Home / info / Nagrody dla Sony

Nagrody dla Sony

Firma Sony poinformowała, że ponad 20 produktów tej firmy otrzymało prestiżowe nagrody iF Design Awards. Wśród nagrodzonych urządzeń jest też telewizor KD-55X9005. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

KOMUNIKAT PRASOWY

Najwyższe laury dla aparatu Cyber-shot™ RX10, komputera VAIO® Tap 11 i telewizorów BRAVIA 4K z serii X9

W tegorocznej edycji iF Design Awards — prestiżowego międzynarodowego konkursu wzornictwa przemysłowego — Sony otrzymało aż 26 nagród. Trzy spośród nich to nagrody złote. Zdobyły je produkty, które reprezentują różnorodne kategorie elektroniki użytkowej Sony: aparat fotograficzny, mobilny komputer oraz telewizor 4K.

Poniżej nagrodzone produkty i cytaty z werdyktów jury.

Złote nagrody iF 2014

Seria BRAVIA X9000A | Telewizor LED 4K

„Mamy tu do czynienia z doskonałą redukcją formalną typu produktu: telewizora płaskiego. Mocną stronę stanowi estetyka, połączenie ekranu i wbudowanych głośników o znacznej wielkości ze stonowanym wyglądem. Kiedy telewizor jest wyłączony, nie sposób niemal dopatrzeć się na nim jakichś detali; po włączeniu natychmiast robi jednak wrażenie. Każda krawędź i każda powierzchnia są nienagannie zaprojektowane i wykonane.”

Kategoria: 03. audio / wideo
Firma/producent: SONY Corporation, Tokio, Japonia

BRAVIA X9

DSC-RX10 | Cyfrowy aparat fotograficzny

„Aparat cyfrowy Sony RX10 to przykład znakomitego przełożenia klasycznej formy lustrzanki jednoobiektywowej na realia roku 2014. Uwagę zwraca niezwykle starannie dopracowany korpus i zrozumiały od pierwszych chwil system obsługi. Próżno byłoby szukać w tym modelu zbędnych funkcji. Przekonujący wygląd to również zasługa wyraźnych kształtów oraz wyjątkowo przejrzystego pod każdym względem projektu.”

Kategoria: 03. audio / wideo
Firma/producent: SONY Corporation, Tokio, Japonia

DSC-RX10

VAIO® Tap 11 | Tablet PC

„Ten komputer typu tablet PC zwyciężył, ponieważ odzwierciedla dojrzałość swego producenta, który przy wprowadzaniu innowacji posługuje się językiem spójnego wzornictwa, dobrze dobiera materiały i zwraca baczną uwagę na szczegóły oraz całościową prostotę i przejrzystość realizacji.”

Kategoria: 05. komputer
Firma/producent: SONY Corporation, Tokio, Japonia

VAIO Tap 11

Pełna lista nagrodzonych produktów:
Seria SAXES
SH800 / SP6800
DSC-RX10
DSC-QX10 / QX100
HDR-AS30V z akcesoriami
DSC-HX50
ILCE-7 / ILCE-7R
VAIO® Tap 11
VAIO® Pro
VAIO® Tap 21
VAIO® Fit 13A
NW-ZX1
PMW-F55
HDR-MV1
HMZ-T3W / HMZ-T3
Seria CMT-BT80W/BT60
SRS-BTS50
SRS-BTV5
MDR-10R
Seria BRAVIA W950A
Seria BRAVIA X9000A
Xperia™ C
Xperia™ Z Ultra
SmartWatch2 SW2
Smart Bluetooth® Handset SBH52

Informacja o nagrodach iF Design
Od wprowadzenia w 1953 roku nagrody International Forum (iF) są niezawodnym wyróżnikiem nieprzeciętnej jakości wzornictwa. Przyznawany przez międzynarodowy zespół ekspertów znak iF cieszy się uznaniem na całym świecie i świadczy o sprawdzonej jakości wzornictwa przemysłowego. W tegorocznej edycji o nagrody rywalizowały firmy z 55 krajów, które złożyły łącznie 4615 zgłoszeń. 1626 produktów otrzymało nagrodę iF Product Design 2014, z czego 75 złotą.

Informacja o Sony Design
Pierwsze centrum Sony Design powstało w Tokio w 1961 r. Od tego czasu projektanci Sony zawsze starali się opracowywać innowacyjne produkty zgodnie z filozofią „budowania zaawansowanych, łatwych w użyciu i pięknych urządzeń o wyraźnym, niepowtarzalnym charakterze Sony”. Wzornictwo Sony rozwijało się przez lata na całym świecie, zgodnie z ogólną strategią firmy. Dziś projektanci z całego świata i z najróżniejszych środowisk pracujący dla Sony skupieni są w centrach Sony Design zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Chinach. Strona internetowa Sony Design: http://www.sony.net/design

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl