Home / info / LG ST600

LG ST600

Firma LG poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży urządzenia o nazwie ST600. To zgrabne i stylowe „pudełko” rozszerza funkcje standardowego telewizora o pełną obsługę multimediów, zarówno z USB, sieci komputerowej (DLNA), czy Internetu, zapewniając przy tym dostęp do najnowszych programów z platformy LG Apps.

 

Z boku urządzenia znajdziemy gniazdo USB służące do podłączenia pamięci flash lub dysków twardych (ST600 nie posiada wbudowanego dysku twardego).

 

 

Na tylnej ściance widać gniazdo sieci Ethernet oraz złącze HDMI, poprzez które ST600 łączymy z telewizorem. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia bezprzewodową transmisję danych.

Na wyposażeniu ST600 znajdziemy pilota oraz zewnętrzny zasilacz sieciowy. Sugerowana cena detaliczna to 650 zł brutto.

 

Pełny test urządzenia (w języku angielskim) można znaleźć tutaj.

 

Pełna informacja prasowa poniżej

 

 

 

WARSZAWA, 31 sierpnia 2011

 

 

LG ZMIENIA TELEWIZORY W SMART TV DZIĘKI MODUŁOWI LG SMART TV UPGRADER

 

Wystarczy jedno złącze HDMI, aby za pomocą modułu ST600 Smart TV Upgrader zamienić standardowy telewizor w wszechstronną multimedialną platformę z dostępem do Internetu.

 

Firma LG Electronics (LG) wprowadza na rynek moduł ST600 Smart TV Upgrader, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można przekształcić standardowy telewizor
w telewizor nowej generacji z platformą Smart TV. Urządzenie to zapewnia wszystkie korzyści związane z dostępem do Internetu, a także funkcje inteligentnych telewizorów LG, takie jak przeglądarkę internetową oraz dostęp do platformy z aplikacjami LG Apps.

 

ST600 to niewielkie urządzenie, które umożliwia użytkownikom nawigację po funkcjach telewizora za pomocą panelu Home Dashboard — unikatowego ekranu startowego inteligentnej telewizji. Intuicyjny układ ikon i menu oraz prosty interfejs użytkownika sprawia, że użytkowanie telewizora nowej generacji jest prawdziwą przyjemnością.

 

Za pośrednictwem Smart TV Upgrader użytkownicy uzyskają dostęp do bogatej oferty dodatkowych treści udostępnianych przez globalnych operatorów, a także do najatrakcyjniejszych lokalnych programów rozrywkowych, filmów i muzyki. W ten sposób odbiorcy na całym świecie oglądają to, co najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom. Moduł ST600 zapewnia również dostęp do stale poszerzanej oferty aplikacji LG Apps, zaprojektowanych specjalnie z myślą o telewizorach — od kursów językowych po gry. Ponadto, dzięki otwartej przeglądarce, użytkownik może przejść prosto do swoich ulubionych stron WWW lub znaleźć w Internecie każdą potrzebną informację.

 

Moduł ST600 znacznie podnosi jakość korzystania z telewizji dzięki doskonałej łączności. Aplikacja Smart Share umożliwia bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie treści z kompatybilnych urządzeń cyfrowych, podłączonych do domowej sieci DLNA, na ekran telewizora. Co więcej, jedna z funkcji Smart Share – Media Link pozwala użytkownikom przeglądać bezpośrednio z komputerów PC dane dotyczące tego, co właśnie oglądają w telewizji. Zatem w czasie projekcji filmu istnieje możliwość prześledzenia historii jego produkcji bądź sprawdzenia informacji na temat jego obsady.

 

ST600 Smart TV Upgrader jako intuicyjna i prosta w obsłudze konsola może posłużyć jako sieciowy odtwarzacz plików multimedialnych. Użytkownicy mogą oglądać multimedia w formatach, których starsze telewizory nie były w stanie obsługiwać.

 

Telewizory Smart zdobywają rynek

Przewidujemy, że ten rok będzie charakteryzował się dynamicznym rozwojem rynku telewizorów inteligentnych. ST600 jest idealnym rozwiązaniem umożliwiającym poznanie tej technologii przez szersze grono użytkowników” — powiedział Havis Kwon, prezes
i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment. „LG Smart TV Upgrader łączy wygodę i atrakcyjną ofertę telewizorów inteligentnych z łatwością obsługi, będącą znakiem rozpoznawczym LG. Chcemy, aby każdy klient mógł poznać zalety telewizji inteligentnej
z dostępem do internetu
”.

 

Aby zainstalować moduł ST600, wystarczy połączyć go z telewizorem za pomocą jednego kabla HDMI.

Najważniejsze cechy:

 

Ÿ       Funkcje inteligentnej telewizji

Ÿ       Przeglądarka internetowa

Ÿ       Aplikacje LG Apps

Ÿ       Łączność Wi-Fi

Ÿ       Łączność DLNA

Ÿ       Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego

Ÿ       Wymiary: 11cm x 11cm

 

Sugerowana cena detaliczna LG Smart TV Upgrader wynosi 650 zł.

 

# # #

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego dla klientów indywidualnych. Ma 84 filie na całym świecie i zatrudnia ponad 93 000 pracowników w 120 oddziałach. LG, który w 2008 r. osiągnął w skali globalnej sprzedaż 55,8 mld USD, składa się z pięciu działów: Home Entertainment (elektronika dla domu), Mobile Communications (telekomunikacja mobilna), Home Appliance (sprzęt gospodarstwa domowego), Air Conditioning (klimatyzacja) oraz Business Solutions (rozwiązania dla biznesu). Należy do czołowych producentów płaskich ekranów telewizyjnych, urządzeń audio i wideo, telefonów komórkowych, klimatyzatorów i pralek. Dzięki podpisaniu długoterminowej umowy stał się globalnym i technologicznym partnerem Formuły 1™. W ramach tego porozumienia LG zyskało wyłączne prawa do używania nazwy i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla Formuły 1.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl