wysokiej jakości w wielu trudnych środowiskach, takich jak plany zdjęciowe reality TV, areny sportowe lub miejsca wydarzeń artystycznych.

Obraz Full HD – nowy poziom wydajności

Zaawansowany system obrazowania w kamerach XU-81 i XU-81W zapewnia dużą wszechstronność i doskonałą jakość wideo. 20-krotny zoom optyczny umożliwia rejestrowanie obrazu HD z ograniczoną aberracją chromatyczną przy różnych długościach ogniskowej. Wysokiej jakości matryca CMOS opracowana przez firmę Canon zapewnia precyzyjną reprodukcję kolorów i duży zakres dynamiczny, a także wysoką czułość, co pozwala na filmowanie w świetle o jasności zaledwie 0,6 luksa[ii].

Kompaktowa, lekka konstrukcja sprawdzi się w budynkach i na zewnątrz

Obie kamery można zamontować na słupie lub pod sufitem, a obraz jest obracany automatycznie, kiedy kąt nachylenia kamery przekroczy 90 stopni w którejkolwiek pozycji. Model XU-81 ma również wbudowany filtr ND, który reguluje ilość światła wpadającego do obiektywu podczas filmowania w słońcu.

Canon XU-80 slant right

Wytrzymała, odporna na wodę i kurz obudowa z uszczelnieniem klasy IP55[iii] umożliwia instalację kamer w trudnych środowiskach bez dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto zintegrowany uchwyt pozwala wygodnie nosić kamerę w jednej ręce, co jeszcze bardziej zwiększa jej wszechstronność.

 

Aby zapewnić wysoką jakość obrazu w wilgotnych środowiskach, model XU-81W wyposażono w wycieraczkę, która ściera krople wody z ochronnej szyby przed obiektywem kamery.

 

Kamery Canon XU-81 i XU-81W będą dostępne pod koniec sierpnia 2013 r.[i] High-Definition Serial Digital Interface. Standard transmisji cyfrowego obrazu wideo wysokiej rozdzielczości, który umożliwia przesyłanie sygnału wideo HD przez pojedynczy kabel koncentryczny.

[ii] Przesłona f/1.6, czas otwarcia migawki 1/60 sek., przy pełnym wzmocnieniu.

[iii] Klasa szczelności IP55, zdefiniowana w standardzie JIS C 0920, określa stopień ochrony zapewniany przez obudowę. Nie gwarantuje ona, że kamera nie ulegnie uszkodzeniu lub awarii.

 

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl