Home / info / Kulturalne aplikacje Samsunga

Kulturalne aplikacje Samsunga

Na konferencji prasowej w Muzeum Narodowym w Warszawie firma Samsung poinformowała o wprowadzaniu nowych aplikacji multimedialnych do urządzeń Smart. Umożliwiają one przeglądanie ponad 2000 dzieł kultury i sztuki udostępnionych przez następujące instytucje:

Narodowy Instytut Audiowizualny

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Powstania Warszawskiego

Teatr Wielki Opera Narodowa

Z aplikacji można już korzystać na telewizorach z serii D i E, a w najbliższym czasie także najnowszej serii F.

Więcej informacji poniżej.

komunikat prasowy

 

 

 

Zbiory Sztuki Nowoczesnejspektakl „Wymazywanie” Krystiana Lupy i ponad 2 000 innych, cennych materiałów audiowizualnych – to tylko część z atrakcji, które można od dzisiaj obejrzeć i przesłuchać w domowym zaciszu. Cztery uznane instytucje kultury we współpracy z Samsung Electronics udostępniły właśnie pierwsze w Polsce multimedialne aplikacje, dostępne na telewizorach Samsung Smart TV.

Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Teatr Wielki – Opera Narodowa to pierwsze w Polsce instytucje, które zaproponowały wielbicielom kultury dostęp do swoich bogatych zasobów, często niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. W aplikacjach znajdziemy ogromną liczbę zdjęć prezentujących dzieła sztuki, ważne dla historii i kultury materiały audiowizualne, a także praktyczne informacje o placówkach – aktualności, wiadomości o wystawach i godzinach otwarcia. Wszystko to jest dostępne za pomocą podłączonych do sieci internet urządzeń Samsung Smart TV (telewizorów z serii D i E oraz Blu-ray z serii E).

Każda z aplikacji poszczególnych instytucji różni się od siebie m.in. interfejsem oraz rodzajem prezentowanych materiałów. Łączy je jedno – bogaty przegląd zasobów, którymi instytucje chcą pochwalić się przed szerokim kręgiem użytkowników. Eksperci z 4 ośrodków zadbali, aby forma prezentowanych zasobów była atrakcyjna zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i koneserów kultury wysokiej. Zdjęcia eksponatów np. z Muzeum Narodowego w Warszawie wzbogacone o opisy katalogowe. Z kolei w aplikacji Muzeum Powstania Warszawskiego można zapoznać się z licznymi wywiadami, animacjami. Miłośnicy opery, przed udaniem się na spektakl do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej mogą sprawdzić repertuar, a także zapoznać się z materiałami zakulisowymi i wywiadami z artystami. Imponującą bazę multimedialną proponuje także Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). NINATEKA to obecnie blisko 2 000 cennych materiałów audiowizualnych: spektakli teatralnych i operowych, rejestracji koncertów, filmów dokumentalnych i animowanych, wykładów i debat, audycji telewizyjnych i radiowych, relacji z festiwali i konferencji.

Aplikacje na Samsung Smart TV

Z aplikacji instytucji kultury można korzystać na telewizorach Samsung z dostępem do platformy Smart TV z serii D, E oraz w najbliższym czasie w serii F. Wystarczy podłączyć telewizor do Internetu przez WiFi lub kabel sieciowy aby uzyskać dostęp do najbardziej aktualnych i wyczerpujących informacji ze świata kultury i sztuki. Aplikacja została stworzona przez firmę Infor IT Sp. z o. o. i przeszła przez proces certyfikacji w Samsung Electronics Research & Development Polska, które jest jednym z największych i najszybciej rosnących ośrodków badawczo-rozwojowych branży nowoczesnych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej. Telewizory Samsung Smart TV to nowa era domowej rozrywki. Zostały wyposażone w unikatowe inteligentne funkcje, większe rozmiary ekranu o niezwykłej jakości obrazu oraz eleganckie wzornictwo. Samsung Smart TV to także rozszerzenie możliwości korzystania z internetu. Telewizory firmy Samsung zapewniają dostęp do ponad 70 polskich aplikacji oraz 400 globalnych. Jedną z innowacyjnych funkcji Samsung Smart TV jest Smart Interaction. Technologia dostępna w telewizorach z serii ES 8000 i ES 7000 umożliwia sterowanie telewizorem bez naciskania jakichkolwiek przycisków, a co za tym idzie, bez użycia pilota. Wszystko dzieje się za pomocą poleceń głosowych i gestów.

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl