Home / info / Odtwarzacz 4K na karty pamięci od Sony

Odtwarzacz 4K na karty pamięci od Sony

Standard 4K to nie tylko piękny, szczegółowy obraz, który widzimy na ekranie wielkiego telewizora. To przede wszystkim całe spektrum urządzeń, które wymogom standardu muszą sprostać, aby ten cudowny obraz można było oglądać. Rozwiązań go obsługujących ciągle przybywa, ale – jak mówi Lucie Wendremaire z Sony Professional Solutions Europe – mimo szybkiego rozwoju sprzętu do rejestracji i edycji materiału 4K odtwarzanie nagrań wideo 4K wciąż generalnie wymaga użycia kosztownych, wydajnych komputerów i serwerów obsługiwanych przez użytkowników, którzy znają się na technice. Na rynku brakuje niedrogich, prostych w użyciu i cechujących się niewielkimi wymiarami rozwiązań do odtwarzania materiałów 4K.
Lukę tę ma wypełnić odtwarzacz Sony PMW-PZ1 na karty pamięci SxS. Obsługuje on szereg formatów, jest wyposażony w praktyczny zestaw wejść i wyjść, a z jego obsługą z łatwością poradzi sobie każdy użytkownik. Jest on przeznaczony do użytku przy nagrywaniu materiału 4K i w postprodukcji i — jak zachwala producent — łączy wysoką jakość z umiarkowaną ceną.
Podczas pracy poza studiem — w terenie, na planie filmowym lub przy obsłudze rozmaitych imprez — odtwarzacz PMW-PZ1 umożliwia natychmiastowe sprawdzanie obrazu 4K z kamer takich, jak Sony PMW-F55, jak również jego reprodukcję przez łącze HDMI na monitor profesjonalny lub telewizor powszechnego użytku. Na imprezach zewnętrznych urządzenie pozwala również doprowadzić sygnał wideo 4K do systemów Digital Signage czy projektorów. Dostępna jest ponadto funkcja bezpośredniego kopiowania danych z karty SxS na nośnik zewnętrzny — bez użycia innych urządzeń.
Urządzenie umożliwia odtwarzanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K (od 24p do 60p) i HD. Obsługuje pełny wachlarz profesjonalnych formatów zapisu: XAVC Intra i Long, MPEG HD422 oraz MPEG HD. Wyposażenie odtwarzacza obejmuje gniazdo na kartę SxS, wyjście HDMI, cztery wyjścia 3G/HD-SDI, wyjście audio oraz kolorowy monitor LCD.

Sony PMW-PZ1
Na odtwarzacz trzeba jeszcze trochę poczekać, gdyż ma on pojawić się w sprzedaży w czerwca tego roku. 2015 r.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl