Home / info / LG bez okularów?

LG bez okularów?

Zwykle nie piszemy w tym miejscu o monitorach komputerowych, jednakże tym razem zrobimy wyjątek. Otóż firma LG Electronics, bardzo dobrze znana z intensywnej popularyzacji telewizorów 3D wykorzystujących technikę polaryzacyjną, poinformowała dziś o wprowadzeniu do sprzedaży (na razie) w Korei monitora komputerowego umożliwiającego oglądanie obrazów 3D bez okularów.

Model DX2500 ma ciekłokrystaliczny wyświetlacz o przekątnej 25 cali wykorzystujący najprawdopodobniej system oparty o barierę paralaksy połączony z funkcją śledzenia ruchu gałek ocznych oraz pozycji głowy użytkownika.

W związku z premierą DX2500 nasuwa nam się jedno pytanie: czyżby LG zamierzało pójść w ślady Toshiby i wprowadzić bezokularowe telewizory 3D wykorzystujące rozwiązania z DX2500? Trudno powiedzieć, ale nie można tego wykluczyć. W każdym razie zapraszamy do zapoznania się z oficjalną informacją prasową o DX2500.

Informacja prasowa

 

 

 

Warszawa, 6 grudnia 2011 r.

 

LG WPROWADZA MONITORY 3D BEZ OKULARÓW

Najnowszy monitor LG, DX2500, oferuje zupełnie nową jakość obrazu 3D bez konieczności używania specjalnych okularów

Firma LG Electronics wprowadza monitor, na którym trójwymiarowe efekty można podziwiać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów 3D. Model DX2500,
o przekątnej 25 cali, to znakomita propozycja dla wielbicieli multimedialnej rozrywki, w którym zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Oprócz bezokularowej technologii, urządzenie wyposażono w funkcję śledzenia ruchu gałek ocznych oraz pozycji głowy użytkownika. Dzięki modelowi DX2500, LG jako pierwszy producent w branży, otrzyma certyfikat organizacji TÜV Rheinland dla monitora 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów.

„Oferowany przez LG model DX2500, może znacząco przyczynić się do upowszechnienia na świecie technologii 3D bez okularów” — powiedział Si-hwan Park, wiceprezes działu monitorów w firmie LG Home Entertainment Company. „W 2012r. będziemy rozszerzać naszą ofertę rozwiązań tego typu o kolejne modele, charakteryzujące się ciekawym wzornictwem i zaawansowanymi funkcjami”.

Firma LG Electronics wprowadza monitor, na którym trójwymiarowe efekty można podziwiać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów 3D. Model DX2500, o przekątnej 25 cali, to znakomita propozycja dla wielbicieli multimedialnej rozrywki, w którym zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Oprócz bezokularowej technologii, urządzenie wyposażono w funkcję śledzenia ruchu gałek ocznych oraz pozycji głowy użytkownika.

Dzięki modelowi DX2500, LG jako pierwszy producent w branży, otrzyma certyfikat organizacji TÜV Rheinland dla monitora 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów.

Oferowany przez LG model DX2500, może znacząco przyczynić się do upowszechnienia na świecie technologii 3D bez okularów” — powiedział Si-hwan Park, wiceprezes działu monitorów w firmie LG Home Entertainment Company.

W 2012r. będziemy rozszerzać naszą ofertę rozwiązań tego typu o kolejne modele,
charakteryzujące się ciekawym wzornictwem i zaawansowanymi funkcjami
”.

Dotychczasowe bezokularowe technologie 3D zmuszają widzów do przebywania w specjalnie dostosowanym do tego celu miejscu i oglądania obrazów pod ściśle określonym kątem. Dopiero wtedy można dostrzec optymalny efekt 3D. Natomiast monitor LG DX2500 eliminuje to ograniczenie, dzięki funkcji śledzenia pozycji głowy i ruchów gałek ocznych. Funkcja ta jest realizowana za pośrednictwem kamery zintegrowanej z monitorem. Wykrywa ona zmiany położenia gałek ocznych i pozycji głowy użytkownika w czasie rzeczywistym. Dzięki zebranym informacjom monitor oblicza kąt i miejsce przebywania widza, a następnie dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu do optymalnej jakości efektu 3D. Rozwiązanie to zapewnia widzom większą swobodę i znacząco wyższy komfort podczas oglądania multimediów.

Dodatkowo zaawansowana funkcja konwersji 2D na 3D sprawia, że użytkownicy monitora DX2500 za pomocą jednego kliknięcia myszki, mogą bez ograniczeń odtwarzać trójwymiarowe treści, takie jak filmy, zdjęcia i gry.

Monitor DX2500 jest już dostępny w Korei, do sprzedaży globalnej trafi na początku 2012 r.

© TV TEST 2011

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl