Home / targi / Odrodzenie

Odrodzenie

Na tegorocznych targach IFA firma Sony prezentuje urządzenia, które przyspieszą rozwój elektroniki użytkowej. Są to: Xperia Z1 – wodoodporny smartfon, Cyber-shot  QX10 i QX100 – urządzenia obrazujące przeznaczone do współpracy ze smartfonami, kamera 4K FDR-AX1, która zapewnia niezrównaną rozdzielczość nagrywanego obrazu, komputer VAIO® Fit multi-flip oraz  słuchawki i odtwarzacze WALKMAN. Więcej informacji na temat tych produktów w poniższej informacji prasowej.

 

 

 

informacja prasowa

 

 

 

 

 

Szereg innowacyjnych, inspirujących i fascynujących urządzeń Sony nowej generacji: smartfon XperiaTM Z1, zupełnie nowatorski „aparat w obiektywie”, kamera Handycam 4K i komputer VAIO® Fit typu multi-flip

Berlin, 4 września 2013 r.: na rozpoczynających się w Berlinie targach elektroniki użytkowej IFA Sony Corporation („Sony”) zaprezentowało szereg innowacyjnych produktów, które zapewnią przyszłym nabywcom znacznie lepsze warunki do oglądania, słuchania, tworzenia i zabawy.

Przedstawiając najnowszą ofertę produktową, prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai podkreślił jej fundamentalne znaczenie dla przyspieszenia rewitalizacji działalności grupy w segmencie elektroniki.

Ofensywa produktowa — z nowym, flagowym smartfonem Xperia Z1 w roli głównej — służy realizacji koncepcji One Sony, której celem jest integracja najlepszych w branży rozwiązań technicznych Sony z nowoczesnym wzornictwem, a w rezultacie zapewnienie odbiorcom inspirujących i fascynujących wrażeń na najwyższym poziomie.

Zaprojektowany z wielką starannością smartfon Sony Z1 łączy najnowsze technologie mobilne z rozwiązaniami z dziedziny przetwarzania obrazu oraz aplikacjami, które szczególnie w dobie portali społecznościowych dostarczą użytkownikowi wielu niezapomnianych wrażeń.

— Xperia Z1 to kamień milowy w historii Sony — mówi prezes Hirai. — Nie zdarzyło się dotąd, aby jedno urządzenie mobilne było tak bogato wyposażone w innowacyjne technologie, zapewniało dostęp do całego wachlarza serwisów rozrywkowych, by nie wspomnieć o pięknym wyglądzie.

— Sony jest jedyną firmą, która dysponuje rozległym i głębokim zapleczem technologicznym, doświadczeniem w segmencie elektroniki użytkowej, a nade wszystko wartościami płynącymi z dialogu z nabywcami. Bez tych atutów wprowadzenie na rynek takiego smartfona byłoby po prostu niemożliwe.

Na berlińskich targach IFA mają swoją premierę następujące produkty:

Xperia Z1

Xperia Z1 to zaawansowany, wodoodporny smartfon, który łączy najlepsze rozwiązania Sony z dziedziny technologii, rozrywki, wzornictwa i łączności z niepowtarzalnymi i przełomowymi możliwościami wbudowanego aparatu. Aparat ten nie ustępuje jakością ani funkcjonalnością kompaktom cyfrowym, co osiągnięto dzięki połączeniu nagradzanego obiektywu Sony „G Lens”™, dużego przetwornika CMOS „Exmor RS for mobile” typu 1/2.3″ oraz procesora obrazu „BIONZ for mobile”. Telefon zawiera ponadto pakiet aplikacji wspomagających działanie aparatu. Pozwalają one między innymi na korzystanie z wizjera, transmisję obrazu na żywo do serwisów społecznościowych oraz użycie innowacyjnej funkcji wyszukiwania obrazem. W przyszłości planowane jest dodanie wielu kolejnych aplikacji, które będą dostępne w sieci sprzedażowej partnerów Sony.

Sony Xperia Z1

Po zakończeniu fotografowania nowa funkcja „All-sync” zapewni natychmiastowe, automatyczne przesłanie zdjęć do serwisu PlayMemories Online. Przechowywanie zdjęć w chmurze zapewni ich stałą dostępność ze smartfona, tabletu lub komputera. Wraz ze smartfonem Xperia Z1 wprowadzonych zostanie szereg produktów towarzyszących, które wzbogacą możliwości jego wykorzystania.

 

Cyber-shot™ QX10 i QX100

Modele Cyber-shot™ QX100 i QX10 stanowią przejaw zupełnie nowej koncepcji w segmencie cyfrowych urządzeń obrazujących. Są przeznaczone do współpracy ze smartfonami, między innymi nowym Xperia™ Z1, i zmieniają je w zaawansowane aparaty cyfrowe. Dzięki systemowi łączności bezprzewodowej mogą być wykorzystywane po zamocowaniu na telefonie lub używane niezależnie. Ich wyposażenie obejmuje przetwornik obrazu o wysokiej rozdzielczości, zoom optyczny, stabilizator obrazu Optical SteadyShot, funkcje ręcznego wyboru ustawień, łączność Wi-Fi, technologię NFC do łączenia i przesyłania jednym dotknięciem oraz tryb nagrywania filmów HD.

Sony DSC QX series

 

Kamera Handycam 4K FDR-AX1

Po wdrożeniu technologii 4K w sprzęcie profesjonalnym i jej późniejszym wprowadzeniu w domowych telewizorach BRAVIA® 4K, Sony wprowadza kamerę 4K FDR-AX1, która zapewnia niezrównaną rozdzielczość nagrywanego obrazu.

Sony 4K consumer handycam FDR-HX1

Komputer multi-flip™ VAIO® Fit 15A/14A/13A/11A

VAIO® Fit multi-flip™ to zaawansowany komputer typu multi-flipTM. Jego unikatowa konstrukcja umożliwia błyskawiczne przejście od pracy na laptopie do trybu tabletu z ekranem dotykowym: wystarczy po prostu obrócić ekran. Oprócz tego, w trybie „wyświetlania” ekran można obrócić tak, by wyświetlany obraz był widoczny dla osoby siedzącej naprzeciwko. Nowa funkcja VAIO Inspiration Stream służy do wygodnego przechwytywania i edycji treści oraz zarządzania nimi. Model VAIO Fit 13* jest ponadto dostarczany w komplecie z cyfrowym rysikiem, który można wykorzystać do wielu twórczych zastosowań.

Sony_VAIO_TAP11

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości

Sony wprowadzi technologię dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Będzie ona dostępna w szeregu urządzeń, takich jak odtwarzacze audio z twardym dyskiem, wzmacniacz stereofoniczny, przetwornik C/A ze wzmacniaczem, jak również słuchawki i odtwarzacze WALKMAN®. Nowa technologia zagwarantuje wierną reprodukcję każdego szczegółu w całym spektrum częstotliwości, a nawet umożliwi rekonstrukcję dźwięków traconych podczas kompresji. W rezultacie nawet pliki poddane silnej, stratnej kompresji będą odtwarzane w najlepszej możliwej jakości.

Sony HAV TA-A1S

— Każdy z tych produktów to symbol odrodzenia Sony — powiedział podczas prezentacji nowych modeli na konferencji prasowej w Berlinie prezes Kazuo Hirai. — Dzięki nim wszyscy zyskamy znacznie lepsze warunki do oglądania, słuchania, tworzenia i zabawy.

— Dla Sony nadal najważniejszy pozostaje klient. Wprowadzamy fascynujące, pionierskie produkty, oferujemy znakomitą rozrywkę i nieustannie koncentrujemy się na kliencie. Nasze coraz lepsze wyniki pokazują, co możemy osiągnąć dzięki One Sony: z jednym pojmowaniem celu… ze wspólnym zamiłowaniem do innowacji, inżynierii i technologii.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl