Home / informacje prasowe / LG też ma Mini LEDY: QNEDY

LG też ma Mini LEDY: QNEDY

Chociaż kwestia praw do znaku towarowego QNED nadal pozostaje kwestią sporną pomiędzy firmami Samsung i LG (na zdrowy rozsądek wydaje się, że większe prawa ma do niego Samsung), nie przeszkodziło to LG zapowiedzieć rychłe wdrożenie własnych telewizorów QNED na rynek. Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do telewizorów QNED Samsunga, które mają być „nieorganicznymi OLED-ami”, LG QNED to zwykłe telewizory LCD wyposażone w nie-zwykłe podświetlenie Mini LED, które w telewizorach tej marki pojawia sie po raz pierwszy,

Komunikat prasowy firmy LG z 30 VI 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego przez TVTEST nie oznacza, że redakcja akceptuje wszystkie stwierdzenia w nim zawarte.

Wprowadzane na całym świecie telewizory LG QNED MiniLED ustanawiają nowy standard jakości obrazu wyświetlanego na ekranie LCD

2021-06-30

Nowe telewizory są wyposażone w wyjątkową technologię Quantum Dot NanoCell zapewniającą wierne odwzorowanie barw oraz najwyższy poziom realistycznych wrażeń.

Już od lipca firma LG Electronics zacznie na całym świecie wprowadzać do sprzedaży swoje najnowsze i najbardziej zaawansowane telewizory LCD. Dzięki najnowszej technologii odwzorowania barw Quantum Dot NanoCell oraz podświetleniu MiniLED, telewizory z oferty na rok 2021 zachwycają jakością obrazu, który charakteryzuje się głębszą czernią, precyzyjniejszym oddaniem barw, większym kontrastem i większą jasnością.1 W skład linii LG QNED MiniLED wchodzą telewizory 8K QNED99 i QNED95 oraz 4K QNED90 o przekątnych od 65 cali do aż 86 cali.2

Telewizory LG QNED MiniLED rozpoczynają zupełnie nową epokę w dziedzinie jakości obrazu wyświetlanego na ekranach LCD. Są wyposażone w opracowaną przez LG technologię odwzorowania kolorów Quantum Dot NanoCell zapewniającą bogate i precyzyjne barwy. Nowe telewizory uzyskały certyfikat Intertek, międzynarodowej jednostki testującej produkty, który potwierdza obsługę pełnej palety barw i wierność odwzorowania kolorów. Ponadto telewizory nie zniekształcają kolorów w szerokim zakresie kątów widzenia, przez co obraz o najwyższej jakości można oglądać z dowolnego miejsca wpomieszczeniu.3

Większa przekątna ekranu wymaga precyzyjnego odwzorowanie najmniejszych detali. Telewizor LG QNED MiniLED jest wyposażony w podświetlenie diodami LED, które są mniejsze niż w innych telewizorach o podobnej przekątnej, co pozwoliło na zwiększenie liczby stref wygaszania. Na przykład 86-calowy ekran telewizora 8K (model 86QNED99UPA) jest podświetlany przez około 30 000 diod LED, które są pogrupowane w około 2500 stref wygaszania, pozwalając na uzyskanie 10-krotnie większego kontrastu niż konwencjonalne telewizory LCD. Głębsza czerń oraz wyraźniejsze detale w ciemnych obszarach zwiększają poczucie głębi i sprawiają, że obraz jest postrzegany jako bardziej realistyczny.

[…]

Telewizor LG QNED MiniLED TV to ogromny skok w ewolucji telewizorów, ponieważ, dzięki połączeniu unikalnej, opracowanej przez LG technologii odwzorowania kolorów oraz podświetlenia MiniLED, osiągnęły szczyt jakości obrazu wyświetlanego na ekranie LCD. Nasza najnowsza linia produktowa potwierdza czołową pozycję firmy LG na rynku telewizorów premium, którą osiągnęliśmy stale doskonaląc innowacyjne telewizory OLED i QNED MiniLED.

powiedział Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG.

Telewizory LG QNED MiniLED TV będą początkowo dostępne w Ameryce Północnej, a w kolejnych tygodniach zostaną wprowadzone do sprzedaży w innych regionach świata.

 

  1. W porównaniu z telewizorami LG UHD, w których nie zastosowano technologii NanoCell.
  2. Dostępność rozmiarów może się różnić w zależności od rynku.
  3. Certyfikat 100% wierności odwzorowania kolorów wydany przez Intertek. Pomiary wykonane zgodnie z CIE DE2000 z użyciem 18-kolorowych wzorców przy kącie patrzenia ±30°. Certyfikat Intertek potwierdzający, że telewizory LG QNED MiniLED mogą odwzorować 100 procent palety DCI-P3 w przestrzeni barwowej 3D pokrywającej cały zakres luminancji telewizora.
  4. Telewizory QNED MiniLED otrzymały certyfikat Eco Product wydany przez SGS zgodnie z normami ECO/21/CEBEC/00016 i ECO/21/CEBEC/00017.

 

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl