Home / info / CT380 oraz CT780, czyli najnowsze grajbelki Sony

CT380 oraz CT780, czyli najnowsze grajbelki Sony

Kilka dni temu firma Sony poinformowała o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych modeli grajbelek oraz jednego grajcokołu z podstawowej serii HT. Szczegółowe informacje poniżej w oficjalnym komunikacie prasowym.

sony grajbelki 208

 

 


KOMUNIKAT PRASOWY


 

Sony proponuje pełny, kinowy dźwięk we własnych czterech ścianach

16 marca 2015

Nowe głośniki w formie listwy i podstawy pod telewizor z zestawem głośników — smukłe i eleganckie.

HT-CT780 i HT-CT380 — głośniki w formie listwy z technologią NFC do transmisji strumieniowej

HT-XT100 — podstawa pod telewizor z zestawem głośników i technologią NFC do transmisji strumieniowej

Firma Sony przygotowała kilka propozycji dla miłośników kina i melomanów, którzy z nadejściem wiosny chcą obudzić do życia domową rozrywkę. Nowe głośniki w formie listwy i podstawy pod telewizor z zestawem głośników łączą atrakcyjny, stylowy wygląd z dużą mocą wielokanałowego dźwięku.

Głośnik w formie listwy HT-CT780

HT-CT780_B_cw1

Smukły, elegancki głośnik HT-CT780 wzbogaca oglądany obraz 2.1-kanałowym dźwiękiem, którego całkowita moc wyjściowa wynosi aż 330 W. Jest przeznaczony do telewizorów z ekranem od 46″ wzwyż. Dzięki niemu imponujące brzmienie nie musi być okupione nieporządkiem czy poprowadzonymi w widocznym miejscu kablami.

HT-CT780_hero02

Doskonała słyszalność dialogów, efektów specjalnych i muzyki to zasługa technologii przetwarzania S-Force PRO Front Surround. Dwudrożne głośniki z oddzielnymi jednostkami wysokotonowymi gwarantują finezję i szczegółowość brzmienia, a dostarczany w komplecie subwoofer jest źródłem solidnego basu.

HT-CT780_B_cw_w_TV

Technologie NFC and Bluetooth® umożliwiają błyskawiczny dostęp do muzyki przechowywanej w pamięci smartfona lub tabletu: aby rozpocząć strumieniową transmisję, wystarczy na moment przyłożyć używane urządzenie do głośnika. Po zainstalowaniu w urządzeniu mobilnym aplikacji Sony SongPal możliwe jest ponadto zdalne sterowanie głośnikiem.

HT-CT780_hero01

Z myślą o podłączaniu różnych źródeł sygnału HD urządzenie jest wyposażone w trzy wejścia HDMI; jeden przewód HDMI wystarcza również do podłączenia telewizora. Pasjonaci domowej rozrywki z zadowoleniem powitają bogaty wybór kodeków audio HD oraz obsługę standardu HDCP 2.2, która gwarantuje pełną zgodność ze strumieniową transmisją materiałów 4K.

 

Głośniki w formie listwy HT-CT380/HT-CT381

HT-CT380_B_cw1

Smukły, elegancki głośnik w formie listwy HT-CT380 to propozycja dla posiadaczy telewizorów z ekranem do 46″. Model ten można zamontować na ścianie lub umieścić na półce, w obu przypadkach uzyskując 2.1-kanałowy dźwięk o mocy 300 W z intensywnymi efektami przestrzennymi zapewnianymi przez technologię S-Force PRO Front Surround. Głośnik jest dostarczany z komplecie z niewielkim subwooferem bezprzewodowym, który można ustawić w dowolnie wybranym miejscu, uzyskując mocny, satysfakcjonujący bas.

HT-CT380_hero02

Tak jak w przypadku modelu CT780 technologie NFC i Bluetooth® pozwalają rozpocząć słuchanie jednym dotknięciem, a do zdalnego sterowania można użyć aplikacji SongPal zainstalowanej w telefonie lub w tablecie. Dostępna jest również wersja HT-CT381 ze srebrnym wykończeniem.

HT-CT381_S_cw1

Podstawa pod telewizor z zestawem głośników HT-XT100

HT-XT100_B_cw

Model HT-XT100 łączy dwie funkcje: podstawy pod telewizor i 2.1-kanałowego zestawu głośników o mocy 80 W, który dzięki wbudowanemu subwooferowi wzbogaca filmy precyzyjnie kontrolowanym basem. Zwolennikom oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej przyda się przycisk „Voice”, który służy do poprawy słyszalności dialogów. Strumieniową transmisję nagrań ze smartfona umożliwiają technologie NFC i Bluetooth®, a wbudowany port USB pozwala na słuchanie ulubionych utworów z zewnętrznej pamięci.

HT-XT100_B_TV

W ofercie produktów Sony do kina domowego pojawią się również głośniki w formie listwy HT-CT180 i HT-CT80. Wszystkie te produkty cechują się wysoką jakością dźwięku oraz łatwością użycia zapewnianą między innymi przez technologie łączności Bluetooth® i NFC. Sprzedaż nowych głośników w formie listwy i podstaw pod telewizor firmy Sony rozpocznie się wiosną 2015 r.


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl