Home / info / Maksimum

Maksimum

SanDisk znów zaskakuje. Tym razem wprowadza do sprzedaży pierwszą na świecie kartę pamięci CFAST 2.0., której prędkość wynosi nawet 450 MB/s. Przeznaczona jest dla profesjonalistów – operatorów kamer oraz fotografów, do rejestracji zdjęć i nagrań wideo. Więcej na ten temat w poniższej informacji prasowej. Zapraszamy do czytania.

informacja prasowa

SANDISK WPROWADZA DO SPRZEDAŻY PIERWSZĄ NA ŚWIECIE KARTĘ PAMIĘCI CFAST 2.0

 

SanDisk Extreme Pro CFast 2.0: najszybsza na świecie karta pamięci do rejestracji profesjonalnych zdjęć i nagrań wideo z dużą szybkością

 

 

 

Konferencja IBC, Amsterdam, 12 września 2013 r. — Firma SanDisk wprowadza na rynek karty pamięci SanDisk Extreme Pro® CFast™ 2.0, przeznaczone dla profesjonalistów – w szczególności operatorów kamer oraz fotografów.

 

SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 o pojemności 120 GB(1) jest najszybszą na świecie kartą pamięci: cechuje się szybkością odczytu maksymalnie 450 MB/s(2) (3000X), co zapewnia bardzo wysoką sprawność pracy, oraz szybkością zapisu maksymalnie 350 MB/s(2) (2333X), co daje doskonałe możliwości rejestracji obrazu. Szybkość transferu danych umożliwia rejestrację obrazu z szybkością dwukrotnie większą niż najszybsze dotąd karty pamięci. Nowa karta umożliwia też profesjonalnym użytkownikom szybsze niż dotąd zarządzanie wielkimi plikami. Na przykład transfer pliku 100 GB z karty CompactFlash o szybkości 90 MB/s zajmuje prawie 20 minut, podczas gdy w przypadku karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 o szybkości 450 MB/s czas ten wynosi zaledwie cztery minuty(3).

CFast_Front_120GB_HR_3

„SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 otwiera nową generację kart pamięci, która zaspokaja potrzeby profesjonalnej kinematografii wysokiej klasy” — powiedział Dinesh Bahal, Wiceprezes Ds. Marketingu Produktów w Sandisk. „Karty te umożliwią profesjonalnym twórcom filmowym korzystanie z nowych rozwiązań cyfrowych opartych na takich technologiach jak wideo o wysokiej jakości w rozdzielczości 4K. Jest to kolejny dowód na innowacyjność firmy SanDisk. Nowa karta umacnia naszą pozycji lidera w dziedzinie pamięci opartych na technologii flash”.

 

Nowa karta jest pierwszą na świecie, która spełnia specyfikację CFast 2.0. Specyfikacja ta powstała w wyniku współpracy czołowych członków CompactFlash Association i ma na celu spełnienie wysokich wymagań, jakie występują w profesjonalnych zastosowaniach związanych z nagraniami wideo i fotografią. Pierwszymi firmami, które przyjęły i poparły tę specyfikację, były SanDisk, Canon, ARRI i Codex. W wyniku tego sojuszu powstała specyfikacja CFast 2.0, która ustanawia nowy poziom wydajności profesjonalnych kamer i aparatów nowej generacji.

 

ARRI, producent profesjonalnych kamer filmowych, będzie pierwszą firmą, która użyła karty CFast 2.0 jako nośnika zapisu w swym systemie ALEXA XT (również System ALEXA Classic z adapterem XR). Stephan Schenk, Dyrektor Działu Kamer i Systemów Cyfrowego Przetwarzania Obrazów w Firmie ARRI, powiedział: „Nowe karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 mają ogromną wydajność, która umożliwia profesjonalnym użytkownikom rejestrację filmów w rozdzielczości ProRes 4444 z szybkością 120 ps, a tym samym maksymalne wykorzystanie możliwości kamer ALEXA XT przy zachowaniu ekonomiczności nośnika danych”.

 

Również Canon popiera stworzenie standardu CFast 2.0. Masaya Maeda, Dyrektor Działu Produktów Do Komunikacji Wizualnej W Firmie Canon, powiedział: „Nadzwyczajna szybkość kart pamięci CFast 2.0 umożliwia nam opracowanie kamer nowej generacji, o bogatszej funkcjonalności, w tym z możliwością zapisu wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD”.

 

Trwałość i niezawodność

Nowa karta cechuje się dużą wydajnością, niezawodnością oraz trwałością. Karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 są w stanie wytrzymać wszelkie występujące w praktyce warunki temperaturowe, wstrząsy i wibracje. W szczególności konstrukcja złączy nie zawiera wtyków, co zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia karty lub kamery podczas wymiany kart. Karty mogą być oznakowane niepowtarzalnym numerem seryjnym, który może być zarejestrowany w dziale obsługi klienta firmy SanDisk. Ponadto do kart tych oferowana jest bezterminowa ograniczona gwarancja(4) oraz roczna subskrypcja na oprogramowanie RescuePRO® do odzyskiwania zawartości przypadkowo usuniętej z nośnika(5).

 

Dostępność

Karty pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 są dostępne w USA i Europie w wybranych specjalistycznych sklepach fotograficznych oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży firmy ARRI. Oferowane są modele o pojemności 60 GB i 120 GB.

 

Czytnik kart CFast

Ponadto w sprzedaży dostępny jest czytnik kart pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 Reader/Writer. Jest to pierwsze tego rodzaju urządzenie na świecie przeznaczone dla profesjonalnych fotografów i twórców materiałów wideo pracujących dla nadawców telewizyjnych, producentów filmowych i agencji fotograficznych. Czytnik jest na tyle mały, że może być używany jako urządzenie przenośne, ale mimo to zapewnia wysoką wydajność zgodnie z wymaganiami standardu CFast 2.0, co pozwala usprawnić pracę. Czytnik jest zgodny ze standardem USB 3.0 i umożliwia przesyłanie danych z szybkością maksymalną 500 MB/s(6).

(1) 120 GB: szybkość odczytu maksymalnie 450 MB/s i szybkość zapisu maksymalnie 350 MB/s. 60 GB: szybkość odczytu maksymalnie 450 MB/s i szybkość zapisu maksymalnie 225 –MB/s. Na podstawie testów wewnętrznych. Wydajność może być niższa w zależności od urządzenia rejestrującego. 1 MB = 1 000 000 bajtów. X = 150 KB/s.

(2) 1 GB = 1 000 000 000 bajtów. Rzeczywista pojemność dostępna dla użytkownika jest mniejsza.

(3) Dane przybliżone. Wyniki zależą od urządzenia rejestrującego, atrybutów pliku i innych czynników.

(4) Gwarancja na 30 lat w Niemczech, Kanadzie i innych regionach, w których prawo nie dopuszcza gwarancji bezterminowej.

(5) Wymagana jest rejestracja. Obowiązują określone warunki.

(6) Na podstawie specyfikacji USB 3.0. Wydajność może być inna w zależności od sposobu użycia i urządzenia rejestrującego. 1 MB = 1 000 000 bajtów.

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl