Home / info / Krzywoledy w Polsce

Krzywoledy w Polsce

Pisaliśmy już o wprowadzeniu do sprzedaży zakrzywionych telewizorów. Samsung połączył technologię zakrzywionego ekranu z nowym standardem telewizji UHD, dzięki czemu obraz telewizyjny staje się realistyczny jak nigdy wcześniej. Opcja Instant On zapewnia szybsze niż dotychczas uruchomienie telewizora, który włącza się natychmiast po naciśnięciu przycisku,  a Twin Tuner umożliwia jednoczesną transmisję dwóch różnych programów telewizyjnych. Samsung Curved UHD będą dostępne  z ekranami o przekątnych 105, 78, 65 i 55 cali.Więcej na temat najnowszej oferty Samsunga przeczytacie poniżej.

 

 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Samsung Electronics Co., Ltd., zaprezentował na Samsung European Forum w  Maladze imponującą ofertę nowych telewizorów i systemów domowej rozrywki. Wśród nich znalazł się pierwszy, a zarazem największy 105 calowy profilowany telewizor UHD   Firma Samsung oraz również seria telewizorów z profilowanymi ekranami w rozdzielczości UHD i Full HD.

u8500-1

Niezapomniane przeżycia

Samsung łączy technologię zakrzywionego ekranu z nowym standardem telewizji UHD, dzięki czemu obraz telewizyjny zaskakuje realizmem i angażuje widza w niespotykany dotąd sposób. Profilowany ekran zapewnia wrażenia nieporównywalne z płaskimi urządzeniami, oferując szersze pole widzenia, większy kontrast i panoramiczny efekt, dzięki któremu ekran wydaje się jeszcze większy niż jest w rzeczywistości.

W oparciu o badania preferencji konsumenckich, Samsung zastosował optymalny profil zakrzywienia (4200 R), gwarantujący najwyższą jakość obrazu przy zachowaniu odległości 3-4 m od ekranu. Połączenie profilowanego ekranu z technologią UHD  dostarcza widzowi nowe doznania z niezwykle czystymi barwami i wyrazistymi szczegółami. Efekt dodatkowo potęguje technologia automatycznego wzmocnienia głębi (Auto Depth Enhancer). Ten algorytm analizuje poszczególne obszary obrazu, a następnie automatycznie reguluje kontrast w celu nadania większej głębi obrazom wyświetlanym na profilowanym ekranie. Całość przypomina efekt 3D, jednak bez konieczności zakładania okularów.

Za optymalizację koloru odpowiada technologia Samsung PurColour™ zastosowana w telewizorach z serii U8500 Curved UHD. Dzięki niej wszystkie odcienie barw wyświetlane są dokładnie tak, jak zaplanowali to twórcy filmu. Liczbę punktów regulacji koloru zwiększono aż siedmiokrotnie dla uzyskania większej ekspresji barw i szczegółów.

Na rynkach europejskich nowe telewizory Samsung Curved UHD dostępne będą z ekranami o przekątnych 105, 78, 65 i 55 cali. W Polsce, pierwsze modele pojawią się w sprzedaży już wiosną.

105-inch-curved-uhd-tv

Obraz najwyższej jakości

Materiały zarejestrowane w rozdzielczości UHD wyglądają na telewizorach Samsung UHD rewelacyjnie. Dzięki zastosowanej technologii automatycznej korekty i dostosowania obrazu (upscaling) widzowie otrzymają lepszy obraz niezależnie od jakości materiału źródłowego. Autorska technologia firmy Samsung pozwala przetworzyć sygnał Full HD, HD, a także niższe rozdzielczości na obraz o jakości zbliżonej do UHD.Z kolei technologia UHD Dimming dodatkowo optymalizuje wyświetlany obraz, analizując jego poszczególne elementy i pogłębiając czerń oraz kontrast.

Jednocześnie należy podkreślić, że telewizory UHD firmy Samsung obsługują wszystkie najnowsze elementy wchodzące w skład standardu telewizji UHD – m.in.kodek HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 i HDCP 2.2. Dzięki pakietowi Samsung UHD Evolution Kit telewizory Samsung UHD są jedynymi urządzeniami na rynku przygotowanymi na nadchodzące w przyszłości zmiany. W tej kategorii produktów tylko telewizory Samsung UHD mogą się poszczycić certyfikatem PrimePass, co dla użytkowników oznacza możliwość podziwiania obrazu o niespotykanej dotąd jakości i szczegółowości na telewizorach najnowszej generacji.

Lepiej, łatwiej i szybciej

Telewizory Samsung Smart TV są teraz jeszcze łatwiejsze i szybsze w obsłudze. Nowa funkcja Multi-Link przenosi na duży ekran możliwość wielozadaniowej obsługi, dzięki czemu użytkownik może wyświetlać na ekranie powiązane tematycznie treści. Oglądając na żywo transmisje telewizyjne można zapełnić prawą stronę ekranu wynikami z wyszukiwarki internetowe na temat oglądanej transmisji, filmami z platformy YouTube, itd. Można też podzielić ekran na cztery części na jednej oglądając program telewizyjny, na drugiej informacje z serwisów internetowych a na kolejnych np. szukać zdjęć na dysku podłączonym do telewizora i przeglądać film na YouTube,

Nowa platforma Samsung Smart Hub 2014 jest teraz jeszcze ciekawsza i bardziej intuicyjna. Nowy sposób organizacji treści ułatwia użytkownikom dostęp do rozrywki, zapewniając przy tym większą kontrolę. Wprowadzono w niej miedzy innymi nowy Panel Multimediów, który łączy stosowane dotąd ekrany Foto/Wideo/Muzyczny i Społecznościowy we wspólną przestrzeń służącą do odbioru ciekawych treści i aktywnej komunikacji.

Wielozadaniowy charakter rozwiązań Samsunga sięga znacznie dalej. funkcja dzięki użyciu podwójnego tunera ( Twin Tuner), TV umożliwia jednoczesną transmisję dwóch różnych programów telewizyjnych. Poszerzono również możliwości zapisu danych – użytkownik może nagrywać sygnał z dwóch kanałów jednocześnie, oglądając tylko jeden z nich lub odwrotnie: oglądać równolegle dwa kanały, nagrywając sygnał z jednego.

W Samsung Smart TV został też wprowadzony Tryb Piłkarski – zaawansowane funkcje, których celem jest zapewnienie jak najlepszego odbioru wydarzeń sportowych. Zoptymalizowana jakość obrazu i dźwięku, a także nowa możliwość wykonywania zbliżeń i automatycznego lub ręcznego podświetlania obrazu dodatkowo przybliża kibiców do akcji na boisku. Funkcja PVR pozwala nagrywać i błyskawicznie odtwarzać oglądane na żywo mecze, a ponadto automatycznie wybiera najlepsze ich fragmenty na potrzeby tworzenia szybkich powtórek lub skrótówW celu realizacji funkcji PVR konieczne jest podłączenie zewnętrznego dysku pamięci do TV.

Najnowsze telewizory Smart TV są wyjątkowo szybkie w działaniu za sprawą udoskonalonego procesora Quad Core Plus, który w porównaniu z jednostką Quad Core jest nawet dwukrotnie szybszy, co przekłada się na płynniejsze wczytywanie stron www, łatwiejszą nawigację i sprawniejsze działanie urządzenia. Opcja Instant On zapewnia szybsze niż dotychczas uruchomienie telewizora, który włącza się natychmiast po naciśnięciu przycisku zasilania, dając błyskawiczny dostęp do ulubionej rozrywki.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl