Home / info / LG 84LM960V

LG 84LM960V

LG 84LM960V to w chwili obecnej jeden z trzech dostępnych na rynku telewizorów o rozdzielczości Ultra High Definition (3840 x 2160 pikseli). Model ten oferuje spektakularne efekty 3D, wysoką rozdzielczość dynamiczną i potężny dźwięk. Pomimo wielu zalet nie jest pozbawiony mniejszych lub większych wad. Jedną z nich jest niejednorodna czerń, co widać na zdjęciu poniżej.

clouding

Z tego względu włączenie układu wygaszania diod („Lok. przyciemn. LED”) jest bardzo kuszące, choć ze względu na specyfikę podświetlenia krawędziowego oraz zastosowane algorytmy, osiągnięty efekt jest daleki od doskonałości:

wygaszanie 02

Jak widać podświetlenie wykorzystuje dwa rzędy diod umieszczonych wzdłuż górnej i dolnej krawędzi ekranu. Telewizor analizuje obraz i wyłącza część diod w miejscach gdzie nie ma obrazu. Na poniższym zdjęciu widać to nieco lepiej.

wygaszanie 01

Jak widać działanie układu „Lok. przyciemn. LED” powoduje przekłamanie oryginalnego przekazu, bowiem widoczne na ekranie fajerwerki powinny mieć jednolite czarne tło. Miejmy nadzieję, że w nowej wersji 84-calowego giganta inżynierowie LG zastosują działający znacznie skuteczniej układ Nano Full LED, znany choćby ze świetnego modelu 47LM960V.

Więcej informacji o tym telewizorze podano w naszym kwartalniku:

okladka 3

© TV TEST 2013