Home / info / Jelly Bean dla LG

Jelly Bean dla LG

Firma LG poinformowała dziś, że system operacyjny zainstalowany w telewizorach Google TV będzie można zaktualizować do najnowszej wersji Android 4.2.2 Jelly Bean. Aktualizacja zapewni dostęp do większej liczby aplikacji i gier o wyższym poziomie interakcyjności oraz bogatszej grafice. Zostanie ona udostępniona użytkownikom w USA i Korei w III kwartale bieżącego roku. Poniżej film ilustrujący nowe możliwości oraz oficjalna informacja prasowa.

komunikat prasowy

 

Warszawa, 27.05.2013 r.

 

TELEWIZORY LG Z FUNKCJĄ GOOGLE TV AKTUALIZOWANE DO WERSJI ANDROID 4.2.2 JELLY BEAN

 

Telewizory LG Smart TV z funkcją Google TV, dzięki obsługiwaniu biblioteki Android NDK, zapewnią dostęp do większej, bardziej różnorodnej oferty aplikacji oraz gier

 

System operacyjny zainstalowany w telewizorach LG z funkcją Google TV będzie można zaktualizować do najnowszej wersji: Android 4.2.2 Jelly Bean. Aktualizacja zapewni użytkownikom dostęp do jeszcze większej liczby ciekawych aplikacji i gier o wyższym poziomie interakcyjności oraz bogatszej grafice. Zostanie ona udostępniona użytkownikom w trzecim kwartale tego roku.

Telewizory z funkcją Google TV oraz z nowszym systemem operacyjnym zaprezentowane zostały przez firmę LG na konferencji dla programistów Google I/O w San Francisco. Aktualizacja, oprócz zwiększenia ogólnej wydajności, zapewnia użytkownikom dostęp do biblioteki dla programistów NDK (Native Development Kit), dzięki czemu właściciele telewizorów będą mogli wybierać aplikacje i gry z jeszcze bogatszej oferty niż dotychczas. Aplikacje na smartfony, które zaprojektowano przy użyciu biblioteki NDK, będą działać na telewizorach z funkcją Google TV po wprowadzeniu niewielkich modyfikacji, a w niektórych przypadkach nawet bez takiej konieczności. Tak wysoki poziom kompatybilności sprawia, że deweloperzy mogą w łatwiejszy sposób zaistnieć na rynku aplikacji dla telewizorów Smart TV.

Telewizor LG z funkcją Google TV, najnowszym systemem operacyjnym Jelly Bean i obsługą biblioteki NDK zapewni użytkownikom jeszcze wyższy poziom zadowolenia oraz dostęp do atrakcyjniejszych aplikacji – powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Electronics Home Entertainment. Dzięki najnowszej wersji systemu operacyjnego, użytkownicy zyskają dostęp do zaawansowanych aplikacji w systemie Android, natomiast programiści będą mogli wykorzystać nowe możliwości związane z rynkiem telewizorów Smart TV.

Wyjątkowe funkcje zdalnego sterowania, opracowane przez LG, pozwolą użytkownikom na łatwiejsze korzystanie z treści dostępnych dzięki Google TV. Oprócz dobrze już znanych, intuicyjnych funkcji pilota Magic Remote Qwerty, firma LG wprowadzi również darmową aplikację pilota, dzięki której każdy smartfon lub tablet
z systemem Android może stać się kontrolerem do gier.

LG_GoogleTV cr

Nowa aplikacja pilota zdalnego sterowania LG zapewnia wysoki poziom kontroli, który jest niezbędny przy skomplikowanych grach, takich jak symulacje rozgrywek piłki nożnej lub wyścigów samochodowych. Jest to idealne rozwiązanie do sterowania interaktywnymi grami, których oferta rozszerzy się wraz ze zaktualizowaniem platformy Google TV.

Najnowsza aktualizacja pozwoli też użytkownikom na korzystanie z opatentowanej przez firmę LG funkcji 3D Game Changer, która w niespotykany dotąd sposób zwiększa atrakcyjność interaktywnych gier. Funkcja dostarcza niespotykanych wrażeń poprzez wyświetlanie gier 2D w trybie trójwymiarowym. Dotychczas efekt ten był dostępny tylko w przypadku filmów zrealizowanych przy użyciu sprzętu 3D.

Aktualizacja systemu Android 4.2.2 Jelly Bean w TV LG z funkcją Google TV będzie możliwa do pobrania w USA, przy użyciu funkcji OTA, w trzecim kwartale 2013r. Ponadto, w tym roku telewizory LG z funkcją Google TV po raz pierwszy pojawią się w sprzedaży poza USA, na rynku koreańskim.

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl