Home / informacje prasowe / LG a gry w Dolby Vision

LG a gry w Dolby Vision

Informacja prasowa LG ważna dla graczy.

Komunikat prasowy firmy LG z 29 VI 2021 r. [wybrane fragmenty]. Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja informacji prasowej przez TVTEST nie oznacza, że redakcja akceptuje wszystkie stwierdzenia zawarte w komunikacie prasowym.

Nowa jakość gier na telewizorach premium LG dzięki najnowszej aktualizacji Dolby Vision

29 czerwca 2021

Dzięki obsłudze gier z obrazem w formacie Dolby Vision w rozdzielczości 4K z częstotliwością generowania klatek 120 Hz, telewizory LG OLED oferują nową jakość rozrywki.

Firma LG Electronics z dumą informuje, że jest pierwszym producentem telewizorów, który oferuje obsługę obrazu HDR w formacie Dolby Vision® przy rozdzielczości 4K i częstotliwości generowania klatek 120 Hz przy podłączeniu do kompatybilnego sprzętu gamingowego. Umożliwiając wyświetlanie obrazu w tym formacie firma potwierdza, że chce zapewniać użytkownikom telewizorów z dużym ekranem wspaniałe wrażenia podczas gier. Dzięki udoskonalonym funkcjom gamingowym oraz wygodnym, przyjaznym dla użytkownika elementom obsługi, telewizory LG klasy premium mogą stać się źródłem wspaniałych doznań gamingowych na niespotykanym dotąd poziomie.

Wprowadzane obecnie oprogramowanie układowe w wersji 03.15.27 sprawia, że telewizory LG OLED z serii C1 i G1 Gallery jako pierwsze na świecie umożliwiają, przy podłączeniu do kompatybilnego sprzętu gamingowego, wyświetlanie niesamowitego obrazu HDR w formacie Dolby Vision® HDR przy rozdzielczości 4K i częstotliwości generowania klatek 120 Hz. W lipcu aktualizację oprogramowania otrzymają dodatkowo modele premium z oferty na rok 2021, takie jak telewizory z serii OLED Z1, QNED MiniLED QNED99 i NanoCell NANO99. Ponadto dla telewizorów z lat 2021 i 2020 są prowadzone testy zgodności z grami z obrazem w formacie Dolby Vision przy częstotliwości generowania klatek 60 Hz lub 120 Hz.

W ramach aktualizacji oprogramowania zostanie też wprowadzona inna nowa funkcja zwiększająca wygodę graczy. Panel Game Dashboard, który jest dostępny we wszystkich telewizorach LG z roku 2021 wyposażonych w funkcję Game Optimizer, to pływające menu ekranowe, podobne do menu HUD (wyświetlacz przezierny) występującego w wielu grach. Funkcja ta pozwala użytkownikom na szybkie wyświetlanie ustawień telewizora oraz przełączanie ustawień dostosowanych do różnych gatunków gier (standardowe, FPS, RPG, RTS) – bez przerywania gry. Korzystając z tego panelu można też sprawdzać informacje o ustawieniach innych funkcji, takich jak stabilizator czerni czy tryb ze zmniejszonym opóźnieniem sygnału lub VRR. W celu uzyskania dostępu do większej liczby opcji, użytkownicy mogą uruchomić funkcję Game Optimizer bezpośrednio z panelu Game Dashboard.

Ze względu na funkcje zapewniające niewiarygodną płynność i szybkość odwzorowania obrazu niezależnie od gatunku gry, renomowane media oraz zaawansowani gracze z całego świata uznają telewizory LG OLED za najlepsze do gier. Dzięki minimalnemu opóźnieniu sygnału telewizory LG zapewniają niesamowitą prędkość reakcji, która jest źródłem wyjątkowej satysfakcji z gier i pozwala osiągać użytkownikom znakomite wyniki w rozgrywkach, zarówno w przypadku konsol nowej generacji, jak i komputerów PC.

[…]

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl