Home / info / Nowe telewizory LG – specyfikacje i ceny

Nowe telewizory LG – specyfikacje i ceny

W nawiązaniu do wcześniejszego artykułu Nowe telewizory LG, poniżej publikujemy oficjalną informację prasową wraz ze specyfikacjami i cenami nowych modeli telewizorów.

 

komunikat prasowy

 

 

 

 

Warszawa, 17 kwietnia 2013 r.

 

NOWA GENERACJA LG SMART TV 2013
– INTUICYJNOŚĆ W KAŻDYM CALU

LG prezentuje najnowszą linię telewizorów Smart TV CINEMA 3D, zapewniającą wyjątkową intuicyjność obsługi i szeroki dostęp do rozrywki

interior_LA54

W dobie, gdy nowe technologie powodują coraz większe zagubienie użytkowników, firma LG Electronics stawia na intuicyjność oraz optymalną prostotę obsługi i wprowadza na rynek najnowszą linię telewizorów Smart TV Cinema 3D. Wszystkie telewizory z linii LG Smart TV charakteryzują się wyjątkowo łatwym systemem sterowania, udostępniania treści oraz wygodnym dostępem do multimedialnej rozrywki.

 

Inteligentne i łatwe sterowanie

 

Telewizory LG Smart TV CINEMA 3D na rok 2013 gwarantują niezwykłą łatwość obsługi przy użyciu innowacyjnego pilota MAGIC w udoskonalonej wersji. Jest on wyposażony w wiele przydatnych funkcjim.in. pozwala na intuicyjne sterowanie na zasadzie „wskaż i kliknij”.

smart control

 

W pilocie zastosowano specjalną rolkę, która umożliwia przewijanie w górę i w dół, co idealnie sprawdzi się przy przewijaniu stron internetowych, czy regulacji rozmiaru obrazu podczas korzystania z aplikacji, takich jak np. Google Maps. Dodatkowo umieszczony w rolce przycisk pozwala z łatwością za pomocą jednego kliknięcia wybrać np. ulubioną sekcję w panelu Smart Home czy jakąkolwiek funkcjonalność, bez skomplikowanego przechodzenia za pomocą przycisków góra, dół, bok. Dzięki funkcji sterowania kursorem, pilot może stać się jednocześnie kontrolerem w grach wideo, które są dostępne w sekcji gier LG Game World.

Smart Entertainment

 

Sterowanie gestami z pilotem Magic

Wykonując określone ruchy pilotem Magic, użytkownicy mogą szybko wyświetlać często używane menu lub uruchamiać najpotrzebniejsze funkcje. Na przykład, wybrany kanał telewizyjny można włączać pisząc w powietrzu jego numer – np. 1,2,3 itd.

 

Wyszukiwanie głosowe

W pilocie Magic zastosowano także funkcję rozpoznawania mowy, pozwalającą użytkownikom na łatwe i interaktywne wyszukiwanie wybranych treści w Internecie za pomocą głosu, bez potrzeby żmudnego wpisywania na klawiaturze. Nowe oprogramowanie „Natural Language Recognition” rozpoznające mowę sprawia, że wydawanie poleceń głosowych jest bardzo łatwe i naturalne.

UniversalSearch

Co więcej, jeśli ktoś woli bardziej tradycyjną formę wyszukiwania, LG stworzyło dla swoich użytkowników aplikację Pilot LG, która zamieni każdego smartfona z systemem Android
w urządzenie w pełni sterujące telewizorem. Aplikację pod nazwą „LG TV Remote” można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play Store.

 

Uniwersalne sterowanie

Pilot Magic odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wygody użytkowania i umożliwia w pełni komfortowe sterowanie różnorodnymi urządzeniami domowej rozrywki. Nie tylko telewizory LG Smart TV, ale także cyfrowe tunery telewizyjne, systemy sound bar, odtwarzacze Blu-ray czy kina domowe można obsługiwać przy użyciu jednego pilota Magic od LG.

 

Łatwe udostępnianie plików

Ulepszona funkcja SmartShareTM pozwala kopiować lub przenosić treści z urządzeń na telewizory LG Smart CINEMA 3D z wykorzystaniem systemów łączności, takich jak WiDi, MHL lub Miracast.

SmartSharing

W modelach LG TV z 2013 wymiana treści między urządzeniami jest jeszcze łatwiejsza, dzięki funkcji Tag On, która umożliwia błyskawiczne połączenie dwóch urządzeń, co znacząco przyspiesza wymianę plików multimedialnych. Aby z niej skorzystać, wystarczy przyłożyć smartfon obsługujący system NFC (Near Field Communication) do naklejki NFC (w komplecie z TV), a zawartość smartfona będzie widoczna na telewizorze. Tym sposobem, wybrane pliki, filmy, zdjęcia można od razu oglądać z całą rodziną. Naklejkę Tag On użytkownik może umieścić w dowolnym, wygodnym dla niego miejscu, np. na stoliku lub oparciu fotela przed telewizorem.

TagOn

 

Chmura LG (LG Cloud)

Kolejną funkcją, która znacznie ułatwi dzielenie się treścią w LG Smart TV, będzie chmura –  LG Cloud, która pozwoli na zapisywanie wysokiej jakości treści – zdjęć, filmów, plików dźwiękowych z dowolnej lokalizacji w chmurze, a następnie odtwarzanie jej na telewizorze np. w rodzinnym gronie. Funkcjonalność ta zostanie udostępniona użytkownikom nowych Smart TV w II połowie 2013 roku.

 

Inteligentna rozrywka – łatwy dostęp do filmów i rozrywki

Firma LG, tworząc najnowsze rozwiązania technologiczne, zawsze szczególną uwagę przykłada do funkcjonalności swoich rozwiązań. Nie dziwi więc, że nowe telewizory zapewniają nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie, ale potrafią znacznie więcej. Dzięki platformie Smart TV możemy cieszyć się ogromną liczbą dodatkowych funkcji.

Za pomocą jednego ruchu pilotem Magic, połączymy się ze znajomymi z innej części świata, dzięki wbudowanej usłudze Skype (we wszystkich telewizorach Smart TV).

Dzielenie się informacjami stanie się niezwykle proste, za sprawą funkcji Social Center, w której oglądając telewizję można korzystać równolegle z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter i na bieżąco ze znajomymi komentować np. mecz lub ulubiony program.

 

Treści Premium

Dzięki współpracy z nieustannie rosnącą liczbą dostawców z całego świata, w tym z lokalnymi nadawcami oraz operatorami platform cyfrowych, LG oferuje swoim użytkownikom najważniejsze i aktualne treści. Widzowie mają dostęp do treści oferowanych m.in. przez Orange, HBO Go, FilmBox, VoD.pl, Ipla (międzi innymi 21 kanałów telewizyjnych na żywo), Ipla Film, Ipla Sport (transmisje wydarzeń sportowych na żywo), Eurosport (kanały na żywo Eurosport i Eurosport2), Deezer, YouTube, Dailymotion, Redbull TV, Euronews, Viewster, Vtuner, iConcerts, oraz Museum (aplikację oferującą wirtualną wycieczkę po najbardziej znanych muzeach świata we własnym salonie).

Dodatkowo, usługa Game World – Świat gier w telewizorze zapewnia dostęp do ogromnej ilości gier – również dla najmłodszych użytkowników, a opatentowany pilot Magic z powodzeniem może pełnić funkcję kontrolera konsoli do gier.

 

Jakość obrazu LG

Firma LG Electronics, jako jeden z największych na świecie producentów paneli do wyświetlania obrazu, przykłada ogromną wagę do jego wysokiej jakości. We flagowych modelach LG Smart TV zastosowano technologię Micro Pixel Control, dzięki czemu telewizor kontroluje każdy segment podświetlający matrycę ekranu z osobna. Pozwala to na osiągnięcie niezwykłej dokładności wyświetlania, z zachowaniem wysokiego wskaźnika kontrastu. Rozwiązanie to sprawia również, że możliwe jest jednoczesne uzyskanie doskonałej głębi czerni oraz bardzo żywych kolorów, przy  niewielkim zużyciu energii. Wszystko to dzieje się w połączeniu z panelem IPS, który zapewnia wyjątkowo szeroki kąt widzenia i sprawia, że rozrywka najwyższej jakości jest dostępna dla każdego.

Wszystkie telewizory LG Smart TV na rok 2013 zostały wyposażone w dwurdzeniowe procesory, umożliwiające szybsze przetwarzanie danych, a tym samym płynniejsze wyświetlanie ostrego obrazu, korzystanie z gier o bogatej grafice, a także bezproblemowe używanie kilku funkcji równocześnie.

 

Trzeci wymiar pod pełną kontrolą – LG CINEMA 3D

Telewizory z LG Smart TV zapewniają najwyższy poziom kontroli, zarówno nad dźwiękiem, jak i obrazem. Dzięki funkcjom Sound Zooming i 3D Depth Control, użytkownik w zależności od indywidualnych preferencji, może regulować głębię
i zakres efektów trójwymiarowych, gwarantujących wrażenia dostosowane do potrzeb każdego domownika. Co więcej, dzięki wbudowanemu konwerterowi, każdy obraz wyświetlany w technologii 2D może być płynnie przekształcony do 3D,
z zachowaniem głębi i wysokiej jakości obrazu.

Dodatkowo, jeśli rozdzielczość przedstawianych treści jest zbyt niska, funkcja Resolution Upscaler automatycznie skoryguje wszelkie niedoskonałości.

 

 

Mniej, znaczy więcej – nowoczesny design CINEMA SCREEN w telewizorach LG Smart TV

LA86-10_cr 

Nowe modele LG na rok 2013 r. charakteryzują się wyjątkowo minimalistyczną konstrukcją, zgodną z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Chcąc zapewnić widzom jeszcze większe wrażenie uczestnictwa w przebiegu zdarzeń, ramka telewizora LG CINEMA SCREEN została zminimalizowana. Dopełnieniem tego efektu jest stylowa podstawa Magic Stand, nadająca wrażenie unoszącego się w powietrzu ekranu. Została ona wyposażona w praktyczną funkcję obrotu  – Magic Swivel, umożliwiającą prostą zmianę ustawienia ekranu. Wyjątkowy design urządzenia sprawia, że telewizor doskonale współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

 

Kolekcja LG Smart TV CINEMA 3D 2013 składa się z poniższych modeli:

  • Seria LA860V – 55/47”
  • Seria LA740S – 60/55/47”
  • Seria LA690S – 55/47/42”
  • Seria LA640S – 55/47/42”
  • Seria LA620S –55/ 50/47/42/32”
specyfikacje

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIK DO INFORMACJI PRASOWEJ LG Smart TV CINEMA 3D

 

Kolekcja LG Smart CINEMA 3D 2013 składa się z poniższych modeli i funkcji:

 

  • Seria LA860V – 55/47”

Smart TV

–        Pilot Magic

–        Panel Smart Home

–        SmartShareTM

–        WiDi – MHL – Drugi ekran

–        Sieciowa przeglądarka plików

–        Miracast

–        Wbudowana kamera

Cinema 3D

–        Komfortowe okulary 3D

–        Kontrola głębi 3D

–        Zoom dźwięku 3D

–        3D World (Filmy i gry 3D Premium)

–        Konwersja 2D do 3D

–        Dual Play

Jakość obrazu

–        Procesor obrazu Triple XD Engine

–        LED Plus

–        Micro Pixel Control

–        MCI 800

–        Resolution Upscaler

Łączność:

–        Wbudowane Wi-Fi

–        Multi-DVB (TV naziemna, kablowa, satelitarna)

Klasa energetyczna:

–        55”/47”: A+

LA860V – 55” – sugerowana cena detaliczna: 11999 zł brutto.

 

 

 

 

  • Seria LA740S – 60/55/47”

Smart TV

–        Pilot Magic

–        Panel Smart Home

–        SmartShareTM

–        WiDi – MHL – Drugi ekran

–        Sieciowa przeglądarka plików

–        Miracast

Cinema 3D

–        Komfortowe okulary 3D

–        Kontrola głębi 3D

–        Zoom dźwięku 3D

–        3D World (Filmy i gry 3D Premium )

–        Konwersja 2D do 3D

–        Dual Play

Jakość obrazu

–        Procesor obrazu Triple XD Engine

–        LED Plus

–        Micro Pixel Control

–        MCI 800

–        Resolution Upscaler

Łączność:

–        Wbudowane Wi-Fi

–        Multi-DVB (TV naziemna, kablowa, satelitarna)

Klasa energetyczna:

–        60”/55”/47”: A+

Seria LA740S – 60/55/47” sugerowane ceny detaliczne od 7099 do 11999 zł brutto.

 

 

  • Seria LA690S – 55/47/42”

Smart TV

–        Pilot Magic

–        Panel Smart Home

–        SmartShareTM

–        WiDi – MHL – Drugi ekran

–        Sieciowa przeglądarka plików

–        Miracast

Cinema 3D

–        Komfortowe okulary 3D

–        Kontrola głębi 3D

–        Zoom dźwięku 3D

–        3D World (Filmy i gry 3D Premium )

–        Konwersja 2D do 3D

–        Dual Play

Jakość obrazu

–        Procesor obrazu Triple XD Engine

–        LED Plus

–        Micro Pixel Control

–        MCI 400

–        Resolution Upscaler

Łączność:

–        Wbudowane Wi-Fi

–        Multi-DVB (TV naziemna, kablowa, satelitarna)

Klasa energetyczna:

–        55”/42”: A+

–        47”: TBD

Seria LA690S – 55/47/42” sugerowane ceny detaliczne od 5399 do 8899 zł brutto.

 

 

  • Seria LA640S – 55/47/42”

Smart TV

–        Pilot Magic

–        Panel Smart Home

–        SmartShareTM

–        WiDi – MHL – Drugi ekran

–        Sieciowa przeglądarka plików

–        Miracast

Cinema 3D

–        Komfortowe okulary 3D

–        Kontrola głębi 3D

–        Zoom dźwięku 3D

–        3D World (Filmy i gry 3D Premium )

–        Konwersja 2D do 3D

–        Dual Play

Jakość obrazu

–        Procesor obrazu Triple XD Engine

–        Micro Pixel Control

–        MCI 200

–        Resolution Upscaler

Łączność:

–        Wbudowane Wi-Fi

–        Multi-DVB (TV naziemna, kablowa, satelitarna)

Klasa energetyczna:

–        55”/47”/42”: A+

LA640S –42” – sugerowana cena detaliczna: 4399  zł brutto.

LA640S –47” – sugerowana cena detaliczna: 5399  zł brutto.

 

 

  • Seria LA620S – 55/50/47/42/32”

Smart TV

–        Pilot Magic

Cinema 3D

–        Komfortowe okulary 3D

Jakość obrazu

–        Procesor obrazu Triple XD Engine

Łączność:

–        Wbudowane Wi-Fi

Klasa energetyczna:

–        60”/55”/47”: A+

Seria LA620S – 55/50/47/42/32” – sugerowane ceny detaliczne od 3099 do 7599 zł brutto.

© TV TEST 2013

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl