Home / info / Rewolucyjna grajpodstawa daje niezłego czadu

Rewolucyjna grajpodstawa daje niezłego czadu

Odchudzone do granic możliwości technicznych telewizory LED grają zazwyczaj dość „cienko”, w związku z czym użytkownicy nie są z tego faktu zadowoleni. Firma LG postanowiła spełnić oczekiwania osób pragnących dobrego brzmienia z niewielkiej obudowy i zaproponowała rewolucyjny Sound Plate. Jest to coś w rodzaju podstawy lub cokołu, na którym stawiamy telewizor, a oba urządzenia łączymy kablem optycznym.

LG_SoundPlate (4)

Efekt? Nie chcemy zdradzać wszystkiego, ale po przetestowaniu LG Sound Plate na potrzeby III numeru TV TEST, możemy powiedzieć tylko jedno: bomba!

Poniżej zdjęcia tego ciekawego urządzenia oraz oficjalny komunikat prasowy producenta.

KOMUNIKAT PRASOWY

Informacja prasowa, 4 grudnia 2013

Imponujące brzmienie w mini formie – Panel Dźwiękowy – SoundPlate od LG już w Polsce

Panel dźwiękowy – to najnowsze rozwiązanie LG, wspomagające akcję „odchudzania” telewizorów. Najnowszy i niezwykle prosty w użyciu system audio od LG – zadebiutował na polskim rynku. Łączy on minimalistyczne wzornictwo
i doskonałą jakość dźwięku.

LAP341_S_bg_front

Panel dźwiękowy – LG SoundPlate wyróżnia się świetnej jakości dźwiękiem. Wpływ na to ma wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy oraz głośniki z podwójnymi magnesami neodymowymi, które wytwarzają ośmiokrotnie silniejsze pole magnetyczne niż konwencjonalne magnesy. Ponadto, SoundPlate posiada 4.1-kanałowy system dźwięku przestrzennego, wzmocniony dwoma subwooferami.

LAP340_1

Dodatkowo, inteligentne tryby dostosowują rodzaj dźwięku do odtwarzanego materiału.  SoundPlate pozwala na wyraźne odtwarzanie dialogów w ulubionych programach rozrywkowych, czy wiadomościach. Tryb Cinema Mode – uruchamiany jednym przyciskiem, umożliwia uzyskanie przestrzennych efektów dźwiękowych oraz wyrazistych basów, gwarantując pełną satysfakcję podczas oglądania filmów i słuchania muzyki.

LAP341_S_TV matching

Najnowszy system audio od LG oferuje nie tylko perfekcyjny dźwięk, ale też wyjątkowe wzornictwo. Aluminiowa konstrukcja i subtelne wykończenie obudowy sprawiają, że urządzenie idealnie komponuje się z wystrojem każdego wnętrza. Dwie wersje kolorystyczne – czarna i srebrna – pozwalają konsumentom na dobranie modelu odpowiadającego ich gustom. SoundPlate to także minimalistyczna forma – ma zaledwie 35 mm wysokości i jest jednym z najcieńszych systemów głośnikowych przeznaczonych do ustawienia pod telewizorem.

LG_SoundPlate (2)

SoundPlate jest wyjątkowo prosty w instalacji i może być podłączony do telewizora bezprzewodowo lub przy użyciu zaledwie jednego kabla (jest to szczególnie przydatne w przypadku telewizorów zawieszonych na ścianie). Idealnie pasuje do telewizorów w wielkości od 32 do 55 cali. Dzięki interfejsowi Bluetooth, urządzenie pozwala na strumieniowe odtwarzanie dźwięku również ze smartfonów, tabletów czy laptopów.

LG_SoundPlate (5)

Panel Dźwiękowy od LG w kolorze czarnym (LAP340) i srebrnym (LAP341) jest już dostępny w cenie 1699 PLN w wybranych salonach Saturn, Media Markt, Euro RTV AGD na terenie całej Polski.

LG_SoundPlate (1)

Specyfikacja urządzenia LAP 340/ LAP 341:

Moc: 120W / 2x20W front + 2x20W surround + 40W wbudowany subwoofer

Dźwięk: Procesor 3D Surround

Bluetooth: 3.0

Kabel optyczny w zestawie

Przesyłanie dźwięku z TV: Bluetooth (LG TV) lub kabel optyczny

Pilot w zestawie

Natural EQ

Format Audio (decoding): Dolby Digital, DTS 2.0

Kolor: Czarny lub srebrny

Wymiary netto: 700 X 35 X 320 [mm] / waga netto: 3,6 [kg]

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl