Home / porady / LG 55LA970V

LG 55LA970V

W trzecim numerze magazynu TV TEST opublikowaliśmy, jako pierwsi w Polsce, test sześciu telewizorów 4K. Jednym z nich był 55-calowy model firmy LG 55LA970V.


W teście napisaliśmy, między innymi, że w ustawieniach fabrycznych najlepszego trybu Ekspert1:

… początkowe sceny filmu Giganci ze stali, gdy Charlie Kenton wjeżdza nocą do San Leandro zostały tak przyciemnione, że wiele szczegółów zagubiło się w czerni i niemal nie było widać ani pól uprawnych, ani jadącej drogą ciężarówki. Nie pomogły tu ani wyłączenie LPLED, ani zmiana opcji z niskiej na średnią, czy wysoką, lecz dopiero zwiększenie jasności w menu lub podniesienie poziomu czerni z Niski na Wysoki

Efekt zmiany poziomu czerni widać doskonale na poniższych zdjęciach:

LG 55LA970V 01

LG 55LA970V 02


Dla lepszego porównania zamieszczamy powyższe zdjęcia ponownie, lecz tym razem w postaci galerii, która umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy zdjęciami (za pomocą strzałek lewo-prawo).

Nie jest to rozwiązanie optymalne bowiem zmniejsza kontrast, ale za to pozwala szybko wydobyć szczegóły utracone w cieniach, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie planują wydatku na kalibrację tego modelu.

Pomimo tego zalecamy pełną kalibrację tego interesującego telewizora  – jedynego na rynku 55-calowego LED-a 4K z wyświetlaczem IPS, bo dopiero po niej pokazuje on pełnię swoich (całkiem sporych) możliwości.


PEŁNY TEST LG 55LA970V ZNAJDZIECIE W MAGAZYNIE TV TEST 03/2013 DOSTĘPNYM W EMPIKACH I SIECI KOLPORTERA.

© TV TEST 2014

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl