Home / info / nanoDROIDY

nanoDROIDY

NanoDROID przekształca telewizor w multimedialne urządzenie, które służy do oglądania wszystkiego co chcemy, odtwarzania muzyki i filmów, a także umożliwia surfowanie po internecie oraz granie. Wszystko to oferuje firma GOCLEVER i na dodatek proponuje przystępną cenę. Zapraszam do czytania poniższej informacji prasowej.

 

informacja prasowa

 

 

 

GOCLEVER nanoDROID X1 oraz X2 – zmień zwykły telewizor w centrum multimediów

 

Firma GOCLEVER wprowadziła do oferty urządzenia o nazwie nanoDROID – są to odtwarzacze multimedialne, podłączane do portu HDMI. Dzięki nim możemy przekształcić dowolny telewizor czy monitor wyposażony w to złącze we wszechstronny „kombajn” multimedialny z Androidem, który można wykorzystać do odtwarzania filmów, muzyki i zdjęć (zarówno z dysku USB, jak z Internetu), surfowania po Internecie czy uruchamiania aplikacji, w tym również gier.

GOCLEVER_nanoDROID_X1_1 iGOCLEVER_nanoDROID_X2_3 GOCLEVER_nanoDROID_X2_2

Pierwszy z nich, GOCLEVER nanoDROID X1 na pierwszy rzut oka wygląda jak typowy pendrive – odtwarzacz przypomina pamięć USB zarówno gabarytami, jak i kształtem. Różnica pojawia się w momencie komunikacji urządzenia z telewizorem. GOCLEVER nanoDroid podłączamy do portu HDMI oraz do zasilania (będącymi w zestawie: kablem USB do portu USB telewizora lub do zasilacza sieciowego USB) i urządzenie jest właściwie gotowe do pracy. Możemy je od razu wykorzystać np. do przeglądania multimediów z Internetu lub sieci lokalnej (wystarczy podłączyć nanoDROID X1 do domowej sieci WiFi). Ale to nie wszystko – port microUSB i kabel OTG (w zestawie) umożliwiają podłączenie do niego zewnętrznych nośników danych, np. pendrive’a lub dysku z filmami, muzyką czy kolekcją fotografii. Multimedia można również zapisać we wbudowanej pamięci o pojemności 4 GB. Podobnie można wykorzystać model nanoDROID X2, który oferuje jeszcze większe możliwości, zamykając je w niewielkiej „multimedialnej” kostce o wymiarach 82x50x10 mm (waga 100 g).

 

Miniaturowy nanoDROID X1 (mierzy 88x26x8 mm i waży 85 g) wyposażony jest w procesor Allwinner A10S Cortex A8 1GHz oraz szybki układ graficzny Mali400 – takie połączenie świetnie sprawdzi się podczas odtwarzania filmów (również Full HD), a także uruchamiania aplikacji czy gier. Druga konstrukcja przeznaczona jest dla osób ceniących sobie jeszcze wyższe parametry. Rozbudowany GOCLEVER nanoDROID X2 charakteryzuje się mocniejszym, dwurdzeniowym CPU RockChip RK3066 1.6GHz Cortex A9, 1GB RAMu oraz slotem na karty microSD (do 32GB).

 

Jedną z najważniejszych zalet nanoDROID’ów od GOCLEVER jest zastosowanie w nim systemu operacyjnego Google Android (w wersji 4.0.4 dla X1 oraz 4.1 dla X2). Dzięki temu nabywcy urządzenia zyskują dostęp do sklepu z aplikacjami, oferującego setki tysięcy programów, gier, książek itp. (zarówno darmowych, jak i płatnych). Pozwala to każdemu na stworzenie swojego unikalnego, dopasowanego do własnych potrzeb, centrum multimedialnego – poprzez dobranie odpowiednich aplikacji, ustawień, czy szaty graficznej systemu.

 

Oczywiście, wraz z urządzeniem nabywca otrzymuje cały pakiet preinstalowanego oprogramowania – m.in. aplikacje do czytania dokumentów, e-booków, odtwarzania plików audio, video, przeglądania zdjęć, a także przeglądarkę internetową i klienta poczty. Przydatnym dodatkiem jest również funkcja Mediashare, umożliwiająca bezprzewodowe przesyłanie multimediów między odtwarzaczem a kompatybilnymi urządzeniami (również pracującymi pod kontrolą Androida – np. smartfonami, tabletami itp.).

 

W komplecie z urządzeniami nabywca otrzymuje m.in. dedykowany pilot (opcjonalnie), ładowarkę, kabel HDMI oraz kabel microUSB OTG (w wersji X2 kabel OTG posiada dodatkowy port USB). Co ważne, odtwarzacz obsługuje protokół HID, co oznacza, że bez problemu współpracuje ze wszystkimi urządzeniami sterującymi wspierającymi ów standard – myszami, klawiaturami czy uniwersalnymi pilotami. Dodatkowym atutem urządzeń nanoDROID jest możliwość sterowania interfejsem za pomocą tabletu czy smartfona opartym na Androidzie. Wystarczy pobrać dedykowaną do tego aplikację ze strony GOCLEVER.

 

Cenę najnowszych multimedialnych odtwarzaczy GOCLEVER (z pilotem w zestawie) ustalono na 199 zł brutto (X1) oraz 259 (X2). Jeśli użytkownik posiada już urządzenie sterujące, GOCLEVER oferuje również urządzenia bez pilotów w odpowiednio niższej cenie (odpowiednio 149 i 219 zł). Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia od polskiego producenta, w standardzie pozostaje 2-letnia gwarancja producenta, w tym 12 miesięcy w wygodnym systemie door-to-door.

 

Wraz z debiutem nowej linii produktów firma GOCLEVER, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, poszerzyła swoją ofertę nowoczesnych urządzeń sterujących. W ofercie, poza wcześniej wspomnianym pilotem REMOTE, znajdują się: FLYMOUSE, KEYBOARD STAND WIRELESS oraz nowość: flymouseKEYBOARD – urządzenie łączące w sobie zalety pilota flymouse z tradycyjną klawiaturą.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl