Home / informacje prasowe / Nowe głośniki LG

Nowe głośniki LG

Znakomity dźwięk, intuicyjność oraz inteligentne rozwiązania – nowa linia głośników LG na rok 2018

Szeroka gama produktów audio zachwyca zarówno wspaniałym brzmieniem, jak i zaawansowanymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji.

LG audio 2018

Na zbliżających się targach CES 2018 firma LG Electronics zaprezentuje najnowszą linię produktów audio klasy Premium. Dzięki niezrównanej czystości dźwięku oraz inteligentnym funkcjom definiuje ona na nowo sposób myślenia o głośnikach przeznaczonych do użytku domowego. Innowacją na rok 2018 jest zaawansowana, autorska technologia firmy Meridian Audio, która sprawia, że brzmienie jest cieplejsze i bardziej naturalne. Firma LG przygotowała atrakcyjną ofertę dla miłośników muzyki oraz filmów, która obejmuje różnorodne urządzenia, od soundbarów z systemem Dolby Atmos® po przenośne głośniki Bluetooth oraz ten najnowszy, wyposażony w sztuczną inteligencję.

Dźwięk ze wszystkich stron

Nowy system soundbar SK10Y posiada moc wyjściową 550W oraz obsługuje technologię Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie dźwięku kanałowego w układzie 5.1.2. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest odwzorowywanie „obiektów dźwiękowych”, które mogą być precyzyjnie rozmieszczone w dowolnych punktach przestrzeni. Sprawia to, że najwyższej jakości dźwięk dociera do użytkownika ze wszystkich stron, także z góry. To wszystko gwarantuje bardziej realistyczne efekty dźwiękowe a widzowie mają wrażenie, że znajdują się w samym centrum akcji. Aby ze wszystkich stron otoczyć słuchaczy silnym i bogatym dźwiękiem, w systemie soundbar SK10Y zastosowano kilka głośników, w tym dwa skierowane do góry. W celu dostosowania sprzętu do wysokości pomieszczenia, użytkownicy mogą regulować natężenie dźwięku emitowanego przez głośniki skierowane do góry. Meridian Audio to firma, która jest znana z pionierskich rozwiązań umożliwiających odtwarzanie dźwięku o najwyższej jakości oraz traktowana jest jako ekspert w dziedzinach cyfrowego przetwarzania sygnałów i psychoakustyki.

LG Meridian

Współpraca z LG zaowocowała zastosowaniem w systemie SK10Y między innymi technologii Bass and Space, pozwalającej na otoczenie użytkowników bogatym dźwiękiem o bezkompromisowej jakości. Dzięki temu do słuchaczy dociera on cieplejszy i bardziej realistyczny, niezależnie od miejsca, w którym siedzą.

Opracowana przez firmę Meridian funkcja Height Elevation pozwala na uzyskanie wrażenia, że dźwięk dociera znad systemu soundbar, tzn. z poziomu ekranu, co przekłada się na lepszą słyszalność dialogów oraz czystsze brzmienie muzyki. Dodatkowo, soundbar LG SK10Y jest kompatybilny z bezstratnymi plikami audio pozwalającymi na perfekcyjne odtwarzanie dźwięku zarejestrowanego w studiu nagraniowym. System ma pasmo przenoszenia do 40kHz oraz jest wyposażony w funkcję podwyższania jakości dźwięku ze standardowych formatów do poziomu odpowiadającego próbkowaniu 24 bit/192Hz, która pozwala na zapewnienie brzmienia bogatego w najdrobniejsze szczegóły.

Soundbar SK10Y przyciąga wzrok nowoczesnym wzornictwem o harmonijnych krawędziach, a smukły profil pozwala bezproblemowo ustawić go pod wieloma telewizorami LG OLED oraz SUPER UHD z oferty na rok 2018. Urządzenie jest też wyjątkowo wygodne w użyciu i może być łatwo podłączane do serwerów multimedialnych, głośników oraz innych inteligentnych urządzeń zgodnych z technologią Chormecast. Aby rozpocząć odtwarzanie piosenki, podcastu lub klipu audio z serwera streamingowego, wystarczy użyć polecenia zaczynającego się od „Ok Google”.

Przenośne głośniki na każdą okazję

Dzięki atrakcyjnej i praktycznej obudowie, przenośne głośniki LG z serii PK można łatwo zabrać ze sobą wszędzie. Urządzenia te pozwalają na odtwarzanie silnego dźwięku oraz są wyposażone w nastrojowe podświetlenie. W głośnikach zastosowano zaawansowane technologie firmy Meridian Audio, umożliwiające uzyskanie silnych i czystych basów, a także optymalnej jakości odtwarzania mowy i partii wokalnych. Seria PK na rok 2018 jest zgodna ze standardem Apt-X HD Bluetooth pozwalającym na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie 24-bitowej muzyki z zachowaniem jakości bliskiej oryginałowi. Dzięki funkcji Dynamic Party Lighting sprzęt może dostarczać też dodatkowych wrażeń wizualnych, rozbłyskując w rytm muzyki. Ponadto, wszystkie modele z serii PK mają wytrzymałą konstrukcję oraz wygodne uchwyty pozwalające na łatwe przenoszenie.

Wspaniałe brzmienie i Asystent Google

Targi CES 2018 będą dla firmy LG okazją do zaprezentowania pierwszego urządzenia audio klasy Premium, wyposażonego w sztuczną inteligencję – głośnika LG ThinQ, który przyciąga uwagę wysoką jakością dźwięku, jak i wbudowanym Asystentem Google.

LG ThinkQ Speaker

Dzięki współpracy firm LG oraz Google, sprzęt ten pozwala cieszyć się wszystkimi wygodami, jakie zapewnia cyfrowy asystent. Głośnik LG ThinQ umożliwia głosowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG, np. można go skonfigurować w taki sposób, aby użytkownik mógł włączać lub wyłączać oczyszczacz powietrza wypowiadając polecenie zaczynające się od słów „OK Google”. Dodatkowo, dzięki technologiom opracowanym przez firmę Meridian Audio, głośnik gwarantuje bezkompromisową jakość dźwięku. Między innymi, jest wyposażony w funkcję High Resolution Audio, która zapewnia kompatybilność z bezstratnymi plikami audio i pozwala na uzyskanie dźwięku identycznego z zarejestrowanym w studiu nagraniowym.

Głośniki stworzone na imprezę

Z myślą o miłośnikach imprez firma LG przygotowała głośniki umożliwiających odtwarzanie bardzo silnego dźwięku. Są to zintegrowane systemy o dużej mocy, nawet 1800 W oraz wyposażone w rozwiązania pomagające ożywić atmosferę każdej imprezy. Są to między innymi funkcje DJ, tryby karaoke, czy efekty świetlne. Najnowsze głośniki LG mają wytrzymałą konstrukcję, intuicyjną obsługę oraz interfejsy zapewniające swobodę pobierania lub strumieniowego przesyłania muzyki.

Od chwili, gdy prawie 60 lat temu firma LG zaoferowała koreańskim konsumentom swój pierwszy radioodbiornik, nastąpił ogromny postęp w dziedzinie odtwarzania dźwięku. Jestem przekonany, że podczas tegorocznych targach CES zadziwimy publiczność bogactwem technologii, które zastosowaliśmy w naszych produktach audio gwarantując najwyższą jakość dźwięku.

-Seo Young-jae, szef oddziału CAV (Convergence Audio and Video) w dziale Home Entertainment Company firmy LG

System soundbar, przenośne głośniki, systemy głośnikowe o dużej mocy, oraz innowacyjny głośnik LG ThinQ, z oferty LG na rok 2018 z pewnością wzbudzą ogromne zainteresowanie odwiedzających targi CES 2018 w Las Vegas.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl