Home / info / Loewe Connect 55 z iF Design Award

Loewe Connect 55 z iF Design Award

Jeśli któryś producent przyzwyczaił nas regularnie do znakomitej stylistyki swoich produktów, to chyba tylko niemiecki Loewe. Niedawno przetestowaliśmy najnowszy telewizor tej firmy – model Connect 55 UHD (test ukaże się w TV TEST 02/2015) i musimy przyznać, że jeśli chodzi o wzornictwo, to nagroda jest całkowicie zasłużona. Więcej o nagrodzonym produkcie poniżej w oficjalnym komunikacie dystrybutora.


INFORMACJA PRASOWA


Loewe_Connect_IF_05 

Telewizor Loewe Connect 55 UHD otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award. Od ponad 60 lat iF organizuje jeden z najbardziej prestiżowych światowych konkursów poświęconych designowi. Każdego roku firmy poddają swoje produkty rygorystycznej ocenie jury.

Druck

Uzasadniając przyznaną nagrodę podkreślano, że Loewe potrafi połączyć najlepsze technologie i dźwięk z idealną integracją z przestrzenią. Możliwość łatwej zmiany elementu stanowiącego akcent kolorystyczny telewizora i dopasowanej do niego pokrywy głośnika, sprawia, że w prosty sposób można zmienić charakter telewizora. Może to być na przykład klasyczna elegancja – połączenie czerni i srebra, przytulne cappuccino czy nowoczesne i modne petrol blue.

Sylwetka telewizora uwydatnia unikalną cechę Loewe jaką jest doskonały dźwięk. Aluminiowa obudowa subtelnie otacza matrycę UHD i w ten sposób podkreśla najwyższą jakość obrazu.

W połączeniu z doskonałymi ocenami branżowych dziennikarzy ta nagroda potwierdza uznanie, jakim cieszy się stylistyka nowych produktów Loewe. Bardzo cieszymy się z tej serii wyróżnień dla naszych produktów

mówił Mark Hüsges – Partner Zarządzający w Loewe Technologies GmbH.

Podkreślają one jakość naszej technologii i designu, którą udało nam się osiągnąć we współpracy z zagranicznymi partnerami. Są dla nas wsparciem w drodze na pozycję europejskiego lidera segmentu premium elektroniki użytkowej.

Co więcej wszystkie nowe telewizory Loewe są produkowane w Niemczech.

Connect – linia telewizorów smart jest w pełni przygotowana do dzisiejszego świata sieciowych multimediów: pozwala oglądać jeden program, śledzić drugi w trybie picture-in-picture i nagrywać trzeci na zintegrowaną nagrywarkę- co stanowi unikalną w skali branży cechę Connect. Aby obsługiwać telewizor nie trzeba być nawet w domu. Wystarczy smartfon, który za pośrednictwem aplikacji Loewe pozwala zdalnie i w intuicyjny sposób ustalać harmonogram nagrywania. Taka funkcja sprawdza się, gdy spotkania się przedłużają i do domu na ulubiony serial się nie zdąży. Znany z telewizora elektroniczny przewodnik po programach (EPG) jest także dostępny w aplikacji i można w nim łatwo zaplanować nagrania ulubionych programów na zintegrowanej z telewizorem nagrywarce. Dzięki pojemności 1TB daje pozwala nagrać niezliczone programy w wysokiej rozdzielczości. Ponadto dysk twardy telewizora działa jako serwer multimediów i jest udostępniany dla innych urządzeń Loewe w domowej sieci. Dzięki niemu telewizor pozwala na zatrzymanie programu i kontunuowanie oglądania na telewizorze w innym pomieszczeniu (funkcja Follow Me).

Loewe_Connect_IF_02
Inną funkcją jest udostępnianie oglądanego programu (lub innego programu) na tablecie lub smartfonie i zabranie telewizji ze sobą. W ten sposób ma się pewność, że żadna ze scen nie zostanie opuszczona w żadnych okolicznościach.

Loewe_Connect_IF_06

Działa to też w drugą stronę – funkcja Digital Media Renderer pozwala na szybkie i łatwe wyświetlenie plików wideo, zdjęć lub muzyki z tabletu lub smartfona na dużym ekranie telewizora.

Loewe_Connect_IF_01

Niezwykle szybkie przełączanie kanałów, olśniewający obraz w rozdzielczości Ultra HD i najwyższa jakość dźwięku to standard w telewizorach Loewe. Wszystko okraszone wyjątkowym designem i najwyższej klasy materiałami.

Loewe_Connect_IF_03

Nagroda iF Design

Dziedzina “Produkt” nagrody iF Design obejmuje w sumie 17 kategorii. Tradycyjnie zgłaszana jest do niej największa liczba kandydatur – w tym roku było to 3209 produktów. Nagrody przyznaje międzynarodowe grono ekspertów w zakresie designu.

Przewodniczący Jury Fritz Frenkler komentował „skupiamy się na jakości i historii marek. Czystych kształtach, zrozumiałych funkcjach i interfejsach. Jak zawsze jedną z największych zalet konkursu iF jest to, że wszystkie zgłaszane produkty są fizycznie „obecne” i pozwalają nam użyć, ocenić i sprawdzić każdy produkt”.

Jury ocenia zgłoszone produkty w oparciu o kryteria związane z designem, jakością, wykonaniem, doborem materiałów, stopniem innowacyjności, przyjaznością dla środowiska, funkcjonalnością, ergonomią, wartością użytkową, bezpieczeństwem, tożsamością produktu i brandingiem. We wszystkich tych obszarach Connect 55 został oceniony bardzo wysoko. Nagroda została przyznana w BMW-Welt w Monachium.

Informacje o Loewe

Wielokrotnie nagradzany design, innowacyjna technologia i najwyższa jakość, to cechy wszystkich produktów sprzedawanych pod marką Loewe. Technologia obejmuje m.in.: w wysokim stopniu personalizowane systemy domowej rozrywki z obrazem HD, zintegrowaną nagrywarką i doskonałym połączeniem Internetu z telewizorem. Publicznie notowana spółka, założona w 1923 roku w Berlinie, produkuje i dystrybuuje telewizory, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio i rozwiązania multiroom.

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl