TCL C93 lifestyle 2022
Home / info / Nowe telewizory TCL 2022

Nowe telewizory TCL 2022

12 kwietnia 2022 r. podczas internetowej konferencji prasowej firma TCL, a raczej jej francuski dział marketingu, przedstawił nowe telewizory z serii C i P. Jeśli chodzi o te pierwsze, są to następujące serie:

  • C93x – flagowe LCD 4K, zaawansowane podśw. Mini LED, 120Hz*, wbudowana grajbelka
  • C83x – następca C825 z 2021 r., LCD 4K, okrojone podśw. Mini LED, 120Hz*, bez grajbelki
  • C73x – najprawdopodobniej następca C728, LCD 4K, bezp. podśw. LED, 120Hz*
  • C63x – najprawdopodobniej następca C725, LCD 4K, bezp. podśw. LED, 60Hz

*z odpowiednią kartą graficzną może pracować przy 144Hz.

TCL C93 C83 Red Dot

Niestety, podczas konferencji zabrakło wystąpienia Marka Maciejewskiego – dyrektora ds. planowania i rozwoju telewizorów marki TCL na Europę. Szkoda, bo wtedy poznalibyśmy więcej szczegółów technicznych, z których znajomości i popularyzacji dyrektor Maciejewski jest dobrze znany. Jeszcze raz szkoda, bo bez niego konferencja miała mocno marketingowy charakter (do czego Francuzi zdążyli dziennikarzy przywyczaić).

Poniżej można obejrzeć zapis tego wydarzenia. Dla ułatwienia ustawiłem go nie od początku, lecz od chwili prezentacji najnowszych telewizorów przez Oliviera Semenoux. Dostępne są angielskie napisy i można skorzystać z ich automatycznego tłumaczenia na język polski.

Ciekawostka: widoczna poniżej Ying Cai opowiadająca o AGD mówiła zaskakująco dobrym angielskim – dużo lepszym niż jej francuscy koledzy. To taki świeży powiew w do niedawna mocno przewidywalnym dziale marketingu francuskiego oddziału TCL.

Poniżej najciekawsze fragmenty oficjalnej informacji prasowej.

Komunikat prasowy firmy TCL z 12 IV 2022 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

TCL Europe przedstawia szeroką gamę produktów oferujących nowe doświadczenia w zakresie domowej rozrywki i stylu życia

Od inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego po telewizory i soundbary  – TCL wprowadza na rynek najlepsze technologie  i powiększa swoją linię produktów zapewniających komfort w domu,  tworząc z nich w pełni zintegrowany rozrywkowy ekosystem.

[Warszawa, 12 kwietnia 2022]: TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, umacnia swoją pozycję jako producent urządzeń z zakresu domowego komfortu i rozrywki, wprowadzając na rynek najnowsze produkty AGD, w tym nowe pralki, a także rozszerzając w 2022 roku ekosystem urządzeń AI x IoT o podłączane do sieci klimatyzatory, roboty odkurzające i oczyszczacze powietrza.

[…]

Nowe telewizory TCL serii C zapewniają  wyjątkowe wrażenia z oglądania i rozrywkę dla wszystkich

Kierując się hasłem Inspire Greatness w tym roku, TCL w dalszym ciągu pracował  nad ulepszeniem swoich inteligentnych telewizorów Mini LED i QLED, aby dzięki najlepszej technologii zaoferować konsumentom jeszcze lepszą rozrywkę  w połączonym domu.

Z ambicją stania się najlepszym graczem w sektorze telewizorów Mini LED, TCL dokonał znaczących ulepszeń w technologii TCL Mini LED. Telewizory TCL Mini LED oferują teraz użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia wizualne dzięki bardziej precyzyjnemu kontrastowi, wyższej jasności, mniejszemu tzw. bloomingowi i bardziej jednolitym kolorom.

Nowe, uhonorowane nagrodą Red Dot Design Award telewizory TCL Mini LED z serii C93 i C83 wyposażone w Google TV zapewniają najlepsze wrażenia z użytkowania kina domowego, podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych, wirtualnych rozgrywek, rozmów wideo, domowego fitnessu i wielu innych. Seria TCL C93[1], to flagowy telewizor TCL Mini LED 4K ze zintegrowanym systemem dźwiękowym  i tysiącami diod Mini LED tworzących prawie 2000[2] lokalnych stref przyciemniania.  Z kolei seria TCL C83[3], by zaoferować niezwykle precyzyjny kontrast oraz ostrość  i dynamikę obrazu HDR, łączy w jednym telewizorze najnowszej generacji technologie takie jak Mini LED, QLED, 4K HDR Premium 1000 i 144Hz Motion Clarity Pro

W gamie telewizorów TCL QLED, nowa seria TCL C73[4] łączy technologie QLED, 4K HDR Pro i 144Hz Motion Clarity Pro oferując wszystkim miłośnikom gier i rozrywki płynny, ostry i nasycony obraz HDR. Co więcej, dzięki Game Master Pro, HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR, Freesync Primium, panelowi gier TCL i obsłudze najnowszych formatów HDR (w tym HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ), ten telewizor jest najlepszym towarzyszem podczas oglądania filmów, transmisji sportowych i gier HDR.

TCL wprowadził również do sprzedaży doskonałe telewizory QLED 4K z serii TCL C63[5], które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu ich użytkownikom wszechstronnej rozrywki płynącej z oprogramowania Google TV, wspartej wyjątkową wydajnością audiowizualną i jeszcze większą liczbą wyświetlanych kolorów.

Wreszcie, aby móc zaoferować kompletną gamę telewizorów i technologię spełniającą oczekiwania wszystkich konsumentów, TCL wprowadza również nowe telewizory 4K HDR z Google TV: TCL serii P73i TCL serii P63.

[1] Dostępne z przekątnymi ekranów 75” i 65”
[2] 1920 lokalnych stref przyciemniania w modelu o przekątnej 75”; 1080 lokalnych stref przyciemniania w modelu o przekątnej 65”
[3] Dostępne z przekątnymi ekranów 75”, 65” i 55”.
[4] Dostępne z przekątnymi ekranów 75”, 65”, 55”, 50” i 43”.
[5] Dostępne z przekątnymi ekranów 75”, 65”, 55”, 50” i 43”.

Wielki krok w dziedzinie audio dzięki ekskluzywnej technologii TCL RAY-DANZ

W pogoni za jeszcze lepszymi wrażeniami dźwiękowymi, jako lider w segmencie soundbarów Dolby Atmos w Europie, firma TCL opracowała i wprowadziła w 2020 roku innowacyjną i wielokrotnie nagradzaną technologię RAY-DANZ. Wykorzystujące ją soundbary wyposażone są w unikalnie pochylone do tyłu głośniki, które emitują fale dźwiękowe w kierunku zakrzywionych reflektorów akustycznych, dzięki czemu tworzą szerszą i jednorodną scenę dźwiękową (w porównaniu z innymi popularnymi na rynku soundbarami) bez wykorzystywania żadnego cyfrowego przetwarzania sygnału audio  i bez kompromisów w zakresie jakości, czystości i dokładności dźwięku.

W 2022 roku w swoim nowym soundbarze TCL C935U, TCL prezentuje drugą generację technologii RAY-DANZ. Urządzenie, które zdobyło nagrodę Red Dot Design Award jest flagowym soundbarem TCL działającym w systemie Dolby Atmos 5.1.2, który dodatkowo wspomagany jest przez technologią RAY-DANZ, doskonale uzupełniającą zastosowaną w telewizorach TCL technologię Dolby Vision.

Tej wiosny, aby zaoferować wszystkim użytkownikom jeszcze więcej możliwości wyboru, TCL wprowadza również kompletny i łatwy w konfiguracji soundbar TCL S522W oraz wyrafinowany 3.1-kanałowy wysokiej jakości soundbar  TCL P733W z bezprzewodowym subwooferem o mocy audio 350W.

Patrząc w przeszłość i przyszłość

TCL zawsze stawia konsumentów na pierwszym miejscu, a misją firmy nieustannie pozostaje czynienie życia ludzi wygodniejszym i bardziej inteligentnym dzięki wysokiej jakości produktom w konkurencyjnej cenie.

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, TCL chce przekraczać granice tego, co jest możliwe  do osiągnięcia dzięki technologii i odgrywać kluczową rolę w życiu klientów, inspirując ich i pomagając im cieszyć się nowym stylem życia w domu.

Odkąd firma TCL w 2021 r. wprowadziła na rynek swoje nowe inteligentne produkty  i usługi jej udział w rynku i podstawowa konkurencyjność wzrosły, a firma osiągnęła dobre wyniki na wymagającym rynku. Według Omdia, udział TCL TV w światowym rynku w 2021 r. nadal wzrastał do 11,5% plasując firmę na trzecim miejscu na świecie.

Globalny przychód z działalności TCL TV Business wzrósł o 24,3% rok do roku  do poziomu 49,27 mld HK (6,3 mld USD), a firma TCL zajęła również drugie miejsce pod względem udziału w globalnym rynku telewizorów LCD w 2021 roku. Bazując  na przewadze płynącej z bycia pierwszym graczem na rynku Mini LED, TCL osiągnął znaczący wzrost sprzedaży inteligentnych ekranów klasy średniej i wyższej. Sprzedaż QLED TV i Mini LED TV wzrosła odpowiednio o 53,8% i 50,5% rok do roku. W Europie, dzięki sukcesowi serii C, telewizorów z technologiami QLED i Mini LED z roku 2021, firma TCL odniosła spektakularne osiągnięcia i wysoką dynamikę wzrostu, uzyskując przychody ze sprzedaży telewizorów TCL wyższe o 52,2% rok do roku.

TCL jest pionierem w kategorii telewizorów Mini LED od 2018 roku i nadal będzie się rozwijać, wprowadzając znaczące ulepszenia technologiczne w swoich zupełnie nowych modelach TCL Mini LED, aby oferować użytkownikom na całym świecie coraz lepsze wrażenia podczas korzystania z telewizorów. Oprócz bycia docenianą przez konsumentów marką telewizorów, TCL z powodzeniem wzmocniło również swoją bogatą ofertę, aby przy użyciu najlepszych technologii dla konsumentów stworzyć  w pełni połączony, inteligentny dom.

W 2022 r. TCL przyspieszy w Europie realizację swojej strategii dotyczącej sprzętu AGD i zapewni rosnącą gamę produktów związanych z domowym stylem życia,  aby sprostać nowym oczekiwaniom konsumentów w zakresie zdrowego i łatwiejszego życia w domu.

TCL Electronics to szybko rozwijająca się firma, zajmująca się elektroniką użytkową  i wiodący gracz w globalnej branży TV. Założona w 1981 r. firma TCL działa obecnie  w ponad 160 krajach. TCL specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej  oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, począwszy od odbiorników telewizyjnych po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl